Okul günlerimiz, gençlik yıllarındaki anılarımız ...

Merhaba, yazılarımı paylaşabilirsiniz, sonuçta paylaşmak için yazıldılar... Ancak lütfen emeğe saygı gösterin, isimsiz kullanılmalarına müsade etmeyin.

İlginize teşekkür ederim.


Başköy'ün şelaleleri - Nisan 2012

Bugün havayı güzel görüyoruz; Baş köyü'nü ve Çınarcık köyünü ziyaret etmek istiyoruz. 


 
Baş köyü, bir dağ köyü. Bursa'ya 38 km. Orhaneli'ne giderken, sağa sapıyoruz. Müthiş güzellikte bir çam ormanının içerisinden geçiyoruz. Baş köyü'n şelalelerine geliyoruz.


 
Şelale, daha çok, eriyen karların sularından besleniyor. Mayıs'ın ortalarına doğru, akan suyun kuvveti yavaş, yavaş azalıyor.


 
Su sesi! Gürül, gürül akan su sesi! O kadar hoş ki! Hele ona bir de neşe ile uçan kuşların cıvıltıları eklenince ...


 
Suyun kaynağını bulmak istiyoruz. Zorlu bir yoldan (aslında yol yok) tırmanmaya başlıyoruz. Oldukça yaşlı bir ağaçla karşılaşıyoruz. Sanki, şelale ile bütünleşmiş.


 
Sonunda, suyun kaynağına ulaşıyoruz. Su, burada, her yerde. Her kayanın, her taşın altından su fışkırıyor. Birleşe, birleşe dökülecekler, gürleyen şelaleye dönüşecekler.


 
Su bol, güneş bol olunca, dokunmayın yaprakların keyfine! Hafif esen rüzgarla, gökyüzünün mavisine el sallıyorlar.


 
Su burada olur da, suyu seven hayvanlar burada olmaz mı! Bir salyangoz, bize hiç aldırmadan yoluna keyifle devam ediyor.  


 
Bir diğeri, dallara tırmanmayı seçmiş. Yavaş ama emin adımlarla, ağır hareketlerle yukarıya tırmanıyor.


 
"Göğsünü gere gere" deyimi, herhalde bu kır çiçeği için söylenmiş olsa gerek. Sarı yaprakları, altın sarısı gibi parlıyor.


 
Orhaneli yolundan saptıktan 15 kilometre sonra, Baş köyü'ne "Hoş geliyoruz".


 
Hasan'ın yanakları al gibi, dişleri inci gibi. Çilleri o kadar yakışmış ki! 7 aylık kardeşi Nazmiye ona emanet. Bir yerlere bırakmıyor, kucağından indirmiyor. Gözü hep üzerinde.


 
Tahir amca "Bir çayımı içmeden sizi hiç bir yerlere bırakmam" diyor. Bu candan konukseverlik bizleri duygulandırıyor. Yaşını soruyoruz. "Ne bileyim ben evlat, sen hesapla gari, 1932 doğumluyum" diyor. Tek kusuru, sigara içmekmiş. "Amca" diyoruz "Sakın günde 4 paket içme". "Oğlum, ancak, bir paket içiyorum" diyor; çayından bir yudum alıyor.


 
Bizi görünce, Olcay, Hüseyin ve Burhan, boy sırasına girip gülümsüyorlar. 10, 8 ve 13 yaşlarındalar. Güleç yüzlüler.


 
Baş köyü'ne veda ediyoruz. Çınarcık köyüne doğru devam ediyoruz. 10 km kadar yolumuz var. Biraz ilerleyince, bembeyaz çiçeklerle donanmış bir ağaç görüyoruz. Deli kirazmış. Aşılanmamış.


 
Az ileride, bir elma bahçesi gözümüze çarpıyor. Bütün dalları çiçekler basmış. Gelin tacı gibi.


 
Davut ağa, koşup yanımıza geliyor. Hal, hatır soruyor. İzin alıp, elma ağacının çiçekleri ile birlikte fotoğrafını çekiyoruz.


 
Davut ağa "Kirazlar döktü" diyor. Önce, kötü bir olay olduğunu sanıyoruz. Değilmiş. Kirazlar çiçeklerini dökünce, artık taneleşmeye başlarmış. Kirazlar yakında olurmuş.


 
Davut ağaya kolay gelmesini dileyip, ayrılıyoruz. Birkaç dönemeç sonra, doğal bir tablo ile karşılaşıyoruz. Çok yaşlanmış bir ağacı kesmişler. Gövdesinin alt bölümü, neredeyse, boyumuzu geçiyor. Yol kenarında, kaderine terkedilmiş gibi. Bir olanak olsaydı da, bunu bir şekilde değerlendirebilseydik diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyoruz.


 
Açık penceremizden, temiz havayı derin derin içimize çekerek ilerlerliyoruz. Çınarcık köyünü uzaktan görüyoruz.


 
Sağımızda, bizi meraklı gözlerle izleyen biri olduğunu sezinliyoruz. O kadar şirin ki! Yaklaşıp, alnını okşuyoruz. Hiç istifini bozmuyor. Sevildiğini biliyor olmalı.


 
Çınarcık köyünün, diğer dağ köylerinin bir çoğu gibi, özgün bir mimari yapısı var. Belki de bir gün, yalnız, dağ köylerin evlerinin yapılarını incelemeliyiz.


 
Köy meydanında, biraz soluklandıktan sonra, Çınarcık barajının en iyi göründüğü alana doğru yürüyüş yapıyoruz.


 
Geçtiğimiz mahallenin fırını bizi selamlıyor. Fırın, belirli zamanlarda yakılıyor. Çevredeki evlerde yaşayanlar, o gün için mayaladıkları ekmekleri getirip, sırayla pişiriyorlar.


 
Yolun sonundaki alanda bir ilkokul ile karşılaşıyoruz. Okul, kaderine terkedilmiş. 8 yıllık ilköğretim sistemine geçildikten sonra, eğitim, taşımalı sisteme dönüşmüş. Çınarçık köyünün çocukları, araçlarla, civardaki ilköğretim okullarına taşınmaya başlamış. Yüreğimiz burkuluyor. Oysa, ilkokulun o kadar güzel bir manzarası var ki!


 
Köyün imamı, dikenlerin orta gövdelerin yendiğini söylüyor. Bir dikeni, dikkatlice kesiyoruz. Gövdesinin ortasında beyaz bir bölüm var. Tadı, marulun gövdesini andırıyor.


 
En son ne zaman ip atladınız? Hatırlamıyorsunuz bile değil mi? Bir avluda, aynı yaşlarda beş çocuk neşe ile ip atlıyorlar. Geçmişe dönüyoruz. İç geçiriyoruz.  


 
Yere çömelip, dakikalarca seyrediyoruz. Sanki biz atlıyoruz. Hoplarken, zıplarken, kızların at kuryrukları havada sallanıyor. 


 
Ayşenur, en büyükleri olmalı. Bize yaklaşıyor. Nereden geldiğimizi soruyor. Çok ama çok sevimli. Konuşuyoruz. Sürekli gülümsüyor.


 
Köylerde, kahveye uğramadan olmaz. Köy kahveleri, birer sosyal mekan. Köylülerin toplandıkları, sorunlarını paylaştıkları yer. Hatta köy kahvesinde, elektrik idaresinin iki elemanı ile de karşılaşıyoruz. Her evin sayacını okumuşlar; elektronik araçlarından fişleri köy kahvesinde bastırıyorlar. Elektrik faturalarını toptan köyün kahvesindeki bir delikanlıya bırakıyorlar. Delikanlı, faturaları, mahallelere göre ayırıyor, oradakilere "Hasan ağa, bu senin" diye seslenip veriyor. Asker ocağındaki mektup dağıtımlarını anımsıyoruz. Ortalama ne kadar hesap geldiğini merak ediyoruz. Biri "Bana 75 geldi" diyor, diğeri "55" diyor. "Köy yerinde çok değil mi?" diyoruz. Hesaplar üçer aylıkmış. İçimiz biraz rahat ediyor. Çay paralarını ödemek istiyoruz. Kesinlikle kabul etmiyorlar. Birlikte bir fotoğraf çektiriyoruz.


 
Daha önceden tanıştığımız, Halil ağa köye geldiğimizi duyuyor. Koşup yanımıza geliyor. "Yeni oğlaklarım var, onları size göstereyim" diyor. Ağılına gidiyoruz. 10 tane beyaz pamuk yumağı bize doğru koşmaya başlıyor. Halil ağa onları uzaklaştırıyor. Annerini bekliyorlar. Belki de bizi anneleri sanıyorlar. En büyüğü bir aylık, en genci 10 günlük. Anneleri, sürü ile birlikte otlamaya gitmiş. Daha güneşin batmasına bir saatten fazla var. Acıkmışlar.


 
Yolda bir "eflatun çiçek senfonisi" ile karşılaşıyoruz. Görünümleri şiirsel. Bir ofise, çok rahatlıkla tablo olabilirler.


 
Mor çiçeklerin ortasında bir de kırmızı gül görüyoruz. İnanılmaz. Mor-yeşil-kırmızı.... Doğa ne kadar muhteşem. 


 
Kırmızı güle yaklaşıyoruz. Sarı ile kırmızının göz yaşartıcı güzelliğini yudumluyoruz. 


 
Artık dönüş zamanı geldi. Çınarcık barajına bir kere daha bakıyoruz. Bu manzarayı, anılarımıza kaydetmek istiyoruz.
Güneşin batan ışıklarıyla birlikte dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Hiç yorum yok:

Google
 

Sizlerden Gelenler ;

Sevgili Aydın; ağabeyin Mehmet'in Galatasaray Lisesinden sıra arkadaşıydım. Hatırlayacağını zannediyorum. Ayrıca bir de rahmetli Rahmi Ertin ortak dostumuzdu. Damadım ile kızımın sevgili amcaları idi. Uzun yıllar sonra, Mehmet'le buluştuk. İnşallah seninle de görüşürüz. Anılara Yolculuk siten, çocukluk ve ilk gençlik yıllarımdan, hayallerimde bile unutulmuş güzellikleri yeniden yaşamamı sağladı. Eline ve o güzel yüreğine sağlık. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler.


Altuğ İşmen, 1 Mart 2010


----------------------------------------------------


Sayın Aydın Ataberk,


Çok çok güzel olmuş ellerinize ve emeklerinize sağlık. Eski bir İhsan Çizakcalı olarak ayrıca şu anda merhum abeyimin de çizakcanın ilk öğrencilerinden olması dolayısıyla eski Bursa'yı ve okulumu, yazılarınızda tekrar yaşamış oldum. Size minnettarlığımı ve şükranlarımı sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla


Erhan Kurtulan, Elk.Müh., 17 Aralık 2008


-------------------------------------------------------


Sevgili Aydin,Muhtesem bir eser yaratmissin. Seni kutlarim. Beni Ekvator Gine'sindeki yamyamlarin arasinda aglatmayi basardin. Saatlerce tek tek butun belgelere baktim. Tombul yanaklarindan opuyor ve seni tekrar kutluyorum. Artik bu birikimleri koyacagimiz bir web sitemizin olmasi gerekiyor. Ben de onu organize edeyim. Senin bu muhtesem birikimlerinle cok guzel bir siteye sahip olacagiz. Yakinda www.gsl97.org aramiza katilacak.Seni sevgiyle kucakliyorum.Mahmut Melih Kayahan, 9 Aralık 2008


---------------------------------------------------------


Sizlere tesadufen ogrendigim Sn Aydin ATABERK tarafindan hazirlanmis bir site adresi iletiyorum. İzlemeniz tavsiye olunur, harika bir calisma olmus. Ellerine ve yuregine saglik....


Öznur Dere, 24 Eylül 2008


--------------------------------------------------------------Sevgili Aydın bey, anılara yolculuk Blogunuzu inceledim. İnanılmaz bir şey. Ne çok emek var. Ben sizden daha genç :) olduğum için eskiye ait yazı ve görüntülerin bir kısmını özel yaşantımdan hatırladım ama çoğunu da geçmişe olan özel ilgimden dolayı hatırladım. Çok duygulandım. Ne olur bu yaptıklarınızı daha çok insan duysun, sizi daha çok insan tanısın. Sizi tanıyan bir kişi olmak benim için ne şans. Sizi çok seviyorum. Saygılarımla,


Sıdıka Parlak, 24 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Aydin Bey Gunaydin ,Ellerinize saglik, soyle bir goz atabildim henuz, ilk firsatta satir aralarinda kaybolmak isterim .Ozellikle benim icin de sizi tanimak cok buyuk bir sans .Saygilar, Sevgiler,Sibel Birçiçek, 25 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın ağbey,Bize tekrar muhteşem bir yolculuk yaptırdın güzel anılara.Ellerine sağlık ağbey bize böyle nefis güzellikler yarattığın için.


Sevgiler, saygılarSinan Acarel, 25 Eylül 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Kardesim Aydin,Candan tebrikler! Iyi ki boylesine guzel sunulan ve ozlem degeri yuksek anilarini bir gunlukte topladin ve e-postalarda kaybolmamalarini sagladin.Daha nice 5000'lere! Gerek icerik gerek sunudaki nitelik ilgiyi kendisi yaratiyor. Ne mutlu bizlere, ayni ailedeniz!Sevgilerle,


Tuncer Ören (1955), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Aydın Bey günaydınSizi kutluyorum. Bu azminiz ve paylaşma isteginiz hiç eksilmesin, artsın….SelamlarMustafa GEYVE, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------


GÜNAYDINLAR AYDIN ABİCİĞİM; NASILSINIZ?? "ANILARA YOLCULUKTA" DAHA 10 000'Cİ, 50 000'Cİ , 500 000'Cİ ZİYARETÇİLERE ULAŞMANIZ DİLEĞİYLE. BEN BÜTÜN KALBEMLE İNANIYORUMKİ AYDIN ABİMİN KALEMİNİN YALINLIĞI, SADELİĞİYLE ULAŞILABİLİR. YAZILARI OKURKEN DALIP BİR YERLERE GİTMEMEK İMKANSIZ.. SEVGİLER,SAYGILAR


Şükran Durgan, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------Sayin Aydin agabeyBoylesine guzel, degerli bir birikimi bir araya getirdiginiz ve bunu hazine degerindeki bir belgesellige donusturdugunuz için sizi kutlarim. Müzik dersini gösteren fotografta, sag basta yer alan muzik ogretmeni, Almanya'da muzik egitimi gormus, oglu da bir donem unlu bir fagotcu olan rahmetli Enver Haraçci hocamizdir. Karli kis gunlerinde, Ortakoy'de okulun onunden denize girer ve esasli bir sekilde yuzerdi.Grand Cour'da hocalar maçini gosteren fotografin sag tarafinda en bastaki siyah formali adi yazilmamis ogretmen de, Galatasaray Ilkokulu yavrukurtlari baskurtu ve de 1950'li 60'li yillarda Ortakoy'de ogretmenlik yapmis olan Huseyin hoca'dir.Saygilar, sevgilerTurgay Tuna 102, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Aydin Kardesim,Gercekten bir "online GS müzesi" yaratmisin, eline saglik ve tebrikler !Ender Enön ( 94 x1962), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Çok güzel, çok sevindim.. Tebrik ederim Aydın Bey.Çok çok daha fazla kişiye ulaşması dileğiyle. Çünkü gerçekten çok güzel bir çalışma.Sevgi ve SaygılarımlaGizem Ertürk, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sayın Aydın Ataberk,


Doğum yerim Bursa anılarına yaptığım gezintide, sizin de benim gibi halamın gelin gittiği konakta kurulan "Özel Yeni Okul"dan mezun olduğunuzu öğrendim. Yalnız ben 1957 mezunuyum.... Ne yazık ki daha sonra kurulan İhsan Çizakça Kolejinin kapandığını öğrendim. Merhum İhsan ve merhume Süheyla Çizakça'nın ruhları şad ve mekanları cennet olsun!Selamlarımla,


Beyza Üntuna, 28 Kasım 2008


Türkiye Cumhuriyeti, Atina-Pire Başkonsolosu


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın agabey ;


Henuz sadece ıkı bolumu okudum . Ikıncı bolum ozel ılgı alanıma gıren oyuncaklardı . Gecmıse donup o yokluktakı zenginliklerimizi hatirlamak çok güzel . Bir kez daha tesekkür ederim . Bence oyuncak dostu ve oyuncak müzesinin kurucusu sevgili Sunay Akın'la temasa geçip O'nun da sitene ulaşmasini saglarsan çok mutlu olacaktir .Sevgi ile kalin


Bünyat AKIN(104-106 V.S.), 14 Şubat 2008


------------------------------


Degerli KardeşimErol Günaydın ın arkasındaki ben Mehmet Ali ve yanımda Özer Berkay dan tebrikler,selamlar,sevgiler,ellerinize saglık.Özer Berkay ve ben GSLAAG den ayrıldık,resimde gördügünüz oturan GS a hizmet eden üç kardeşimize madalya ve plaket verdik.Tahminen 40 ın üstünde agabeyimiz,okul müdürümüz Meral Mercan ,kıymetlı GS lılar bu madalya ve plaketleri aldılar. Resim o tören sırasında çekildi.Bilgisayar kullanmada cok acemiyim,ancak daha çok gencim yaşım 73 yavaş yavaş öğreneceğim...Lütfen gslaag ye girin,orada devrelere girin,gsl55.free.fr dan hatıralara girin 2 sahife Necdet Mahfi Ayral ın kızı Jeyan hanımefendinin bana hediye ettiği üç albüm resim ve efemeraları tetkik edin.Bunlarıda dilerseniz kullanabilirsiniz.İyi günlerde görüşmek dileklerimle.M Ali Zeren, 17 Şubat 2008


----------------------------------


Aydin agabey,Dun gslaag sitesinde, yazilarinizda gezindim. Site harika, yazilariniz enfes, onlari toplanmis ve guzel sunulmus gormek icimi isitti. Hem sitenizin hem yazilarinizin duyurularini tekrar tekrar yapmaliyiz orada. Yapacagiz zaten. Dun bunu dusundum. Ilk olanakta ben de gerekeni yapacagim. (ilk vaktim oldugunda yani, affedin beni bu nedenle)Saygilarimla.Gün ARUN 113, 25 Şubat 2008


-----------------------------------Aydin Bey merhaba


Hazirladiginiz sitenin öncelikle Bursa sayfasini, daha sonra da müzik sayfalarini ve digerlerini inceledim. Paylastigimiz noktalari da gördüm. Böyle bir ise zaman ve emek harcamak, bunlara derlemek takdire sayan. Sizi kutluyor ve tüm günlerinizin bu sekilde verimli olmasini diliyorum. Selamlar.Mustafa GEYVE, 2 Mart 2008


-------------------------------


Sayin Ataberk,Blogunuz cok hosuma gitti.22 sene evvel biraktigim dunyanin en guzel sehri Istanbul'u bana tekrar gezdirdiniz.tesekkur ederimselam ve saygilarlaDavid HasdayNew York, 7 Mart 2008


-----------------------------------


Sayın Ataberk,Biraz önce oğlumun haber vermesiyle sitenize baktım. Elinize sağlık, kutluyorum. Ben de, unutulmuş, unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerin arayışı, duyurulması çabasındayım. Blogunuzda sergilediğiniz bilgilere, belgelere kendi genelağ yerimde yer vermek, beni, ziyaretçilerimi pek sevindirecek, mutlu edecek. Bilmem izninizi alabilir miyim?Bu arada belirteyim, ilgilendiğim konular arasında dilimiz, müzik, yazın, sinema önde geliyor. Sinemayla ilgili bir kitabım (http://www.pandora.com.tr/urun.asp?id=110695 ), araştırma yazılarım, senaryolarım, öykülerim vb. var. Bir göz atabilirseniz, http://www.ilgilik.net/ size bir fikir verebilir sanıyorum.Başarılarınızın artarak sürmesi dileğiyle selamlarımı, saygılarımı sunuyorum.İnal Karagözoğlu, 10 Mart 2008


----------------------------------Aydın Abi,Tesadüfen”Anılara Yolculuk”Bloguna takıldım.Bir defada keşfedilemez.Dönüp dönüp bakacağım.Teşekkürler.Çok yaşa emi.Sevgiler,A.Şeref Türkmenoğlu, 22 Mart 2008


-----------------------------


Emeklerinize saglik, cok guzel olmus. Bir IEL ve ITU mezunu olarak da ayrica gurur duydum:) Saygilarimla,Aydin Gurel, 23 Nisan 2008


-------------------------


Merhaba Aydın Bey,Anılarda yolculuk sayfalarında gezinirken çocukluğuma gittim 4-5 yaşlarındaydım ve ilk defa film makinası görüyordum,İstanbul'dan Niyazi Dayı gelmişti ,Seher Nenemin kireç badanalı duvarına bir bez gerildi ve sizin eşinizin ve çocuklarınızın görüntüleriydi izlediklerimiz.Babanız parmaklarımı tutar birşeyler yapar hep eksik sayardı parmaklarımı onu güleryüzlü ve kocaman bir adam olarak hatırlıyorum çocukluğumdan.Ben kimmiyim? ben Ümit Arıcan'ın küçük kızı Safinaz'ım,her ne kadar hiç tanışmamış olsakta selamlar sevgiler...Safinaz KAROL, 31 Ekim 2008


-------------------------------Ağbi bu güzel sayfalarına bakmak saatlerimi aldı. Yapması kim bilir ne kadar zaman ve emek gerektirmiştir.Ailem 1965'de Bursaya taşınmıştı. Abdal Köprüsünün 5-6 ev yakınına. Heryer gibi oralar da artık tanınmaz olmuş. O yıllarda köprü sayfandaki (daha önce görmediğim) o resmine benziyordu gene az çok.Güzel günler...


Murat Kalınyaprak 109, 1 Ekim 2008


------------------------------------Aydın Bey sitenizi ziyaret ettim ve çok mutlu oldum. Lakin kendi çocukluğunun oyuncaklarını hatırlayıp bunu konu edip bugünün kuşaklarına aktaran maalesefki çok az büyüğümüz var. Yine maalesef ki geçmişe ait belleğimiz, sanki o güzelim oyuncakların yerine geçen modern oyuncaklarla birlikte yitip gitmaktedir.Aydın Bey, ben TRT çocuk televizyonu için eski ("Dedemin Oyuncağı) oyuncaklarımızı konu eden bir programın yapımcısıyım. Televizyonumuz Ekimde yayın hayatına başlayacaktır. Hazırlayacağım programda komuğumuza oyuncakla ilgili malzemeleri hazırlayarak ya da konuğumuzun desteğiyle; onun çocukluğunda yer etmiş bir oyuncağın yapım aşaması anlatımlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu konuda önerilerinizi paylaşmanız bizi sevindirecektir. Yapımını bildiğiniz bir oyuncak varsa ve bunu bizimle program çekimiyle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden desteğiniz ve oyuncaklara olan duyarlılığınız için teşekkür ederiz, saygılar sunarız.


Engin Yıldız, 21 Eylül 2008


---------------------------------


Aydın bey günaydın,sitenize meraktan hemen buradan bir göz attım. detaylı olarak evden bakacağız tabii. ellerinize ve yüreğinize sağlık diyorum. eski bursa ve istanbul resimleri çok ilgimi çekti. anlatımlarınızı da okuyacağım . tekrar teşekkürler. saygılarımızla,Cenk Özçelik, 13 Şubat 2008 çarşamba


-------------------------------


Aydin Bey supersiniz !!!! tebrikler.Ayşe Siner, 13 Şubat 2008 çarşamba


--------------------------------


Cok guzel. Super bir ani derlemesi. Size cok tesekkurler.Sanki o gunleri yasamis gibi hissettim. Sonsuz sevgi ve saygilarimlaAli Rıza Tuğluk, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------


Harika bir site tebrikler tebrikler Aydın beyciğim cok yararlı ve enteresan. Bu sitenizinden faydalanabilecek ve memnunlukla takip edecek dostlar var acaba onlara da izninizle adresinizi iletebilirmiyim ?Sevgiler ve tüm bu güzel şeylerin devamını getirmeniz dileyiğleFügen Evren, 13 Şubat 2008 Çarşamba


------------------------------------


Sevgili Aydın Ağabey;Çok güzel bir site olmuş.Ellerinize sağlık ve teşekkürler. Saygılar.Ahmet Dikencik, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------Aydın Beycigim ,bir ara sakin bir zamanda fırsat bulup okumak o güzel anlatımız esliginde kahvemi yudumlarken sizinle beraber gecmiste yolculuk yapmak isterim. Simdiden elinize, yureginize ve super hafızanıza saglık. SevgilerimleÖzlem Şenkoyuncu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Sevgili Aydın beyciğim merhaba.Anılara yolculuk'ta İstanbul'un o eski günlerini sanki yeniden yaşıyormuş gibi keyif aldım. Biliyorsun ben GS lı değilim. 1970 Maçka mezunuyum. O yıllarda İstanbul bir başkaydı.Geçen sene Sirkeci'deki Orient ekspres'te yaptığımız Eski dostlar yemeğine Yenikapıdan Sirkeciye yürüyerek gelmiştik.Bu yürüyüşten büyük keyif almıştım. Eski günleri ya'dederek beraberce yürümüş ve eski günleri anımsamıştık.Anılara yolculuk için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.Harun Masatoğlu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------------


Aydin bey,henuz tamamini okuyamadim ama okudugum bolumler ve fotograflar cok guzeldi.Elinize saglik. SelamlarSevgül Alper, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Ellerine saglik çok guzel olmusAli Meriçboyu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


---------------------------------Ben de Aydın abimiz nerelere kayboldu diyordum. meğer yoğun bir çalışma içindeymiş. Blog'unuzu inceledim, çok beğendim. Yorum bile yazdım. Hayırlı olsun blogunuz.Çok güzel olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Ben de sizden gelen mailleri güzelce derleyip, bir directory açıp saklamaya çalışıyordum. Ama böylesi çok daha güzel oldu ve size çok yakıştı. Sevgiler,Yelda Dürüşken, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------Merhaba Aydin bey,Dun sayfaniza hizli bir bakis attim, simdi biraz daha bakacagim. Cok guzel olmus ellerinize saglikOldukca emek harcamissiniz. Harika gorunuyorSevil İnci Cankurt, 15 Şubat 2008 Cuma


---------------------------Nefis bir arşiv..paylaştığınız için teşekkürler..Saygılar..Ayfer Çırak, 15 Şubat 2008 Cuma


----------------------------------Sevgili Ataberklerimiz Bu kadar güzel resimleri bulmak eskiyi bizlere yaşatmak breh breh (Bu aferin demektir.)Ben torunlarla Erim babamla meşgul olduğu için of günümde temiz bir nefes oldu.Her ikinizide öpüyoruz ilk fırsatta buluşmak dileğiyle. Nur. Erim dede(artık amca değil.)Nursal Tarhan, 15 Şubat 2008 Cuma


------------------------------


Ozenle hazirlanmis bir blog...Teknik olarak kusursuz..Her sayfasini dikkatle okumak gerek...Hazirlayanin eline saglik...Yorumkar, 12 Şubat 2008


--------------------------------------


Aydın Ataberk'in eseri, beni de çok etkiledi.


Ahmet Kuzucu, 26 Subat 2008 salı