Okul günlerimiz, gençlik yıllarındaki anılarımız ...

Merhaba, yazılarımı paylaşabilirsiniz, sonuçta paylaşmak için yazıldılar... Ancak lütfen emeğe saygı gösterin, isimsiz kullanılmalarına müsade etmeyin.

İlginize teşekkür ederim.


Ömer Bozkurt ile enginlere yelken açtık - Mart 2011


Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin Mart ayı toplantısı, 3 Mart 2011 perşembe akşamı, saat 19.30'dan itibaren, Gönlüferah Otelinin ikinci katındaki Lal salonunda yapıldı.


Şubat yemeğinde, 68 Galatasaraylı, eşleri, çocukları, konukları bir araya geldi.


Ankara'dan:
Ömer Bozkurt (GSL 64)
Vedat Çuhadar ve eşi Gülay hanım (Galatasaraylılar Birliği Başkanı)

İstanbul'dan:
Füsun - Aydın Kunt (GSL 96)
Selva - Kemal Suman (GSL 96)
Semra - Alparslan Karagülle (GSL 96)
Arif Kerman (GSL 96)
Zeki Sayber ve eşi Nesrin hanım (GSL 109)
Pınar - Aydıncan Ataberk (129 + 129)

Bursa'dan:
Aydın Ataberk, Şpresa - İbrahim Hızalan (GSL 96) ve konukları Işık - İhsan çifti, Üner - Erkut Varal (GSL 96), Ergun Hadi Türkay, Ece Çakırel (137) ve konuğu, Murat Eyüpoğlu, Zeynep - Onur Erginer (131), Elif - Cem Kürşad Hasanoğlu (124), İsmail Rodoplu, Mesut Gençer, Özge Erin, Can Acar, Serhat Çelikyılmaz, konukları Alain Crozet ve Henri, Ercan Köne, Tufan Kaleli, Tonguç Altan (129), Murat Güven (129), Çağnam - Can Erkmen, Mehmet İpekdokuyan, Erhan Keleşoğlu, Dilek - Emin Cingil, Nurcan - Levent Arkon, kızları Canay, Sedat Sabak (133), Ümit Arslan (133), Gamze (Saygılı) - A. Onur Doğuç (130), Banu - Cenk Sermet, kızları Pelin, Ergün Yenigün, Mustafa Şenyıldız, Arsevi - Aykut Birol, Halil Akgül, Mehtap (Baran) Kaya - Serhat Kaya, Kemal Başaranoğlu, Elif - Ömer Çağatay, Filiz Özen Çiftçi, Gülden - Zeki Varal Mart 2011 yemeğinde bir araya geldiler.


Galatasaraylılar Birliği Başkanı Vedat Çuhadar ağabey ve eşi Gülay hanım

ve

"Bizim Sınıf 1950-1955 Galatasaray İlkokulu Anıları" kitabının editörü, 1972-2005 yılları arasında Ankara'daki Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde (TODAİE'de) kamu yönetimi profesörü, akademik mesleği dışında coğrafya ve seyahat meraklısı, birçok gezi ve yolculuk kitaplarının yazarı, Sevda Cenap And Müzik Vakfı'nın mütevelli heyeti üyesi, Avrupa Festivaller Birliği'nde Ankara Müzik Festivali'nin temsilcisi, Ankara Galatasaraylılar Birliği'nin üyesi, Galatasaray Lisesi 1963 mezunu (94-95 devresi) Prof. Dr 176 Ömer Bozkurt ağabeyimiz, 3 Mart perşembe akşamı düzenlenecek yemeğimizde bizlerle birlikte olabilmek için, Ankara - Bursa "Hızlı Tren"i ile, rahat bir yolculuktan sonra Bursa'ya gelmişlerdi.


Vedat Çuhadar ağabeyimiz, büyük bir zerafet göstererek, "Galatasaraylılar Birliği"nin büyük boy bir çiçeğini de salona göndermişti.


Ömer Bozkurt ağabeyimizi ise bir sürpriz bekliyordu. Bursa'ya geleceğini duyan sınıf arkadaşları Kemal Suman, Aydın Kunt, Alparslan Karagülle, Arif Kerman, daha önceden İstanbul'dan Bursa'ya gelerek, onu beklemeye başlamışlardı. Bursa'dan ise, İbrahim Hızalan ile Erkut Varal ağabeylerimiz de onlara katılmıştı.


Yeterli sayıda koltuk "1964 mezunları"na ayrılmış; Ömer Bozkurt ağabeyin sınıf arkadaşlarının birlikte oturabilmeleri amaçlanmıştı.


Toplantının başlangıcında, Aydın Ataberk, açılış konuşması için kürsüye geldi; konuklarına "Hoşgeldiniz" dedi ve camiadan haberler verdi:

- Meral Mercan hanımın ev sahipliğinde, "Okulda bir öğle yemeği" başladı. 1952 ve öncesi mezunları, 23 Şubat'ta öğle yemeği yedi;
- Galatasaraylılar Derneği'nin, 12 Şubat'ta Genel Kurulu, 26 Şubat'ta, Divan Kurulu yapıldı;
- 101 devresi mezunu, Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof Dr Ethem Tolga, Fransa nişanlarından Legion d'Honneur ile onurlandırılıyor;
- 17 Şubat'ta, Kongo Büyükelçiliği'nde, Dış İşleri ile görevli Osman Tuncel (2001 mezunu, 133 devresi), hakkın rahmetine kavuştu;
- 22 Şubat'ta Yomtov Garti hocamızı kaybettik.

Geçtiğimiz ay Bursa GSL Derneği'nde yaşananları özetledi:

- 21 Şubat'ta, Özlem Dağlı Sükan, İstanbul'da, TEB Trakya Kurumsal'da MNC RM (Multi National Company's Relationship Manager) olarak çalışmaya başladı;
- Serhat Çelikyılmaz, 24-27 Şubat tarihlerinde, DEV Mobilya olarak, Bursa Mobilya Fuarına katıldı;
- Turgut İnal'ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu İnallar Otomotiv, 20ci kuruluş yıldönümünü kutladı.

Yakın gelecekte yaşanacakları hatırlattı:

- 5-12 Mart'ta, Galatasaraylılar Derneği'nin, Olağan Genel Kurul toplantıları var;
- 20-27 Mart'ta GSSK Olağan Genel Kurul toplantıları var;
- 5 Mart'ta, Galatasaraylılar Derneği'nin Kış Partisi var.

Aydın Ataberk, her yemekte, Sütaş ürünleri ile katkıda bulunan Muharrem Yılmaz ağabeyimiz/kardeşimize, derneğimize yaptıkları katkıları nedeniyle teşekkür etti.


Konuklar arasında bulunan Galatasaraylılar Birliği Başkanı Vedat Çuhadar ağabeyi kürsüye davet etti.


Vedat Çuhadar ağabey, bu gece ile ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi:

" Güzel bir gecede, güzel insanlar, sevgili Galatasaraylı kardeşlerimle birlikte olma fırsatını bize veren değerli Başkanım, sevgili kardeşim Aydın Ataberk; sana ve senin şahsında Bursa Galatasaraylılar Derneği üyesi kardeşlerime sonsuz sevgilerimi iletiyor, saygılar sunuyor, çok teşekkür ediyoruz.

Vedat Çuhadar, Başkan, Galatasaraylılar Birliği "


Vedat Çuhadar, Aydın Ataberk'e, Galatasaraylılar Birliği'nin plaketini verdi.


" Sayın Aydın Ataberk,
Bursa Galatasaray Liseliler Derneği Başkanı

Derneklerimiz arasındaki dostluk ve birlikteliğin anısına saygıyla ...

Vedat Çuhadar
Başkan "


Aydın Ataberk, Vedat Çuhadar ağabeye, Bursa GSL Derneği adına teşekkür belgesi ile Orhaneli'ndeki Galatasaraylılar ormanına adına bir adet fidan dikildiğini belgeleyen sertifikayı verdi .....


..... eşi Gülay hanıma iki yaşında bir çam fidanı armağan etti.


Yemekte bir de Fransız konuk vardı. Alain Crozet, Serhat Çelikyılmaz'ın davetlisi olarak, o gün uçakla Paris'ten gelmiş, hızlı feribotla, 19.00'da Güzelyalı'ya inmiş, ayağının tozuyla, 20.00'deki yemeğe yetişmişti. Konuşmasını, fransızca bilmeyen eşler için, Aydın Ataberk, (biraz da kendi yorumlarını katarak) simultane olarak çevirdi.


Aydın Ataberk, Ömer Bozkurt'un sınıf arkadaşları adına, Kemal Suman'ı kürsüye davet etti. Kemal Suman, Bursa'ya gelirken, her zaman olduğu gibi, rahmetli Özhan Canaydın'ın hediye ettiği kravatı takmıştı.


Zeki Sayber toplantıya ilk defa katılıyordu. 109 devresiydi. Bursa Derneği'nin etkinliklerini Orhangazi'deki arkadaşı Dr Gürcan Oktayoğlu'ndan duymuş, koşarak gelmişti. Bundan sonra, pastoral bir hayat düşünüyordu. Armutlu tepelerindeki Selimiye'den bir köy evi almayı planlıyordu.


Toplantının en genç katılımcısı Ece Çakırel'di. 137 devresiydi. Aslında Bursa doğumluydu. Hukuk Fakültesine devam ettiği için İstanbul'da oturuyordu. Okulda, kızların lakabı yoktu ya da vardı da o lakabını bilmiyordu.


Yemek büyük bir neşe içinde devam ediyordu. Zeynep - Onur Erginer çiftinin mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.


Gençler, Bursa GSL yemeklerine büyük ilgi gösteriyor; ağabeyleri ile birlikte olmaktan keyif alıyorlardı. Gamze (Saygılı) - A. Onur Doğuç çifti de gecenin bitmesini hiç istemiyordu.


Elif - Cem Kürşad Hasanoğlu çifti, Bursa'ya 2010 yılının son aylarında gelmişti. Kasım ayından beri, yemeklere büyük bir ilgi ile katılıyorlardı.


Mehtap Baran artık evliydi. Soyadı Kaya olmuştu. Eşi Serhat ile birlikte, bu salondaki dostluğu yudumluyorlardı.


Hiç süphesiz, gecenin maskotu, Banu - Cenk Sermet çiftinin beş yaşındaki kızları Pelin'di. Ne var ki, ilerleyen saatlerde, uykudan göz kapakları düşmeye başladı.


Artık, ana yemekler bitmiş, sıra, Prof Dr Ömer Bozkurt ağabeyin sohbetine gelmişti. Ömer ağabey, konuşmasına "Bizim Sınıf" kitabının yazılış öyküsünü anlatarak başladı. Aslında, anılar, Paris'te yaşayan Ahmet Abut'undu. Ömer Bozkurt onları düzenlemiş, sıralamış, baskıya hazır hale getirmişti.


Ahmet Abut, kitabının birini, Ömer Bozkurt aracılığı ile, Aydın Ataberk'e armağan olarak göndermişti. Ömer Bozkurt da, yanında getirdiği bir kitabı, salonun en genci Ece Çakırel'e armağan etti. Ece, sevincinden neredeyse havalara uçacaktı.


Konuşmasının ikinci bölümünde ise, fotoğraflar eşliğinde, deniz yolculuklarını anlattı. Nereleri dolaşmamıştı ki! İnanılır gibi değildi.


Fotoğrafların perdede akışı sırasında, salonun ışıkları da karartıldı. Dinleyenler, şimdi, adeta dalgalarla boğuşuyordu. Hele o penguenler, deniz arslanları, foklar, martılar yok muydu!


Salondakiler adeta bir hayal alemindeydi. O anda, salonda değildiler; bucurgatların sesini duyuyor, rüzgarın serpintisini hissediyorlardı.


Konuşmasının sonunda, Aydın Ataberk, gecenin onur konuğu Ömer Bozkurt ağabeye, Bursa GSL Derneği adına teşekkür belgesi ile Orhaneli'ndeki Galatasaraylılar ormanına adına bir adet fidan dikildiğini belgeleyen sertifikayı verdi.

Ömer Bozkurt, Bursa GSL Derneği'nde geçirdiği bu gece ile ilgili duygularını anı defterine şu satırlarla aktardı:


" Bursa Galatasaraylılar Derneği'nin nazik daveti üzerine, bu akşam katıldığım yemek beni çok mutlu etti. Bir Galatasaraylı zaten, nerede olursa olsun, başka Galatasaraylılarla karşılaştığında nasıl bir keyif duyuyor ve neşeleniyor.

En az iki üç tane eski arkadaşı 50 yıl (elli yıl) sonra görmek ve onları tereddütsüz tanımış olmak, sadece mutluluk değil, "eskisi gibi olmaya devam etmek" duygusunu da yaşatıyor. Ne mutlu.

Bursa Galatasaraylılarına sonsuz teşekkürler, sevgiler ve saygılar.

Ömer Bozkurt "


Yemeğin sonunda, Ömer Bozkurt, isteyenlere, kitaplarını severek imzaladı.


Aydın Kunt ağabey de, "Kavun Unutmadan" isimli kitabını, " Yaşlısından gencine tüm Bursa'lı "Lise" dostlarıma, saygı ve sevgilerimle " diyerek imzaladı.

Saatler su gibi akıp geçmiş, toplantının sonu yaklaşmıştı. Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin bir yemeği daha sona ermiş; yavaş, yavaş anılarda yerini almaya başlamıştı.

Hiç yorum yok:

Google
 

Sizlerden Gelenler ;

Sevgili Aydın; ağabeyin Mehmet'in Galatasaray Lisesinden sıra arkadaşıydım. Hatırlayacağını zannediyorum. Ayrıca bir de rahmetli Rahmi Ertin ortak dostumuzdu. Damadım ile kızımın sevgili amcaları idi. Uzun yıllar sonra, Mehmet'le buluştuk. İnşallah seninle de görüşürüz. Anılara Yolculuk siten, çocukluk ve ilk gençlik yıllarımdan, hayallerimde bile unutulmuş güzellikleri yeniden yaşamamı sağladı. Eline ve o güzel yüreğine sağlık. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler.


Altuğ İşmen, 1 Mart 2010


----------------------------------------------------


Sayın Aydın Ataberk,


Çok çok güzel olmuş ellerinize ve emeklerinize sağlık. Eski bir İhsan Çizakcalı olarak ayrıca şu anda merhum abeyimin de çizakcanın ilk öğrencilerinden olması dolayısıyla eski Bursa'yı ve okulumu, yazılarınızda tekrar yaşamış oldum. Size minnettarlığımı ve şükranlarımı sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla


Erhan Kurtulan, Elk.Müh., 17 Aralık 2008


-------------------------------------------------------


Sevgili Aydin,Muhtesem bir eser yaratmissin. Seni kutlarim. Beni Ekvator Gine'sindeki yamyamlarin arasinda aglatmayi basardin. Saatlerce tek tek butun belgelere baktim. Tombul yanaklarindan opuyor ve seni tekrar kutluyorum. Artik bu birikimleri koyacagimiz bir web sitemizin olmasi gerekiyor. Ben de onu organize edeyim. Senin bu muhtesem birikimlerinle cok guzel bir siteye sahip olacagiz. Yakinda www.gsl97.org aramiza katilacak.Seni sevgiyle kucakliyorum.Mahmut Melih Kayahan, 9 Aralık 2008


---------------------------------------------------------


Sizlere tesadufen ogrendigim Sn Aydin ATABERK tarafindan hazirlanmis bir site adresi iletiyorum. İzlemeniz tavsiye olunur, harika bir calisma olmus. Ellerine ve yuregine saglik....


Öznur Dere, 24 Eylül 2008


--------------------------------------------------------------Sevgili Aydın bey, anılara yolculuk Blogunuzu inceledim. İnanılmaz bir şey. Ne çok emek var. Ben sizden daha genç :) olduğum için eskiye ait yazı ve görüntülerin bir kısmını özel yaşantımdan hatırladım ama çoğunu da geçmişe olan özel ilgimden dolayı hatırladım. Çok duygulandım. Ne olur bu yaptıklarınızı daha çok insan duysun, sizi daha çok insan tanısın. Sizi tanıyan bir kişi olmak benim için ne şans. Sizi çok seviyorum. Saygılarımla,


Sıdıka Parlak, 24 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Aydin Bey Gunaydin ,Ellerinize saglik, soyle bir goz atabildim henuz, ilk firsatta satir aralarinda kaybolmak isterim .Ozellikle benim icin de sizi tanimak cok buyuk bir sans .Saygilar, Sevgiler,Sibel Birçiçek, 25 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın ağbey,Bize tekrar muhteşem bir yolculuk yaptırdın güzel anılara.Ellerine sağlık ağbey bize böyle nefis güzellikler yarattığın için.


Sevgiler, saygılarSinan Acarel, 25 Eylül 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Kardesim Aydin,Candan tebrikler! Iyi ki boylesine guzel sunulan ve ozlem degeri yuksek anilarini bir gunlukte topladin ve e-postalarda kaybolmamalarini sagladin.Daha nice 5000'lere! Gerek icerik gerek sunudaki nitelik ilgiyi kendisi yaratiyor. Ne mutlu bizlere, ayni ailedeniz!Sevgilerle,


Tuncer Ören (1955), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Aydın Bey günaydınSizi kutluyorum. Bu azminiz ve paylaşma isteginiz hiç eksilmesin, artsın….SelamlarMustafa GEYVE, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------


GÜNAYDINLAR AYDIN ABİCİĞİM; NASILSINIZ?? "ANILARA YOLCULUKTA" DAHA 10 000'Cİ, 50 000'Cİ , 500 000'Cİ ZİYARETÇİLERE ULAŞMANIZ DİLEĞİYLE. BEN BÜTÜN KALBEMLE İNANIYORUMKİ AYDIN ABİMİN KALEMİNİN YALINLIĞI, SADELİĞİYLE ULAŞILABİLİR. YAZILARI OKURKEN DALIP BİR YERLERE GİTMEMEK İMKANSIZ.. SEVGİLER,SAYGILAR


Şükran Durgan, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------Sayin Aydin agabeyBoylesine guzel, degerli bir birikimi bir araya getirdiginiz ve bunu hazine degerindeki bir belgesellige donusturdugunuz için sizi kutlarim. Müzik dersini gösteren fotografta, sag basta yer alan muzik ogretmeni, Almanya'da muzik egitimi gormus, oglu da bir donem unlu bir fagotcu olan rahmetli Enver Haraçci hocamizdir. Karli kis gunlerinde, Ortakoy'de okulun onunden denize girer ve esasli bir sekilde yuzerdi.Grand Cour'da hocalar maçini gosteren fotografin sag tarafinda en bastaki siyah formali adi yazilmamis ogretmen de, Galatasaray Ilkokulu yavrukurtlari baskurtu ve de 1950'li 60'li yillarda Ortakoy'de ogretmenlik yapmis olan Huseyin hoca'dir.Saygilar, sevgilerTurgay Tuna 102, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Aydin Kardesim,Gercekten bir "online GS müzesi" yaratmisin, eline saglik ve tebrikler !Ender Enön ( 94 x1962), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Çok güzel, çok sevindim.. Tebrik ederim Aydın Bey.Çok çok daha fazla kişiye ulaşması dileğiyle. Çünkü gerçekten çok güzel bir çalışma.Sevgi ve SaygılarımlaGizem Ertürk, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sayın Aydın Ataberk,


Doğum yerim Bursa anılarına yaptığım gezintide, sizin de benim gibi halamın gelin gittiği konakta kurulan "Özel Yeni Okul"dan mezun olduğunuzu öğrendim. Yalnız ben 1957 mezunuyum.... Ne yazık ki daha sonra kurulan İhsan Çizakça Kolejinin kapandığını öğrendim. Merhum İhsan ve merhume Süheyla Çizakça'nın ruhları şad ve mekanları cennet olsun!Selamlarımla,


Beyza Üntuna, 28 Kasım 2008


Türkiye Cumhuriyeti, Atina-Pire Başkonsolosu


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın agabey ;


Henuz sadece ıkı bolumu okudum . Ikıncı bolum ozel ılgı alanıma gıren oyuncaklardı . Gecmıse donup o yokluktakı zenginliklerimizi hatirlamak çok güzel . Bir kez daha tesekkür ederim . Bence oyuncak dostu ve oyuncak müzesinin kurucusu sevgili Sunay Akın'la temasa geçip O'nun da sitene ulaşmasini saglarsan çok mutlu olacaktir .Sevgi ile kalin


Bünyat AKIN(104-106 V.S.), 14 Şubat 2008


------------------------------


Degerli KardeşimErol Günaydın ın arkasındaki ben Mehmet Ali ve yanımda Özer Berkay dan tebrikler,selamlar,sevgiler,ellerinize saglık.Özer Berkay ve ben GSLAAG den ayrıldık,resimde gördügünüz oturan GS a hizmet eden üç kardeşimize madalya ve plaket verdik.Tahminen 40 ın üstünde agabeyimiz,okul müdürümüz Meral Mercan ,kıymetlı GS lılar bu madalya ve plaketleri aldılar. Resim o tören sırasında çekildi.Bilgisayar kullanmada cok acemiyim,ancak daha çok gencim yaşım 73 yavaş yavaş öğreneceğim...Lütfen gslaag ye girin,orada devrelere girin,gsl55.free.fr dan hatıralara girin 2 sahife Necdet Mahfi Ayral ın kızı Jeyan hanımefendinin bana hediye ettiği üç albüm resim ve efemeraları tetkik edin.Bunlarıda dilerseniz kullanabilirsiniz.İyi günlerde görüşmek dileklerimle.M Ali Zeren, 17 Şubat 2008


----------------------------------


Aydin agabey,Dun gslaag sitesinde, yazilarinizda gezindim. Site harika, yazilariniz enfes, onlari toplanmis ve guzel sunulmus gormek icimi isitti. Hem sitenizin hem yazilarinizin duyurularini tekrar tekrar yapmaliyiz orada. Yapacagiz zaten. Dun bunu dusundum. Ilk olanakta ben de gerekeni yapacagim. (ilk vaktim oldugunda yani, affedin beni bu nedenle)Saygilarimla.Gün ARUN 113, 25 Şubat 2008


-----------------------------------Aydin Bey merhaba


Hazirladiginiz sitenin öncelikle Bursa sayfasini, daha sonra da müzik sayfalarini ve digerlerini inceledim. Paylastigimiz noktalari da gördüm. Böyle bir ise zaman ve emek harcamak, bunlara derlemek takdire sayan. Sizi kutluyor ve tüm günlerinizin bu sekilde verimli olmasini diliyorum. Selamlar.Mustafa GEYVE, 2 Mart 2008


-------------------------------


Sayin Ataberk,Blogunuz cok hosuma gitti.22 sene evvel biraktigim dunyanin en guzel sehri Istanbul'u bana tekrar gezdirdiniz.tesekkur ederimselam ve saygilarlaDavid HasdayNew York, 7 Mart 2008


-----------------------------------


Sayın Ataberk,Biraz önce oğlumun haber vermesiyle sitenize baktım. Elinize sağlık, kutluyorum. Ben de, unutulmuş, unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerin arayışı, duyurulması çabasındayım. Blogunuzda sergilediğiniz bilgilere, belgelere kendi genelağ yerimde yer vermek, beni, ziyaretçilerimi pek sevindirecek, mutlu edecek. Bilmem izninizi alabilir miyim?Bu arada belirteyim, ilgilendiğim konular arasında dilimiz, müzik, yazın, sinema önde geliyor. Sinemayla ilgili bir kitabım (http://www.pandora.com.tr/urun.asp?id=110695 ), araştırma yazılarım, senaryolarım, öykülerim vb. var. Bir göz atabilirseniz, http://www.ilgilik.net/ size bir fikir verebilir sanıyorum.Başarılarınızın artarak sürmesi dileğiyle selamlarımı, saygılarımı sunuyorum.İnal Karagözoğlu, 10 Mart 2008


----------------------------------Aydın Abi,Tesadüfen”Anılara Yolculuk”Bloguna takıldım.Bir defada keşfedilemez.Dönüp dönüp bakacağım.Teşekkürler.Çok yaşa emi.Sevgiler,A.Şeref Türkmenoğlu, 22 Mart 2008


-----------------------------


Emeklerinize saglik, cok guzel olmus. Bir IEL ve ITU mezunu olarak da ayrica gurur duydum:) Saygilarimla,Aydin Gurel, 23 Nisan 2008


-------------------------


Merhaba Aydın Bey,Anılarda yolculuk sayfalarında gezinirken çocukluğuma gittim 4-5 yaşlarındaydım ve ilk defa film makinası görüyordum,İstanbul'dan Niyazi Dayı gelmişti ,Seher Nenemin kireç badanalı duvarına bir bez gerildi ve sizin eşinizin ve çocuklarınızın görüntüleriydi izlediklerimiz.Babanız parmaklarımı tutar birşeyler yapar hep eksik sayardı parmaklarımı onu güleryüzlü ve kocaman bir adam olarak hatırlıyorum çocukluğumdan.Ben kimmiyim? ben Ümit Arıcan'ın küçük kızı Safinaz'ım,her ne kadar hiç tanışmamış olsakta selamlar sevgiler...Safinaz KAROL, 31 Ekim 2008


-------------------------------Ağbi bu güzel sayfalarına bakmak saatlerimi aldı. Yapması kim bilir ne kadar zaman ve emek gerektirmiştir.Ailem 1965'de Bursaya taşınmıştı. Abdal Köprüsünün 5-6 ev yakınına. Heryer gibi oralar da artık tanınmaz olmuş. O yıllarda köprü sayfandaki (daha önce görmediğim) o resmine benziyordu gene az çok.Güzel günler...


Murat Kalınyaprak 109, 1 Ekim 2008


------------------------------------Aydın Bey sitenizi ziyaret ettim ve çok mutlu oldum. Lakin kendi çocukluğunun oyuncaklarını hatırlayıp bunu konu edip bugünün kuşaklarına aktaran maalesefki çok az büyüğümüz var. Yine maalesef ki geçmişe ait belleğimiz, sanki o güzelim oyuncakların yerine geçen modern oyuncaklarla birlikte yitip gitmaktedir.Aydın Bey, ben TRT çocuk televizyonu için eski ("Dedemin Oyuncağı) oyuncaklarımızı konu eden bir programın yapımcısıyım. Televizyonumuz Ekimde yayın hayatına başlayacaktır. Hazırlayacağım programda komuğumuza oyuncakla ilgili malzemeleri hazırlayarak ya da konuğumuzun desteğiyle; onun çocukluğunda yer etmiş bir oyuncağın yapım aşaması anlatımlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu konuda önerilerinizi paylaşmanız bizi sevindirecektir. Yapımını bildiğiniz bir oyuncak varsa ve bunu bizimle program çekimiyle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden desteğiniz ve oyuncaklara olan duyarlılığınız için teşekkür ederiz, saygılar sunarız.


Engin Yıldız, 21 Eylül 2008


---------------------------------


Aydın bey günaydın,sitenize meraktan hemen buradan bir göz attım. detaylı olarak evden bakacağız tabii. ellerinize ve yüreğinize sağlık diyorum. eski bursa ve istanbul resimleri çok ilgimi çekti. anlatımlarınızı da okuyacağım . tekrar teşekkürler. saygılarımızla,Cenk Özçelik, 13 Şubat 2008 çarşamba


-------------------------------


Aydin Bey supersiniz !!!! tebrikler.Ayşe Siner, 13 Şubat 2008 çarşamba


--------------------------------


Cok guzel. Super bir ani derlemesi. Size cok tesekkurler.Sanki o gunleri yasamis gibi hissettim. Sonsuz sevgi ve saygilarimlaAli Rıza Tuğluk, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------


Harika bir site tebrikler tebrikler Aydın beyciğim cok yararlı ve enteresan. Bu sitenizinden faydalanabilecek ve memnunlukla takip edecek dostlar var acaba onlara da izninizle adresinizi iletebilirmiyim ?Sevgiler ve tüm bu güzel şeylerin devamını getirmeniz dileyiğleFügen Evren, 13 Şubat 2008 Çarşamba


------------------------------------


Sevgili Aydın Ağabey;Çok güzel bir site olmuş.Ellerinize sağlık ve teşekkürler. Saygılar.Ahmet Dikencik, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------Aydın Beycigim ,bir ara sakin bir zamanda fırsat bulup okumak o güzel anlatımız esliginde kahvemi yudumlarken sizinle beraber gecmiste yolculuk yapmak isterim. Simdiden elinize, yureginize ve super hafızanıza saglık. SevgilerimleÖzlem Şenkoyuncu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Sevgili Aydın beyciğim merhaba.Anılara yolculuk'ta İstanbul'un o eski günlerini sanki yeniden yaşıyormuş gibi keyif aldım. Biliyorsun ben GS lı değilim. 1970 Maçka mezunuyum. O yıllarda İstanbul bir başkaydı.Geçen sene Sirkeci'deki Orient ekspres'te yaptığımız Eski dostlar yemeğine Yenikapıdan Sirkeciye yürüyerek gelmiştik.Bu yürüyüşten büyük keyif almıştım. Eski günleri ya'dederek beraberce yürümüş ve eski günleri anımsamıştık.Anılara yolculuk için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.Harun Masatoğlu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------------


Aydin bey,henuz tamamini okuyamadim ama okudugum bolumler ve fotograflar cok guzeldi.Elinize saglik. SelamlarSevgül Alper, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Ellerine saglik çok guzel olmusAli Meriçboyu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


---------------------------------Ben de Aydın abimiz nerelere kayboldu diyordum. meğer yoğun bir çalışma içindeymiş. Blog'unuzu inceledim, çok beğendim. Yorum bile yazdım. Hayırlı olsun blogunuz.Çok güzel olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Ben de sizden gelen mailleri güzelce derleyip, bir directory açıp saklamaya çalışıyordum. Ama böylesi çok daha güzel oldu ve size çok yakıştı. Sevgiler,Yelda Dürüşken, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------Merhaba Aydin bey,Dun sayfaniza hizli bir bakis attim, simdi biraz daha bakacagim. Cok guzel olmus ellerinize saglikOldukca emek harcamissiniz. Harika gorunuyorSevil İnci Cankurt, 15 Şubat 2008 Cuma


---------------------------Nefis bir arşiv..paylaştığınız için teşekkürler..Saygılar..Ayfer Çırak, 15 Şubat 2008 Cuma


----------------------------------Sevgili Ataberklerimiz Bu kadar güzel resimleri bulmak eskiyi bizlere yaşatmak breh breh (Bu aferin demektir.)Ben torunlarla Erim babamla meşgul olduğu için of günümde temiz bir nefes oldu.Her ikinizide öpüyoruz ilk fırsatta buluşmak dileğiyle. Nur. Erim dede(artık amca değil.)Nursal Tarhan, 15 Şubat 2008 Cuma


------------------------------


Ozenle hazirlanmis bir blog...Teknik olarak kusursuz..Her sayfasini dikkatle okumak gerek...Hazirlayanin eline saglik...Yorumkar, 12 Şubat 2008


--------------------------------------


Aydın Ataberk'in eseri, beni de çok etkiledi.


Ahmet Kuzucu, 26 Subat 2008 salı