Okul günlerimiz, gençlik yıllarındaki anılarımız ...

Merhaba, yazılarımı paylaşabilirsiniz, sonuçta paylaşmak için yazıldılar... Ancak lütfen emeğe saygı gösterin, isimsiz kullanılmalarına müsade etmeyin.

İlginize teşekkür ederim.


Galatasaray adasında yemek - Haziran 2009


Bu öykü, çok uzun soluklu bir öykü. Onüçüncü sınıfın öyküsü. Ne zaman başladığını merak mı ediyorsunuz?

Başlangıcı, yıllar, yıllar, yıllar öncesine dayanıyor.


Kimimiz birbirimizle, ilk defa Ortaköy'de, ilk okul birinci sınıfta karşılaştık.


O zamanlar bize devasa büyüklükte gelen taş merdivenleri, titrek adımlarla inerek sınıflara doluştuk.


Bir yandan güzel Türkçe'mizi öğrendik; bir yandan "Le Coffre aux joujoux" kitabıyla eğlendik.


Panpan ve Zizi, bizim en yakın arkadaşımız oldu.


Kimimiz, yetiştirici sınıflarda, Galatasaraylılık kültürü ile yoğrulduk.


İlk günlerde, uçsuz bucaksız koridorlarda yolumuzu kaybettik. Korkmadık. Her zaman, bize doğru yolu gösteren ağabeylerimiz yanımızdaydı.


"Le Français par la méthode Directe" ile grammaire'e balıklama daldık. Her nefesimizde artık "verbe être" ve "verbe avoir" vardı.


Ön bahçede gururla fotoğraf çektirip, yıllarca dosyalarımızda sakladık. Arkadaşlarımızdan ayrılsak bile, fotoğraflarından hiç ayrılmadık.


Büyüdük. Adam olduk. Hayata atıldık. Artık onüçüncü sınıftaydık .... hiç bitmeyen .... hiç bitmeyecek olan onüçüncü sınıfa geçmiştik. 6 Haziran 2009 cumartesi günü, Galatasaray adasındaki toplantı daveti gelince, dünyanın ve Türkiye'nin her yerinden, Fransa'dan, İskoçya'dan, İngiltere'den, Paris'ten, Almanya'dan, Ankara'dan, Tekirdağ'dan, Bursa'dan ..... koşup geldik.


Saatler 12.30'a geldiğinde, Arşipel'deki bütün iskemleleri doldurduk. Sınıf neredeyse tam kadroydu.


Masalara, devreleri belirten kağıtlar konmuştu. Herkes, eski arkadaşlarını yeniden görebilmenin heyecanı ile dolup taşıyordu.


Ağabeylerin, ablaların, aile bireylerinin katılımıyla, salonda bir araya gelenlerin sayısı 300'e yaklaşmıştı.


Katılanlar en güzel kıyafetlerini giymiş, rozetlerini özenle yakasına yerleştirmiş, sarı kırmızı kravatlarını takmış, güler yüzüyle sınıftaki yerini almıştı.


Arkadaşlarını yeniden bulabilmek, onlarla aynı masayı yeniden paylaşabilmek o kadar keyifliydi ki !


Eski Kulüp Başkanımız ve eski Denek Başkanımız Ali Tanrıyar ile Can Kıraç ağabeylerimiz karşılıklı oturup koyu bir sohbete daldılar.Koruyucu meleğimiz Dr Mefkure Platin de bu günün heyecanıyla etrafa neşeler saçıyordu. Neredeyse, her masayı tek, tek dolaştı. Nereye bakarsanız bakın, her yerde o vardı.


Yemekleri mi soruyorsunuz? Yemek önemli mi? Bir arada olmaktan daha güzel ne olabilir ki ?


İnanması belki zor ama, gerçekten, herkes üstün bir çaba göstermiş, yıllardır göremediği arkadaşların izini sürmüş, iletişime geçmiş; onları bu toplantıdan haberdar etmiş; rahatsız bile olsalar, katılmalarını sağlamıştı. Bir araya gelince, eski arkadaşların aralarından su sızmıyordu.


Bazıları ise, sürprizi yemekte yaşadı. Biraz ötedeki bir masada yıllardır göremediği bir arkadaşını görüp, yanına koşanlar da oldu. "Aaaaaaaaa, sen misin?"


Böyle bir durumu hemen ölümsüzleştirme gerek. Bu toplantılarda çekilen fotoğraflar o kadar kıymetli ki ! Okulda okurken, ön bahçede çekilen fotoğraflar kadar değerli.


6 Haziran cumartesi günü, Fuat Diriker ağabeyimiz de bizlerle birlikteydi.


Salondaki en yaşlı ağabeyimiz ise Fuat Bezmen'di. Fuat ağabeyimiz 1929 mezunuydu. Tam 101 yaşınadaydı. Salonda bulunan en genç üyemiz Nesrin Sakarya (2004) ile arasındaki "mezuniyet farkı" tam 75 yıldı ! Sağlıklı ömürler diliyoruz.


Zannetmeyin ki, bu yemekler yalnız, ağabeyleri ve ablaları bir araya getiriyor; onlar, gençlere "el vermek" istiyorlar; yemeklere, toplantılara, özellikle gençlerin katılmasından çok mutlu oluyorlar.


Birçok Galatasaraylı, eşleri ve çocuklarıyla gelmişti. Bu mutluluğu onlara da yaşatmak, başka bir deyimle, mutluluklarını aileleriyle paylaşmak istiyorlardı.


Toplantıdaki en genç Galatasaraylıyı mı soruyorsunuz? Ömürlerinin ilk yılındaki bebekler, babalarının kucağında, Galatasaray'la, Galatasaraylılıkla, Galatasaray adasında tanıştı.


Toplantıda, herkes birbiriyle kaynaştı. Ağabeyler, gençlerin yanından ........


.......... gençler de ağabeylerin yanından hiç ayrılmadı. Birbirlerini yalnız bırakmadılar. Bu sınıfta "yaş" ayırımı yoktu !


Herkesin neşesi, tam anlamıyla, yerindeydi. Salonun her yerinden kahkaha sesleri yankılanıyordu.


Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat da, güler yüzüyle, yemeğe katılanlar arasındaydı. Cevdet Dayıoğlu, Adnan Polat'ı masasına davet etti. Bir süre masasında oturan Adnan Polat, daha sonra, tek, tek masaları dolaştı. Birçok kişi ile sohbet etti.


Lise Mürümüz Meral Mercan da Galatasaray adasındaki yemeğe katılanlar arasındaydı.


Galatasaraylılar Derneği Başkanı Volkan Karsan, Fransa Derneği Başkanı Mahmut Değer ile karşılıklı bir sohbete daldı. Ankara Derneği Başkanı Vedat Çuhadar; Almanya Derneği Başkanı Enver Narin, GSSK Divan Başkanı İrfan Aktar, eski Dernek Başkanlarından Hayri Kozak, Cengiz Nayır da Galatasaraylılarla kaynaşmıştı.


Sıra konuşmalara geldi. GSLAAG Organizasyon Komitesi Başkanı, Cevdet Dayıoğlu, misafirlerine "Hoşgeldiniz" dedi.


Konuklarını, çok kısa süre önce aramızdan ayrılan, Anıl Büyükeroğlu (1968) için, saygı duruşuna davet etti.


Salondaki herkes, derhal ayağa kalkarak, Anıl Büyükeroğlu'na saygı duruşunda bulundu.


Söz alan Süheyl Batum (106) Anıl Büyükeroğlu için coşkulu bir konuşma yaptı.


Toplantının sunuculuğunu Aydın Ataberk (1966) üstlenmişti. Katılanları hoş bir sürpriz bekliyordu. Bu yıl, 80ci, 70ci, 65ci, 60cı, 55ci, 50ci, 45ci, 40cı, 35ci mezuniyet yıllarını kutlayanlara, organizasyon komitesi birer sarı kırmızı çiçek armağan etmeyi planlamıştı.

Ali Tanrıyar ağabeyimiz, 60cı mezuniyet yıllarını kutlayanlar adına Yaşar Önol'a çiçeğini armağan etti.


Volkan Karsan, 55ci mezuniyet yıllarını kutlayanlar adına Metin Palanduz'a, 50ci yıllarını kutlayanlar adına Toygar Bilgin'e birer çiçek armağan etti.


Toygar Bilgin, yaptığı konuşmada, çiçeği 1959 mezunları adına aldığını söyledi. Bir gün sonra, geleneksel pilav gününde, okulda, ayrıca 50ci yıl töreni yapılacaktı.


Yemekte, Kemal Suman da, "Bitmeyen Mektep" isimli, kitabını imzaladı. Bu kitabın satışı, Galatasaray Yardımlaşma Yurdu yararına yapılıyor.


Yemeğin konuşmacısı Ali Sirmen'di. Ali Sirmen 1959 mezunu. Gazeteci, yazar, dizi oyuncusu ve ülke sorunlarının tartışıldığı televizyon programlarının akla gelen ilk isimlerinden. 6 Haziran'da, onu iyi bir dost, hoş sohbet, esprili bir arkadaş ve örnek bir Galatasaraylı kimliğiyle tanıdık. Yazarlığı ve oyunculuğu yıllar öncesine, lise yıllarına kadar geri gidiyor. Ali Sirmen aynı zamanda bir gurme. "Bekri Çeşnici" takma adıyla yazılar yazıyor.


Salondaki samimiyet ve yardımlaşma inanılmaz boyutlardaydı. Bir ara, sahneye yakın oturan Mefkure Platin, sunucuyu ayakta görünce dayanamadı, iskemlesinin "yarısını" verdi.


Yemeğin başlangıcında ve sonunda, "Bener Akbaş (1959) & Ender Enön (1962) " ve arkadaşları, bahçede, nefis bir konser verdiler. Ezgiler, boğazın serin sularıyla, İstabul'un dört köşesine yayıldı. Bihter'in (129) hem sesi, hem giysisi çok renkliydi.


Ezgiler, günün neşesine öyle bir anlam katıyordu ki ... dinleyenleri yerlerinde tutmak çok zordu.


Teras ise, grup fotoğrafı çektirmek isteyenleri ağırlamak üzere kucağını açmıştı.


Bu günü, bu güzel günü, 6 Haziran 2009 cumartesi gününü, tek bir kare ile özetlemek istersek, her halde yukarıdaki fotoğraftan daha uygunu olamaz.

Orta yaşın olgunluğuna rağmen, gözlerdeki pırıltı, dudaklardaki gülümseme, sizce de ruhumuzdaki gençliği, dostluğu, kardeşliği, Galatasaraylılığı yansıtmıyor mu ?
3 yorum:

Sinan Acarel dedi ki...

Sevgili Aydın ağbey,
Gene bir güzellik katmışsın yemeğimize.Emin ol yaşadığımız keyifi çok güzel anlatıp resimlemişsin ellerine sağlık.İyi ki varsın ağbey.
Sinan Acarel, 8 Haziran 2009

Mehmet Dirik dedi ki...

Sagol Sevgili Aydin' cim,
gene döktürmüssün, ellerine saglik....
Benden de ufak bir katki, 1953 yilinda "O zamanlar bize devasa büyüklükte gelen taş merdivenler" de cekilmis sinif resmimiz... Benim akamdaki de sen olmalisin,
zaten sen, ben, Naci, Ali genelde pek ayrilmazdik....
Tanri ayirmasin...
Sevgiyle
Mehmet Dirik 97, 8 Haziran 2009

Bülent Yalazkan dedi ki...

Sevgili Aydın agabey,
İcimizi titrettin ellerine saglik
Bulent Yalazkan 110, 8 Haziran 2009

Google
 

Sizlerden Gelenler ;

Sevgili Aydın; ağabeyin Mehmet'in Galatasaray Lisesinden sıra arkadaşıydım. Hatırlayacağını zannediyorum. Ayrıca bir de rahmetli Rahmi Ertin ortak dostumuzdu. Damadım ile kızımın sevgili amcaları idi. Uzun yıllar sonra, Mehmet'le buluştuk. İnşallah seninle de görüşürüz. Anılara Yolculuk siten, çocukluk ve ilk gençlik yıllarımdan, hayallerimde bile unutulmuş güzellikleri yeniden yaşamamı sağladı. Eline ve o güzel yüreğine sağlık. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler.


Altuğ İşmen, 1 Mart 2010


----------------------------------------------------


Sayın Aydın Ataberk,


Çok çok güzel olmuş ellerinize ve emeklerinize sağlık. Eski bir İhsan Çizakcalı olarak ayrıca şu anda merhum abeyimin de çizakcanın ilk öğrencilerinden olması dolayısıyla eski Bursa'yı ve okulumu, yazılarınızda tekrar yaşamış oldum. Size minnettarlığımı ve şükranlarımı sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla


Erhan Kurtulan, Elk.Müh., 17 Aralık 2008


-------------------------------------------------------


Sevgili Aydin,Muhtesem bir eser yaratmissin. Seni kutlarim. Beni Ekvator Gine'sindeki yamyamlarin arasinda aglatmayi basardin. Saatlerce tek tek butun belgelere baktim. Tombul yanaklarindan opuyor ve seni tekrar kutluyorum. Artik bu birikimleri koyacagimiz bir web sitemizin olmasi gerekiyor. Ben de onu organize edeyim. Senin bu muhtesem birikimlerinle cok guzel bir siteye sahip olacagiz. Yakinda www.gsl97.org aramiza katilacak.Seni sevgiyle kucakliyorum.Mahmut Melih Kayahan, 9 Aralık 2008


---------------------------------------------------------


Sizlere tesadufen ogrendigim Sn Aydin ATABERK tarafindan hazirlanmis bir site adresi iletiyorum. İzlemeniz tavsiye olunur, harika bir calisma olmus. Ellerine ve yuregine saglik....


Öznur Dere, 24 Eylül 2008


--------------------------------------------------------------Sevgili Aydın bey, anılara yolculuk Blogunuzu inceledim. İnanılmaz bir şey. Ne çok emek var. Ben sizden daha genç :) olduğum için eskiye ait yazı ve görüntülerin bir kısmını özel yaşantımdan hatırladım ama çoğunu da geçmişe olan özel ilgimden dolayı hatırladım. Çok duygulandım. Ne olur bu yaptıklarınızı daha çok insan duysun, sizi daha çok insan tanısın. Sizi tanıyan bir kişi olmak benim için ne şans. Sizi çok seviyorum. Saygılarımla,


Sıdıka Parlak, 24 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Aydin Bey Gunaydin ,Ellerinize saglik, soyle bir goz atabildim henuz, ilk firsatta satir aralarinda kaybolmak isterim .Ozellikle benim icin de sizi tanimak cok buyuk bir sans .Saygilar, Sevgiler,Sibel Birçiçek, 25 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın ağbey,Bize tekrar muhteşem bir yolculuk yaptırdın güzel anılara.Ellerine sağlık ağbey bize böyle nefis güzellikler yarattığın için.


Sevgiler, saygılarSinan Acarel, 25 Eylül 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Kardesim Aydin,Candan tebrikler! Iyi ki boylesine guzel sunulan ve ozlem degeri yuksek anilarini bir gunlukte topladin ve e-postalarda kaybolmamalarini sagladin.Daha nice 5000'lere! Gerek icerik gerek sunudaki nitelik ilgiyi kendisi yaratiyor. Ne mutlu bizlere, ayni ailedeniz!Sevgilerle,


Tuncer Ören (1955), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Aydın Bey günaydınSizi kutluyorum. Bu azminiz ve paylaşma isteginiz hiç eksilmesin, artsın….SelamlarMustafa GEYVE, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------


GÜNAYDINLAR AYDIN ABİCİĞİM; NASILSINIZ?? "ANILARA YOLCULUKTA" DAHA 10 000'Cİ, 50 000'Cİ , 500 000'Cİ ZİYARETÇİLERE ULAŞMANIZ DİLEĞİYLE. BEN BÜTÜN KALBEMLE İNANIYORUMKİ AYDIN ABİMİN KALEMİNİN YALINLIĞI, SADELİĞİYLE ULAŞILABİLİR. YAZILARI OKURKEN DALIP BİR YERLERE GİTMEMEK İMKANSIZ.. SEVGİLER,SAYGILAR


Şükran Durgan, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------Sayin Aydin agabeyBoylesine guzel, degerli bir birikimi bir araya getirdiginiz ve bunu hazine degerindeki bir belgesellige donusturdugunuz için sizi kutlarim. Müzik dersini gösteren fotografta, sag basta yer alan muzik ogretmeni, Almanya'da muzik egitimi gormus, oglu da bir donem unlu bir fagotcu olan rahmetli Enver Haraçci hocamizdir. Karli kis gunlerinde, Ortakoy'de okulun onunden denize girer ve esasli bir sekilde yuzerdi.Grand Cour'da hocalar maçini gosteren fotografin sag tarafinda en bastaki siyah formali adi yazilmamis ogretmen de, Galatasaray Ilkokulu yavrukurtlari baskurtu ve de 1950'li 60'li yillarda Ortakoy'de ogretmenlik yapmis olan Huseyin hoca'dir.Saygilar, sevgilerTurgay Tuna 102, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Aydin Kardesim,Gercekten bir "online GS müzesi" yaratmisin, eline saglik ve tebrikler !Ender Enön ( 94 x1962), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Çok güzel, çok sevindim.. Tebrik ederim Aydın Bey.Çok çok daha fazla kişiye ulaşması dileğiyle. Çünkü gerçekten çok güzel bir çalışma.Sevgi ve SaygılarımlaGizem Ertürk, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sayın Aydın Ataberk,


Doğum yerim Bursa anılarına yaptığım gezintide, sizin de benim gibi halamın gelin gittiği konakta kurulan "Özel Yeni Okul"dan mezun olduğunuzu öğrendim. Yalnız ben 1957 mezunuyum.... Ne yazık ki daha sonra kurulan İhsan Çizakça Kolejinin kapandığını öğrendim. Merhum İhsan ve merhume Süheyla Çizakça'nın ruhları şad ve mekanları cennet olsun!Selamlarımla,


Beyza Üntuna, 28 Kasım 2008


Türkiye Cumhuriyeti, Atina-Pire Başkonsolosu


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın agabey ;


Henuz sadece ıkı bolumu okudum . Ikıncı bolum ozel ılgı alanıma gıren oyuncaklardı . Gecmıse donup o yokluktakı zenginliklerimizi hatirlamak çok güzel . Bir kez daha tesekkür ederim . Bence oyuncak dostu ve oyuncak müzesinin kurucusu sevgili Sunay Akın'la temasa geçip O'nun da sitene ulaşmasini saglarsan çok mutlu olacaktir .Sevgi ile kalin


Bünyat AKIN(104-106 V.S.), 14 Şubat 2008


------------------------------


Degerli KardeşimErol Günaydın ın arkasındaki ben Mehmet Ali ve yanımda Özer Berkay dan tebrikler,selamlar,sevgiler,ellerinize saglık.Özer Berkay ve ben GSLAAG den ayrıldık,resimde gördügünüz oturan GS a hizmet eden üç kardeşimize madalya ve plaket verdik.Tahminen 40 ın üstünde agabeyimiz,okul müdürümüz Meral Mercan ,kıymetlı GS lılar bu madalya ve plaketleri aldılar. Resim o tören sırasında çekildi.Bilgisayar kullanmada cok acemiyim,ancak daha çok gencim yaşım 73 yavaş yavaş öğreneceğim...Lütfen gslaag ye girin,orada devrelere girin,gsl55.free.fr dan hatıralara girin 2 sahife Necdet Mahfi Ayral ın kızı Jeyan hanımefendinin bana hediye ettiği üç albüm resim ve efemeraları tetkik edin.Bunlarıda dilerseniz kullanabilirsiniz.İyi günlerde görüşmek dileklerimle.M Ali Zeren, 17 Şubat 2008


----------------------------------


Aydin agabey,Dun gslaag sitesinde, yazilarinizda gezindim. Site harika, yazilariniz enfes, onlari toplanmis ve guzel sunulmus gormek icimi isitti. Hem sitenizin hem yazilarinizin duyurularini tekrar tekrar yapmaliyiz orada. Yapacagiz zaten. Dun bunu dusundum. Ilk olanakta ben de gerekeni yapacagim. (ilk vaktim oldugunda yani, affedin beni bu nedenle)Saygilarimla.Gün ARUN 113, 25 Şubat 2008


-----------------------------------Aydin Bey merhaba


Hazirladiginiz sitenin öncelikle Bursa sayfasini, daha sonra da müzik sayfalarini ve digerlerini inceledim. Paylastigimiz noktalari da gördüm. Böyle bir ise zaman ve emek harcamak, bunlara derlemek takdire sayan. Sizi kutluyor ve tüm günlerinizin bu sekilde verimli olmasini diliyorum. Selamlar.Mustafa GEYVE, 2 Mart 2008


-------------------------------


Sayin Ataberk,Blogunuz cok hosuma gitti.22 sene evvel biraktigim dunyanin en guzel sehri Istanbul'u bana tekrar gezdirdiniz.tesekkur ederimselam ve saygilarlaDavid HasdayNew York, 7 Mart 2008


-----------------------------------


Sayın Ataberk,Biraz önce oğlumun haber vermesiyle sitenize baktım. Elinize sağlık, kutluyorum. Ben de, unutulmuş, unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerin arayışı, duyurulması çabasındayım. Blogunuzda sergilediğiniz bilgilere, belgelere kendi genelağ yerimde yer vermek, beni, ziyaretçilerimi pek sevindirecek, mutlu edecek. Bilmem izninizi alabilir miyim?Bu arada belirteyim, ilgilendiğim konular arasında dilimiz, müzik, yazın, sinema önde geliyor. Sinemayla ilgili bir kitabım (http://www.pandora.com.tr/urun.asp?id=110695 ), araştırma yazılarım, senaryolarım, öykülerim vb. var. Bir göz atabilirseniz, http://www.ilgilik.net/ size bir fikir verebilir sanıyorum.Başarılarınızın artarak sürmesi dileğiyle selamlarımı, saygılarımı sunuyorum.İnal Karagözoğlu, 10 Mart 2008


----------------------------------Aydın Abi,Tesadüfen”Anılara Yolculuk”Bloguna takıldım.Bir defada keşfedilemez.Dönüp dönüp bakacağım.Teşekkürler.Çok yaşa emi.Sevgiler,A.Şeref Türkmenoğlu, 22 Mart 2008


-----------------------------


Emeklerinize saglik, cok guzel olmus. Bir IEL ve ITU mezunu olarak da ayrica gurur duydum:) Saygilarimla,Aydin Gurel, 23 Nisan 2008


-------------------------


Merhaba Aydın Bey,Anılarda yolculuk sayfalarında gezinirken çocukluğuma gittim 4-5 yaşlarındaydım ve ilk defa film makinası görüyordum,İstanbul'dan Niyazi Dayı gelmişti ,Seher Nenemin kireç badanalı duvarına bir bez gerildi ve sizin eşinizin ve çocuklarınızın görüntüleriydi izlediklerimiz.Babanız parmaklarımı tutar birşeyler yapar hep eksik sayardı parmaklarımı onu güleryüzlü ve kocaman bir adam olarak hatırlıyorum çocukluğumdan.Ben kimmiyim? ben Ümit Arıcan'ın küçük kızı Safinaz'ım,her ne kadar hiç tanışmamış olsakta selamlar sevgiler...Safinaz KAROL, 31 Ekim 2008


-------------------------------Ağbi bu güzel sayfalarına bakmak saatlerimi aldı. Yapması kim bilir ne kadar zaman ve emek gerektirmiştir.Ailem 1965'de Bursaya taşınmıştı. Abdal Köprüsünün 5-6 ev yakınına. Heryer gibi oralar da artık tanınmaz olmuş. O yıllarda köprü sayfandaki (daha önce görmediğim) o resmine benziyordu gene az çok.Güzel günler...


Murat Kalınyaprak 109, 1 Ekim 2008


------------------------------------Aydın Bey sitenizi ziyaret ettim ve çok mutlu oldum. Lakin kendi çocukluğunun oyuncaklarını hatırlayıp bunu konu edip bugünün kuşaklarına aktaran maalesefki çok az büyüğümüz var. Yine maalesef ki geçmişe ait belleğimiz, sanki o güzelim oyuncakların yerine geçen modern oyuncaklarla birlikte yitip gitmaktedir.Aydın Bey, ben TRT çocuk televizyonu için eski ("Dedemin Oyuncağı) oyuncaklarımızı konu eden bir programın yapımcısıyım. Televizyonumuz Ekimde yayın hayatına başlayacaktır. Hazırlayacağım programda komuğumuza oyuncakla ilgili malzemeleri hazırlayarak ya da konuğumuzun desteğiyle; onun çocukluğunda yer etmiş bir oyuncağın yapım aşaması anlatımlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu konuda önerilerinizi paylaşmanız bizi sevindirecektir. Yapımını bildiğiniz bir oyuncak varsa ve bunu bizimle program çekimiyle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden desteğiniz ve oyuncaklara olan duyarlılığınız için teşekkür ederiz, saygılar sunarız.


Engin Yıldız, 21 Eylül 2008


---------------------------------


Aydın bey günaydın,sitenize meraktan hemen buradan bir göz attım. detaylı olarak evden bakacağız tabii. ellerinize ve yüreğinize sağlık diyorum. eski bursa ve istanbul resimleri çok ilgimi çekti. anlatımlarınızı da okuyacağım . tekrar teşekkürler. saygılarımızla,Cenk Özçelik, 13 Şubat 2008 çarşamba


-------------------------------


Aydin Bey supersiniz !!!! tebrikler.Ayşe Siner, 13 Şubat 2008 çarşamba


--------------------------------


Cok guzel. Super bir ani derlemesi. Size cok tesekkurler.Sanki o gunleri yasamis gibi hissettim. Sonsuz sevgi ve saygilarimlaAli Rıza Tuğluk, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------


Harika bir site tebrikler tebrikler Aydın beyciğim cok yararlı ve enteresan. Bu sitenizinden faydalanabilecek ve memnunlukla takip edecek dostlar var acaba onlara da izninizle adresinizi iletebilirmiyim ?Sevgiler ve tüm bu güzel şeylerin devamını getirmeniz dileyiğleFügen Evren, 13 Şubat 2008 Çarşamba


------------------------------------


Sevgili Aydın Ağabey;Çok güzel bir site olmuş.Ellerinize sağlık ve teşekkürler. Saygılar.Ahmet Dikencik, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------Aydın Beycigim ,bir ara sakin bir zamanda fırsat bulup okumak o güzel anlatımız esliginde kahvemi yudumlarken sizinle beraber gecmiste yolculuk yapmak isterim. Simdiden elinize, yureginize ve super hafızanıza saglık. SevgilerimleÖzlem Şenkoyuncu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Sevgili Aydın beyciğim merhaba.Anılara yolculuk'ta İstanbul'un o eski günlerini sanki yeniden yaşıyormuş gibi keyif aldım. Biliyorsun ben GS lı değilim. 1970 Maçka mezunuyum. O yıllarda İstanbul bir başkaydı.Geçen sene Sirkeci'deki Orient ekspres'te yaptığımız Eski dostlar yemeğine Yenikapıdan Sirkeciye yürüyerek gelmiştik.Bu yürüyüşten büyük keyif almıştım. Eski günleri ya'dederek beraberce yürümüş ve eski günleri anımsamıştık.Anılara yolculuk için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.Harun Masatoğlu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------------


Aydin bey,henuz tamamini okuyamadim ama okudugum bolumler ve fotograflar cok guzeldi.Elinize saglik. SelamlarSevgül Alper, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Ellerine saglik çok guzel olmusAli Meriçboyu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


---------------------------------Ben de Aydın abimiz nerelere kayboldu diyordum. meğer yoğun bir çalışma içindeymiş. Blog'unuzu inceledim, çok beğendim. Yorum bile yazdım. Hayırlı olsun blogunuz.Çok güzel olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Ben de sizden gelen mailleri güzelce derleyip, bir directory açıp saklamaya çalışıyordum. Ama böylesi çok daha güzel oldu ve size çok yakıştı. Sevgiler,Yelda Dürüşken, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------Merhaba Aydin bey,Dun sayfaniza hizli bir bakis attim, simdi biraz daha bakacagim. Cok guzel olmus ellerinize saglikOldukca emek harcamissiniz. Harika gorunuyorSevil İnci Cankurt, 15 Şubat 2008 Cuma


---------------------------Nefis bir arşiv..paylaştığınız için teşekkürler..Saygılar..Ayfer Çırak, 15 Şubat 2008 Cuma


----------------------------------Sevgili Ataberklerimiz Bu kadar güzel resimleri bulmak eskiyi bizlere yaşatmak breh breh (Bu aferin demektir.)Ben torunlarla Erim babamla meşgul olduğu için of günümde temiz bir nefes oldu.Her ikinizide öpüyoruz ilk fırsatta buluşmak dileğiyle. Nur. Erim dede(artık amca değil.)Nursal Tarhan, 15 Şubat 2008 Cuma


------------------------------


Ozenle hazirlanmis bir blog...Teknik olarak kusursuz..Her sayfasini dikkatle okumak gerek...Hazirlayanin eline saglik...Yorumkar, 12 Şubat 2008


--------------------------------------


Aydın Ataberk'in eseri, beni de çok etkiledi.


Ahmet Kuzucu, 26 Subat 2008 salı