Okul günlerimiz, gençlik yıllarındaki anılarımız ...

Merhaba, yazılarımı paylaşabilirsiniz, sonuçta paylaşmak için yazıldılar... Ancak lütfen emeğe saygı gösterin, isimsiz kullanılmalarına müsade etmeyin.

İlginize teşekkür ederim.


Müzikli bir Mayıs gecesi - Mayıs 2010

Bursa GSL Derneği'nin Mayıs ayı toplantısı, 6 Mayıs 2010 perşembe akşamı, saat 19.30'dan itibaren, Gönlüferah City otelinin Nilüfer salonunda yapıldı.


Mayıs yemeğinde, 69 Galatasaraylı, eşleri, çocukları ve konukları bir araya geldi.

Mine ve Bener Akbaş, Mine ve Firuz Soyuer, Pervin Bilginer Akdoğan ve Emre Akdoğan, Ender Enön, Aydın Ataberk, H. Murat Toplu, İsmail Rodoplu ve eşi, Ergun Hadi Türkay, Halim Akbaş ve eşi, Aylin ve Selim Akbaş, Ayla Yiğit, Çağnam ve Can Erkmen, Sevgen ve Kemal Başaranoğlu, Nihan Aslonoba Yıldırım ve İrfan Yıldırım, Abdullah Dayı, Cemil Dayı, Veli Dayı, Ayşe ve Hüsnü Yazıcılar, Gönül ve Mete Savacı, Mine ve Ercan Köne, Üner ve Erkut Varal, Nagehan ve Selahattin Özel, Özgür Şendoğan, Aslı Karakitapoğlu, Tufan Kaleli, Erhan Keleşoğlu, Utkan İlhan, Atakan Tuncer, Ezgi Pıçak, Nur ve Yavuz Bora Özer, Fügen ve Serhat Çelikyılmaz, Selen ve Halil Akgül, Serdar Eder, Mehmet İpekdokuyan, Gökhan Bingöl, Tarık Yazıcı, Cem Akman, Nurcan - Canay - Levent Arkon, Dilek ve Emin Cingil, Yasemin Özen Polat, Özge Erin, Eren Sözüçetin ve eşi, Mesut Gencer, Aydın Gürel, Evren Yanak, Alp Geissler, Gamze (Saygılı) ve Onur Doğuç Mayıs yemeğine katıldılar.


Aydın Ataberk, açılış konuşmasında, geceye katılanlara "Hoşgeldiniz" dedi; Galatasaray Topluluğundan bilgiler verdi:

- 29 Mayıs'da GSSK Tüzük tadilatı Kongresi yapılacak;
- Mayıs ayı içerisinde Yardımlaşma Vakfı Yurdu açılacak;
- 19 Haziran gecesi Sultani Balo düzenlenecek;
- 6 Haziran'da okulumuzda pilav var;
- 27 Haziran'da Antalya Galatasaray Liseliler Deneği'nin lokal binasının açılışı yapılacak;
- Seçim yapan kuruluşlar: Antalya GS Liseliler Derneği, GSÜ, İzmir Galatasaraylılar Derneği, Çukurova Galatasaraylılar Derneği

Geçtiğimiz ay içerisinde Bursa GSL Derneği'nde yaşananları özetledi:

- 14 Nisan'da MAİS Bursa Şube Müdürlüğünün davetine katıldık;
- 14 Nisan'da, Mehmet Erbak'ın Fransız Parlamenterler için düzenlediği resepsiyona katıldık;
- 13 Nisan'da Ercan Köne'nin kardeşi Adnan'ı son yolculuğuna uğurladık;
- 12 Nisan'da Oğuz İkiş anjio oldu;
- Serkan Pehlivan, Sultani Turnuva sırasında kolunu sakatladı;
- 15 Nisan'da, Nihan Aslonoba Yıldırım'ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğu Marigold oteli açıldı;
- 18 Haziran'da (kısmetse) Veli Dayı'nın oğlu olacak.

Gelecek etkinliklerden bilgi verdi:

- İnallar Otomotiv'in, Mazda ve Honda'dan sonra, Citroen'i de bünyesine katması nedeniyle, 14 Mayıs cuma günü, 18.00'de yapılacak "Citroen İnallar"ın açılışına davetliyiz. Turgut İnal'ın göndereceği davetiye, Bursa GSL Derneği'ne duyurulacak.
- 12 Haziran cumartesi günü, Muharrem Yılmaz kardeşimizin / ağabeyimizn davetlisi olarak, Sütaş Çiftliği gezisi düzenlenecek. Programın ayrıntıları, ileride duyurulacak.

Galatasaraylı dostların koyu sohbeti, yemek boyunca devam etti.


Bu güzel gecede, yemekler de özenle hazırlanmıştı:Bu dekoru, Muharrem Yılmaz kardeşimiz / ağabeyimizin Erhan Keleşoğlu ağabeyimizin aracılığıyla gönderdiği Sütaş "Tatlımmm" tamamlıyordu.


Bursa GSL Derneği yemeğine ilk defa katılanlar, kendilerini tanıttılar:


Nihan Aslanoba Yıldırım, 122 devresi, Marigold Oteli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı


Ezgi Pıçak, Oyak-Renault, Lojistik Direktörlüğü, ILN Kalite Bölümü


Ayla Yiğit, MAİS Satış Sonrası Müdürlüğü, Yedek Parça Lojistik Ekip Sorumlusu


Çağnam Erkmen, Can Erkmen'in eşi


Konukların arasında, Gönlüferah otelinin Müdürü Selim Akbaş ve eşi de vardı. Aydın Ataberk, organizasyonlardaki özverili çalışmaları için teşekkür etti ve bir çam fidanı armağan etti.


Özgür Şendoğan, Pervin Bilginer Akdoğan'ın sınıf arkadaşıydı. Okuldan beri hiç görüşmemişlerdi. Sürpriz yaparak, "Yıllık Albümü" yanında getirdi ve Pervin Bilginer ile ilgili olan sayfanın kopyasını armağan etti.


Gecenin onur konukları, Bener Akbaş (1959), Ender Enön (1982), Pervin Bilginer Akdoğan (1987) ve Firuz Soyuer (1981) den kurulu "GSL Buena Vista" sanatçılarıydı.


Orkestra, 6 Mayıs'ta Bursa GSL Derneği için özel bir repertuar hazırlamıştı. İlk defa Bursa'da seslendirecekleri parçalar vardı.


GSL Buena Vista orkestrası, programına hafif melodili parçalarla başladı. Salonda bir anda nefesler tutuldu; herkes kendini notaların ritmine bıraktı.


Hafif melodilerin arkasından, tangolar ve latin müzikleri başlayınca, çiftler hemen dans pistini kapladı.


Üner - Erkut Varal çiftinin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.
 

Müzik biraz daha hızlanınca, salonda artık kimse yerinde oturamaz olmuştu.

Sanatçılar, bu gece ile ilgili duygularını şu cümlelerle dile getirdiler:"Sevgili Galatasaraylılar;
Her zamanki toplantılarınızda olduğu gibi, gene güzel bir Galatasaray gününde birlikte olduk. Bu defaki toplantıya değerli kardeşim Bursa Derneği Başkanı Aydın Ataberk'in son derece nazik ilgisi sayesinde, GSL Buena Vista orkestrası olarak bizler de katılmış olduk. Bizleri Bursa'ya kabul ettiniz ve çok güzel ağırladınız. Aydın kardeşime ve tüm üyelere, grubumuz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bugünkü beraberliğimizden büyük keyif aldığımızı belirtmek istiyoruz. Sağolun, varolun. Sevgilerimizle.
Bener Akbaş""İçimden çizgi ile ifade geldi :)) taşan neşe yazıya dökülmüyor. GSL Bursa'ya sevgilerle. Ender Enön""Sevgili Galatasaraylı abilerim, ablalarım, kardeşlerim,
Bursa benim için diğer şehirlerden farklı. Birincisi, baba menmleketim. İkincisi çocukluğumun en güzel tatillerini hatırladığım yer. Üçüncüsü, en sevdiğim spor, kayağı öğrendiğim yer Uludağ. Dolayısı ile, en bağlı olduğun kentlerden biri. Şimdi bu kez, hayatımdaki en büyük tutkulardan ikisi: Galatasaray ve müziği birlikte gerçekleştirdiğimiz bir güzel projeyi sizlerle paylaşmaktan çok sevinçliyiz: "GSL Buena Vista". Bursa Galatasaray Liseliler Derneğine verdiği bu fırsat için çok teşekkür ediyoruz. Sevgilerimle.
Firuz Soyuer""Sevgili Aydın Ağabey ve Bursa GS Derneği, Sevgili Galatasaraylılar,
Bu yakın ilgi, misafirperverlik, yakınlık, coşku ancak aile arasında yaşanacak duygulu anlar için teşekkür ederiz. Burada olmakla güzel anılarımıza bir tane daha eklemiş olduk. Benim için bu gecenin özel önemi ise GS Buena Vista ile sahneye çıkmış olmamdır. Bunun için ayrıca teşekkür ederim. Nazik davetiniz amatör ruhumuza anlam kattı. Başarılı dernek çalışmalarınızın devamını dilerim. Dr. Pervin Bilginer Akdoğan"


Gecenin sonunda, Aydın Ataberk, GSL Buena Vista'ya teşekkür belgesi, solist Pervin Bilginer Akdoğan'a sarı kırmızı bir buket, tüm sanatçılara, Bursa Orhaneli'ndeki Galatasaraylılar ormanında adlarına birer fidan dikildiğini bildiren sertifika verdi.

Saatler 24.00'e yaklaşırken, bir Bursa Galatasaray Liseliler Derneği yemeği daha sona ermiş, yavaş, yavaş anılarda yerini almaya başlamıştı.

Hiç yorum yok:

Google
 

Sizlerden Gelenler ;

Sevgili Aydın; ağabeyin Mehmet'in Galatasaray Lisesinden sıra arkadaşıydım. Hatırlayacağını zannediyorum. Ayrıca bir de rahmetli Rahmi Ertin ortak dostumuzdu. Damadım ile kızımın sevgili amcaları idi. Uzun yıllar sonra, Mehmet'le buluştuk. İnşallah seninle de görüşürüz. Anılara Yolculuk siten, çocukluk ve ilk gençlik yıllarımdan, hayallerimde bile unutulmuş güzellikleri yeniden yaşamamı sağladı. Eline ve o güzel yüreğine sağlık. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler.


Altuğ İşmen, 1 Mart 2010


----------------------------------------------------


Sayın Aydın Ataberk,


Çok çok güzel olmuş ellerinize ve emeklerinize sağlık. Eski bir İhsan Çizakcalı olarak ayrıca şu anda merhum abeyimin de çizakcanın ilk öğrencilerinden olması dolayısıyla eski Bursa'yı ve okulumu, yazılarınızda tekrar yaşamış oldum. Size minnettarlığımı ve şükranlarımı sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla


Erhan Kurtulan, Elk.Müh., 17 Aralık 2008


-------------------------------------------------------


Sevgili Aydin,Muhtesem bir eser yaratmissin. Seni kutlarim. Beni Ekvator Gine'sindeki yamyamlarin arasinda aglatmayi basardin. Saatlerce tek tek butun belgelere baktim. Tombul yanaklarindan opuyor ve seni tekrar kutluyorum. Artik bu birikimleri koyacagimiz bir web sitemizin olmasi gerekiyor. Ben de onu organize edeyim. Senin bu muhtesem birikimlerinle cok guzel bir siteye sahip olacagiz. Yakinda www.gsl97.org aramiza katilacak.Seni sevgiyle kucakliyorum.Mahmut Melih Kayahan, 9 Aralık 2008


---------------------------------------------------------


Sizlere tesadufen ogrendigim Sn Aydin ATABERK tarafindan hazirlanmis bir site adresi iletiyorum. İzlemeniz tavsiye olunur, harika bir calisma olmus. Ellerine ve yuregine saglik....


Öznur Dere, 24 Eylül 2008


--------------------------------------------------------------Sevgili Aydın bey, anılara yolculuk Blogunuzu inceledim. İnanılmaz bir şey. Ne çok emek var. Ben sizden daha genç :) olduğum için eskiye ait yazı ve görüntülerin bir kısmını özel yaşantımdan hatırladım ama çoğunu da geçmişe olan özel ilgimden dolayı hatırladım. Çok duygulandım. Ne olur bu yaptıklarınızı daha çok insan duysun, sizi daha çok insan tanısın. Sizi tanıyan bir kişi olmak benim için ne şans. Sizi çok seviyorum. Saygılarımla,


Sıdıka Parlak, 24 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Aydin Bey Gunaydin ,Ellerinize saglik, soyle bir goz atabildim henuz, ilk firsatta satir aralarinda kaybolmak isterim .Ozellikle benim icin de sizi tanimak cok buyuk bir sans .Saygilar, Sevgiler,Sibel Birçiçek, 25 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın ağbey,Bize tekrar muhteşem bir yolculuk yaptırdın güzel anılara.Ellerine sağlık ağbey bize böyle nefis güzellikler yarattığın için.


Sevgiler, saygılarSinan Acarel, 25 Eylül 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Kardesim Aydin,Candan tebrikler! Iyi ki boylesine guzel sunulan ve ozlem degeri yuksek anilarini bir gunlukte topladin ve e-postalarda kaybolmamalarini sagladin.Daha nice 5000'lere! Gerek icerik gerek sunudaki nitelik ilgiyi kendisi yaratiyor. Ne mutlu bizlere, ayni ailedeniz!Sevgilerle,


Tuncer Ören (1955), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Aydın Bey günaydınSizi kutluyorum. Bu azminiz ve paylaşma isteginiz hiç eksilmesin, artsın….SelamlarMustafa GEYVE, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------


GÜNAYDINLAR AYDIN ABİCİĞİM; NASILSINIZ?? "ANILARA YOLCULUKTA" DAHA 10 000'Cİ, 50 000'Cİ , 500 000'Cİ ZİYARETÇİLERE ULAŞMANIZ DİLEĞİYLE. BEN BÜTÜN KALBEMLE İNANIYORUMKİ AYDIN ABİMİN KALEMİNİN YALINLIĞI, SADELİĞİYLE ULAŞILABİLİR. YAZILARI OKURKEN DALIP BİR YERLERE GİTMEMEK İMKANSIZ.. SEVGİLER,SAYGILAR


Şükran Durgan, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------Sayin Aydin agabeyBoylesine guzel, degerli bir birikimi bir araya getirdiginiz ve bunu hazine degerindeki bir belgesellige donusturdugunuz için sizi kutlarim. Müzik dersini gösteren fotografta, sag basta yer alan muzik ogretmeni, Almanya'da muzik egitimi gormus, oglu da bir donem unlu bir fagotcu olan rahmetli Enver Haraçci hocamizdir. Karli kis gunlerinde, Ortakoy'de okulun onunden denize girer ve esasli bir sekilde yuzerdi.Grand Cour'da hocalar maçini gosteren fotografin sag tarafinda en bastaki siyah formali adi yazilmamis ogretmen de, Galatasaray Ilkokulu yavrukurtlari baskurtu ve de 1950'li 60'li yillarda Ortakoy'de ogretmenlik yapmis olan Huseyin hoca'dir.Saygilar, sevgilerTurgay Tuna 102, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Aydin Kardesim,Gercekten bir "online GS müzesi" yaratmisin, eline saglik ve tebrikler !Ender Enön ( 94 x1962), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Çok güzel, çok sevindim.. Tebrik ederim Aydın Bey.Çok çok daha fazla kişiye ulaşması dileğiyle. Çünkü gerçekten çok güzel bir çalışma.Sevgi ve SaygılarımlaGizem Ertürk, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sayın Aydın Ataberk,


Doğum yerim Bursa anılarına yaptığım gezintide, sizin de benim gibi halamın gelin gittiği konakta kurulan "Özel Yeni Okul"dan mezun olduğunuzu öğrendim. Yalnız ben 1957 mezunuyum.... Ne yazık ki daha sonra kurulan İhsan Çizakça Kolejinin kapandığını öğrendim. Merhum İhsan ve merhume Süheyla Çizakça'nın ruhları şad ve mekanları cennet olsun!Selamlarımla,


Beyza Üntuna, 28 Kasım 2008


Türkiye Cumhuriyeti, Atina-Pire Başkonsolosu


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın agabey ;


Henuz sadece ıkı bolumu okudum . Ikıncı bolum ozel ılgı alanıma gıren oyuncaklardı . Gecmıse donup o yokluktakı zenginliklerimizi hatirlamak çok güzel . Bir kez daha tesekkür ederim . Bence oyuncak dostu ve oyuncak müzesinin kurucusu sevgili Sunay Akın'la temasa geçip O'nun da sitene ulaşmasini saglarsan çok mutlu olacaktir .Sevgi ile kalin


Bünyat AKIN(104-106 V.S.), 14 Şubat 2008


------------------------------


Degerli KardeşimErol Günaydın ın arkasındaki ben Mehmet Ali ve yanımda Özer Berkay dan tebrikler,selamlar,sevgiler,ellerinize saglık.Özer Berkay ve ben GSLAAG den ayrıldık,resimde gördügünüz oturan GS a hizmet eden üç kardeşimize madalya ve plaket verdik.Tahminen 40 ın üstünde agabeyimiz,okul müdürümüz Meral Mercan ,kıymetlı GS lılar bu madalya ve plaketleri aldılar. Resim o tören sırasında çekildi.Bilgisayar kullanmada cok acemiyim,ancak daha çok gencim yaşım 73 yavaş yavaş öğreneceğim...Lütfen gslaag ye girin,orada devrelere girin,gsl55.free.fr dan hatıralara girin 2 sahife Necdet Mahfi Ayral ın kızı Jeyan hanımefendinin bana hediye ettiği üç albüm resim ve efemeraları tetkik edin.Bunlarıda dilerseniz kullanabilirsiniz.İyi günlerde görüşmek dileklerimle.M Ali Zeren, 17 Şubat 2008


----------------------------------


Aydin agabey,Dun gslaag sitesinde, yazilarinizda gezindim. Site harika, yazilariniz enfes, onlari toplanmis ve guzel sunulmus gormek icimi isitti. Hem sitenizin hem yazilarinizin duyurularini tekrar tekrar yapmaliyiz orada. Yapacagiz zaten. Dun bunu dusundum. Ilk olanakta ben de gerekeni yapacagim. (ilk vaktim oldugunda yani, affedin beni bu nedenle)Saygilarimla.Gün ARUN 113, 25 Şubat 2008


-----------------------------------Aydin Bey merhaba


Hazirladiginiz sitenin öncelikle Bursa sayfasini, daha sonra da müzik sayfalarini ve digerlerini inceledim. Paylastigimiz noktalari da gördüm. Böyle bir ise zaman ve emek harcamak, bunlara derlemek takdire sayan. Sizi kutluyor ve tüm günlerinizin bu sekilde verimli olmasini diliyorum. Selamlar.Mustafa GEYVE, 2 Mart 2008


-------------------------------


Sayin Ataberk,Blogunuz cok hosuma gitti.22 sene evvel biraktigim dunyanin en guzel sehri Istanbul'u bana tekrar gezdirdiniz.tesekkur ederimselam ve saygilarlaDavid HasdayNew York, 7 Mart 2008


-----------------------------------


Sayın Ataberk,Biraz önce oğlumun haber vermesiyle sitenize baktım. Elinize sağlık, kutluyorum. Ben de, unutulmuş, unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerin arayışı, duyurulması çabasındayım. Blogunuzda sergilediğiniz bilgilere, belgelere kendi genelağ yerimde yer vermek, beni, ziyaretçilerimi pek sevindirecek, mutlu edecek. Bilmem izninizi alabilir miyim?Bu arada belirteyim, ilgilendiğim konular arasında dilimiz, müzik, yazın, sinema önde geliyor. Sinemayla ilgili bir kitabım (http://www.pandora.com.tr/urun.asp?id=110695 ), araştırma yazılarım, senaryolarım, öykülerim vb. var. Bir göz atabilirseniz, http://www.ilgilik.net/ size bir fikir verebilir sanıyorum.Başarılarınızın artarak sürmesi dileğiyle selamlarımı, saygılarımı sunuyorum.İnal Karagözoğlu, 10 Mart 2008


----------------------------------Aydın Abi,Tesadüfen”Anılara Yolculuk”Bloguna takıldım.Bir defada keşfedilemez.Dönüp dönüp bakacağım.Teşekkürler.Çok yaşa emi.Sevgiler,A.Şeref Türkmenoğlu, 22 Mart 2008


-----------------------------


Emeklerinize saglik, cok guzel olmus. Bir IEL ve ITU mezunu olarak da ayrica gurur duydum:) Saygilarimla,Aydin Gurel, 23 Nisan 2008


-------------------------


Merhaba Aydın Bey,Anılarda yolculuk sayfalarında gezinirken çocukluğuma gittim 4-5 yaşlarındaydım ve ilk defa film makinası görüyordum,İstanbul'dan Niyazi Dayı gelmişti ,Seher Nenemin kireç badanalı duvarına bir bez gerildi ve sizin eşinizin ve çocuklarınızın görüntüleriydi izlediklerimiz.Babanız parmaklarımı tutar birşeyler yapar hep eksik sayardı parmaklarımı onu güleryüzlü ve kocaman bir adam olarak hatırlıyorum çocukluğumdan.Ben kimmiyim? ben Ümit Arıcan'ın küçük kızı Safinaz'ım,her ne kadar hiç tanışmamış olsakta selamlar sevgiler...Safinaz KAROL, 31 Ekim 2008


-------------------------------Ağbi bu güzel sayfalarına bakmak saatlerimi aldı. Yapması kim bilir ne kadar zaman ve emek gerektirmiştir.Ailem 1965'de Bursaya taşınmıştı. Abdal Köprüsünün 5-6 ev yakınına. Heryer gibi oralar da artık tanınmaz olmuş. O yıllarda köprü sayfandaki (daha önce görmediğim) o resmine benziyordu gene az çok.Güzel günler...


Murat Kalınyaprak 109, 1 Ekim 2008


------------------------------------Aydın Bey sitenizi ziyaret ettim ve çok mutlu oldum. Lakin kendi çocukluğunun oyuncaklarını hatırlayıp bunu konu edip bugünün kuşaklarına aktaran maalesefki çok az büyüğümüz var. Yine maalesef ki geçmişe ait belleğimiz, sanki o güzelim oyuncakların yerine geçen modern oyuncaklarla birlikte yitip gitmaktedir.Aydın Bey, ben TRT çocuk televizyonu için eski ("Dedemin Oyuncağı) oyuncaklarımızı konu eden bir programın yapımcısıyım. Televizyonumuz Ekimde yayın hayatına başlayacaktır. Hazırlayacağım programda komuğumuza oyuncakla ilgili malzemeleri hazırlayarak ya da konuğumuzun desteğiyle; onun çocukluğunda yer etmiş bir oyuncağın yapım aşaması anlatımlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu konuda önerilerinizi paylaşmanız bizi sevindirecektir. Yapımını bildiğiniz bir oyuncak varsa ve bunu bizimle program çekimiyle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden desteğiniz ve oyuncaklara olan duyarlılığınız için teşekkür ederiz, saygılar sunarız.


Engin Yıldız, 21 Eylül 2008


---------------------------------


Aydın bey günaydın,sitenize meraktan hemen buradan bir göz attım. detaylı olarak evden bakacağız tabii. ellerinize ve yüreğinize sağlık diyorum. eski bursa ve istanbul resimleri çok ilgimi çekti. anlatımlarınızı da okuyacağım . tekrar teşekkürler. saygılarımızla,Cenk Özçelik, 13 Şubat 2008 çarşamba


-------------------------------


Aydin Bey supersiniz !!!! tebrikler.Ayşe Siner, 13 Şubat 2008 çarşamba


--------------------------------


Cok guzel. Super bir ani derlemesi. Size cok tesekkurler.Sanki o gunleri yasamis gibi hissettim. Sonsuz sevgi ve saygilarimlaAli Rıza Tuğluk, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------


Harika bir site tebrikler tebrikler Aydın beyciğim cok yararlı ve enteresan. Bu sitenizinden faydalanabilecek ve memnunlukla takip edecek dostlar var acaba onlara da izninizle adresinizi iletebilirmiyim ?Sevgiler ve tüm bu güzel şeylerin devamını getirmeniz dileyiğleFügen Evren, 13 Şubat 2008 Çarşamba


------------------------------------


Sevgili Aydın Ağabey;Çok güzel bir site olmuş.Ellerinize sağlık ve teşekkürler. Saygılar.Ahmet Dikencik, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------Aydın Beycigim ,bir ara sakin bir zamanda fırsat bulup okumak o güzel anlatımız esliginde kahvemi yudumlarken sizinle beraber gecmiste yolculuk yapmak isterim. Simdiden elinize, yureginize ve super hafızanıza saglık. SevgilerimleÖzlem Şenkoyuncu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Sevgili Aydın beyciğim merhaba.Anılara yolculuk'ta İstanbul'un o eski günlerini sanki yeniden yaşıyormuş gibi keyif aldım. Biliyorsun ben GS lı değilim. 1970 Maçka mezunuyum. O yıllarda İstanbul bir başkaydı.Geçen sene Sirkeci'deki Orient ekspres'te yaptığımız Eski dostlar yemeğine Yenikapıdan Sirkeciye yürüyerek gelmiştik.Bu yürüyüşten büyük keyif almıştım. Eski günleri ya'dederek beraberce yürümüş ve eski günleri anımsamıştık.Anılara yolculuk için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.Harun Masatoğlu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------------


Aydin bey,henuz tamamini okuyamadim ama okudugum bolumler ve fotograflar cok guzeldi.Elinize saglik. SelamlarSevgül Alper, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Ellerine saglik çok guzel olmusAli Meriçboyu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


---------------------------------Ben de Aydın abimiz nerelere kayboldu diyordum. meğer yoğun bir çalışma içindeymiş. Blog'unuzu inceledim, çok beğendim. Yorum bile yazdım. Hayırlı olsun blogunuz.Çok güzel olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Ben de sizden gelen mailleri güzelce derleyip, bir directory açıp saklamaya çalışıyordum. Ama böylesi çok daha güzel oldu ve size çok yakıştı. Sevgiler,Yelda Dürüşken, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------Merhaba Aydin bey,Dun sayfaniza hizli bir bakis attim, simdi biraz daha bakacagim. Cok guzel olmus ellerinize saglikOldukca emek harcamissiniz. Harika gorunuyorSevil İnci Cankurt, 15 Şubat 2008 Cuma


---------------------------Nefis bir arşiv..paylaştığınız için teşekkürler..Saygılar..Ayfer Çırak, 15 Şubat 2008 Cuma


----------------------------------Sevgili Ataberklerimiz Bu kadar güzel resimleri bulmak eskiyi bizlere yaşatmak breh breh (Bu aferin demektir.)Ben torunlarla Erim babamla meşgul olduğu için of günümde temiz bir nefes oldu.Her ikinizide öpüyoruz ilk fırsatta buluşmak dileğiyle. Nur. Erim dede(artık amca değil.)Nursal Tarhan, 15 Şubat 2008 Cuma


------------------------------


Ozenle hazirlanmis bir blog...Teknik olarak kusursuz..Her sayfasini dikkatle okumak gerek...Hazirlayanin eline saglik...Yorumkar, 12 Şubat 2008


--------------------------------------


Aydın Ataberk'in eseri, beni de çok etkiledi.


Ahmet Kuzucu, 26 Subat 2008 salı