Okul günlerimiz, gençlik yıllarındaki anılarımız ...

Merhaba, yazılarımı paylaşabilirsiniz, sonuçta paylaşmak için yazıldılar... Ancak lütfen emeğe saygı gösterin, isimsiz kullanılmalarına müsade etmeyin.

İlginize teşekkür ederim.


Çelik Bilge ile neşe dolu bir gece - Ekim 2010


-
Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin Ekim ayı toplantısı, 7 Ekim 2010 perşembe akşamı, saat 19.30'dan itibaren, Gönlüferah Otelinin ikinci katındaki Lal salonunda yapıldı.
--
-
Ekim yemeğinde, 38 Galatasaraylı, eşleri, çocukları bir araya geldi. Çelik Bilge, Aydın Ataberk, Ercan Köne, Ayşe - Hüsnü Yazıcılar, Tufan Kaleli, Cenk Sermet, Reyhan - Ergun Hadi Türkay, Aydın Gürel, Aysun - Gürcan Oktayoğlu (Orhangazi'den), Kemal Keskin, Özgür Şendoğan, Noyan Akhan, Özge Erin, Asuman - Ümit Özmerdiven, Nurcan - Levent Arkon, kızları Canay, Dilek - Emin Cingil, Nurhan - Yavuz Bora Özer, Selen - Halil Akgül, Bingül - Süleyman Çimen, kızı Begüm, Üner - Erkut Varal, Gülden - A. Zeki Varal, Özlem - Devrim Sükan, Arsevi - Aykut Birol Ekim yemeğinde bir araya geldiler.
-

Türk tiyatrosunun, sinemasının, televizyon dizilerinin, müzikli gösterilerin tanınmış sanatçısı, reklam filimlerinin, seslendirme çalışmalarının aranılan ismi, fotomodel ve sanat danışmanı 514 Çelik Bilge (GSL 99 dönemi) 7 Ekim yemeğinde, Bursa'daki Galatasaraylılarla birlikte olabilmek için İstanbul'dan gelmişti.


Çelik Bilge'yi Bursa'da hoş sürprizler bekliyordu. Özgür Şendoğan ile, iki yıla yakın bir süre, Paris'teki lokantada birlikte çalışmışlar; her türlü düzelenmeyi birlikte yapmışlardı. Çelik Bilge ile Özgür Şendoğan'ın kucaklaşmaları görülmeye değerdi.


A. Zeki Varal (soldan ikinci), Çelik Bilge'nin devre arkadaşıydı; uzun yıllar birbirlerini görmemişlerdi. Aykut Birol ile (soldan altıncı), Fransa'dan tanışıyorlardı. Aykut Birol, eşi Arsevi hanımla birlikte, koşarak Çelik Bilge'yi görmeye gelmişti.


Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin toplantılarında, genç Galatasaraylılar, ağabeyleri ile birlikte olmaktan, camiadan gelen Galatasaraylılarla tanışmaktan çok mutlu oluyorlardı. Soldan sağa: Kemal Keskin (135); Tufan Kaleli (106), Özge Erin (136); Aydın Ataberk (97), Noyan Akhan (123), Cenk Sermet (120), Özgür Şendoğan (119).


Toplantının başlamasından sonra, Aydın Ataberk, açılış konuşması için kürsüye geldi; konuklarına "Hoşgeldiniz" dedi ve camiadan haberler verdi:

- 19 Eylül'de, Antalya Galatasaray Liseliler Derneği'nin lokali açıldı ve gala yemeği düzenlendi;
- 25-26 Eylül'de, Mersin'de, Çukurova Galatasaray Liseliler Derneği'nin pilavı yapıldı;
- 25 Eylül'de, Galatasaraylılar Derneği'nin Divan Kurulu toplandı;
- 26 Eylül'de, Eskişehir'de, Elbruz Bilge İş Okulu'nun açılış töreni yapıldı;
- 2 Ekim'de Galatasaray Topluluğu İşbirliği Kurulu toplandı:
.......... Aralık ayında Forum yapılacak. Konusu: "Galatasaray'da iletişim nasıl olmalı?"
.......... Haziran ayında, Çiğdem Adak (111) The Galatasaray Charity Fund (İngiltere) Başkanlığına seçildi.

Geçtiğimiz ay, Bursa GSL ailesinde yaşananları özetledi:

- 19 Eylül pazar günü, Bursa Türk Fransız Kültür Derneği'nin davetlisi olarak Uludağ'da yapılan pikniğe katıldık;
- 21 Eylül'de Erdem Köymen ağabeyimizi kaybettik;
- 2 Ekim'de, Ümit Özmerdiven'in oğlu Çağdaş Gökhun evlendi;
- 21 Eylül'de, Christina - Vedat Ay çiftinin bir oğlulları oldu: Ramis Efe Ay (55 cm; 3,5 kg)
- 22 Eylül'de Levent Olgaç'ın oğlu Onur, Ayşe hanımla evlendi;
- Tahir Elkan, 1 Eylül'den itibaren, Fransa'da Technocentre'da çalışmaya başladı;
- 1 Ekim'de, Nami Başer (1969) endoskopik radikal prostatektomi ameliyatı geçirdi;
- 1 Ekim'de, Fransa Ankara Büyükelçisi Bernard Emié'nin Bursa'yı ziyareti nedeniyle düzenlenen kokteyle katıldık;
- 29 Eylül'de, Yasemin Özen, Tekirdağ'a taşındı. Bizlere veda edemeden ayrıldığı için çok üzgün. İlk fırsatta vedalaşmak için gelecek;
- 5 Ekim'de H. Murat Toplu'nun anneannesi vefat etti.

Yakın gelecekte yaşanacakları hatırlattı:
- 9 Ekim'de, İbrahim Hızalan ağabeyimizin eşi Şpresa Hızalan, Dolmabahçe Sarayı Hazine-i Hassa salonunda, "Şpresa hanımın KAFTANLARI" sergisini açacak;
- 9 Ekim'de Antalya Galatasaraylılar Derneği'nin yemeği var;
- 15 Ekim'de, Paris'te, Montmartre'da, Amicale de Galatasaray'ın "vur patlasın, çal oynasın" yemeği yapılacak.


Kemal Keskin (135) Bursa GSL yemeği'ne ikinci defa katılıyordu; ancak, 2 Eylül yemeğinde konuşma fırsatı bulamamıştı. Söz alarak kendini tanıttı. Bu gecenin genç Galatasaraylılarından biriydi. Lakabı yoktu. Herkes onu Beatles'lara benzetiyordu.


Gecenin onur konuğu Çelik Bilge, Bursa'da, böyle bir ortamda, Galatasaraylılarla birlikte olduğu için çok mutlu olduğunu her fırsatta dile getiriyordu.


-
Bu gece, yemeğin menüsü "balık" ağırlıklı olarak seçilmişti. Giriş tabaklarında, somon fümenin yanında, çeşitli balık mezeleri vardı. Ara sıcak da, balıklı mücverdi. Ana yemek tabaklarını ise, tüm konuklar için özel olarak ızgara edilmiş en taze palamutlar süslüyordu.


Şimdi açlık biraz bastırılmış, sıra sohbete gelmişti. Aydın Ataberk, konuğunu takdim etti.


Çelik Bilge, kürsü yerine, oturduğu yerden, konukların arasından konuşma yapmayı tercih etmişti. Böylesi daha samimi oluyordu.


Bir sohbet böylesine mi tatlı olabilir ........ bu kadar mı hoş olabilir ......


.......... herkesi böylesine mi sarabilir?


Sözcüklerin herbiri, Çelik Bilge'nin ağzında sanki bala dönüşüyor; dalga, dalga, masadakilere ulaşıyordu.


Herkes bu anı yudumluyor; sohbetin bitmesini hiç istemiyordu. Çelik Bilge'nin tam karşısında oturan Noyan Akhan ve Özge Erin, gözlerini ondan ayıramıyorlardı.


 
 
-
Galatasaraylıların ve konuklarının arasında gülmekten gözyaşlarını tutamayanlar da vardı.


Bir ara, Levent Arkon'ın kızı Canay, daha yakından dinleyebilmek için, Çelik Bilge'nin tam yanına oturdu. İşte, şimdi keyfi yerindeydi.


Gecenin yıldızlarında biri de, yemekteki en genç Galatasaraylılardan biri olan Kemal Keskin'di (135). Çelik Bilge'ye hangi kitabı tavsiye ettiğini sordu. Aldığı "Heidi" yanıtı, bütün salonu kahkaya boğdu. Heidi ile ilgili yapılan bütün esprileri olgunlukla karşılamasına rağmen, zaman, zaman ellerini yüzüne kapatarak, siper almaya çalıştı. Konuklar arasında"rating"i çok yüksekti. Çelik Bilge'nin tüm konuşmasının raporu ondan istendi.

 

Konuşmanın sonunda, konuklar, kadehlerini hep birlikte"Galatasaray ve dostluk" için coşkuyla havaya kaldırdı.


Özlem Dağlı Sükan, dernek adına hazırlanan sarı-kırmızı buketi Çelik Bilge'ye verirken, heyecanını ve mutluluğunu gizleyemiyordu.


Çelik Bilge, kendisine verilen çiçeği önce aldı; kabul etti; sonra büyük bir jest yaparak, salondaki en genç Galatasaraylılardan Kemal Keskin'e armağan etti.


Aydın Ataberk, gecenin onur konuğu Çelik Bilge'ye, Bursa GSL Derneği adına teşekkür belgesi ile Orhaneli'ndeki Galatasaray ormanına adına bir adet fidan dikildiğini belgeleyen sertifikayı verdi. Artık Çelik Bilge'nin adı, Bursa Orhaneli ormanında nesiller boyu yaşayacaktı.

 
Çelik Bilge, bu gece ile ilgili duygularını, anı defterinde, şu satırlarla dile getirdi:
"Sevgili Bursa Derneği üyeleri ve Sevgili Başkan,
Her şeyden önce beni davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim. Galatasaraylılığın güzelliğini Bursa'da yaşattığınızı ve tesadüf olmadığını bildiğim canım abim ve kardeşlerimle birlikteliği bana yaşattığınız için, tekrar oldu ama, tekrar teşekkür ederim. Buradaki yarattığınız sıcak ortamın devamlılığı için başkana ve tüm üyelere ve ne olursa olsun, GS camiasını bir arada tutma güzelliğiniz beni çok mutlu etti.
Çelik Bilge (99)"
-
Saatler su gibi akıp gemiş, gece ilerlemişti. Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin bir yemeği daha sona ermiş, yavaş, yavaş anılarda yerini almaya başlamıştı.

Hiç yorum yok:

Google
 

Sizlerden Gelenler ;

Sevgili Aydın; ağabeyin Mehmet'in Galatasaray Lisesinden sıra arkadaşıydım. Hatırlayacağını zannediyorum. Ayrıca bir de rahmetli Rahmi Ertin ortak dostumuzdu. Damadım ile kızımın sevgili amcaları idi. Uzun yıllar sonra, Mehmet'le buluştuk. İnşallah seninle de görüşürüz. Anılara Yolculuk siten, çocukluk ve ilk gençlik yıllarımdan, hayallerimde bile unutulmuş güzellikleri yeniden yaşamamı sağladı. Eline ve o güzel yüreğine sağlık. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler.


Altuğ İşmen, 1 Mart 2010


----------------------------------------------------


Sayın Aydın Ataberk,


Çok çok güzel olmuş ellerinize ve emeklerinize sağlık. Eski bir İhsan Çizakcalı olarak ayrıca şu anda merhum abeyimin de çizakcanın ilk öğrencilerinden olması dolayısıyla eski Bursa'yı ve okulumu, yazılarınızda tekrar yaşamış oldum. Size minnettarlığımı ve şükranlarımı sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla


Erhan Kurtulan, Elk.Müh., 17 Aralık 2008


-------------------------------------------------------


Sevgili Aydin,Muhtesem bir eser yaratmissin. Seni kutlarim. Beni Ekvator Gine'sindeki yamyamlarin arasinda aglatmayi basardin. Saatlerce tek tek butun belgelere baktim. Tombul yanaklarindan opuyor ve seni tekrar kutluyorum. Artik bu birikimleri koyacagimiz bir web sitemizin olmasi gerekiyor. Ben de onu organize edeyim. Senin bu muhtesem birikimlerinle cok guzel bir siteye sahip olacagiz. Yakinda www.gsl97.org aramiza katilacak.Seni sevgiyle kucakliyorum.Mahmut Melih Kayahan, 9 Aralık 2008


---------------------------------------------------------


Sizlere tesadufen ogrendigim Sn Aydin ATABERK tarafindan hazirlanmis bir site adresi iletiyorum. İzlemeniz tavsiye olunur, harika bir calisma olmus. Ellerine ve yuregine saglik....


Öznur Dere, 24 Eylül 2008


--------------------------------------------------------------Sevgili Aydın bey, anılara yolculuk Blogunuzu inceledim. İnanılmaz bir şey. Ne çok emek var. Ben sizden daha genç :) olduğum için eskiye ait yazı ve görüntülerin bir kısmını özel yaşantımdan hatırladım ama çoğunu da geçmişe olan özel ilgimden dolayı hatırladım. Çok duygulandım. Ne olur bu yaptıklarınızı daha çok insan duysun, sizi daha çok insan tanısın. Sizi tanıyan bir kişi olmak benim için ne şans. Sizi çok seviyorum. Saygılarımla,


Sıdıka Parlak, 24 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Aydin Bey Gunaydin ,Ellerinize saglik, soyle bir goz atabildim henuz, ilk firsatta satir aralarinda kaybolmak isterim .Ozellikle benim icin de sizi tanimak cok buyuk bir sans .Saygilar, Sevgiler,Sibel Birçiçek, 25 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın ağbey,Bize tekrar muhteşem bir yolculuk yaptırdın güzel anılara.Ellerine sağlık ağbey bize böyle nefis güzellikler yarattığın için.


Sevgiler, saygılarSinan Acarel, 25 Eylül 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Kardesim Aydin,Candan tebrikler! Iyi ki boylesine guzel sunulan ve ozlem degeri yuksek anilarini bir gunlukte topladin ve e-postalarda kaybolmamalarini sagladin.Daha nice 5000'lere! Gerek icerik gerek sunudaki nitelik ilgiyi kendisi yaratiyor. Ne mutlu bizlere, ayni ailedeniz!Sevgilerle,


Tuncer Ören (1955), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Aydın Bey günaydınSizi kutluyorum. Bu azminiz ve paylaşma isteginiz hiç eksilmesin, artsın….SelamlarMustafa GEYVE, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------


GÜNAYDINLAR AYDIN ABİCİĞİM; NASILSINIZ?? "ANILARA YOLCULUKTA" DAHA 10 000'Cİ, 50 000'Cİ , 500 000'Cİ ZİYARETÇİLERE ULAŞMANIZ DİLEĞİYLE. BEN BÜTÜN KALBEMLE İNANIYORUMKİ AYDIN ABİMİN KALEMİNİN YALINLIĞI, SADELİĞİYLE ULAŞILABİLİR. YAZILARI OKURKEN DALIP BİR YERLERE GİTMEMEK İMKANSIZ.. SEVGİLER,SAYGILAR


Şükran Durgan, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------Sayin Aydin agabeyBoylesine guzel, degerli bir birikimi bir araya getirdiginiz ve bunu hazine degerindeki bir belgesellige donusturdugunuz için sizi kutlarim. Müzik dersini gösteren fotografta, sag basta yer alan muzik ogretmeni, Almanya'da muzik egitimi gormus, oglu da bir donem unlu bir fagotcu olan rahmetli Enver Haraçci hocamizdir. Karli kis gunlerinde, Ortakoy'de okulun onunden denize girer ve esasli bir sekilde yuzerdi.Grand Cour'da hocalar maçini gosteren fotografin sag tarafinda en bastaki siyah formali adi yazilmamis ogretmen de, Galatasaray Ilkokulu yavrukurtlari baskurtu ve de 1950'li 60'li yillarda Ortakoy'de ogretmenlik yapmis olan Huseyin hoca'dir.Saygilar, sevgilerTurgay Tuna 102, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Aydin Kardesim,Gercekten bir "online GS müzesi" yaratmisin, eline saglik ve tebrikler !Ender Enön ( 94 x1962), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Çok güzel, çok sevindim.. Tebrik ederim Aydın Bey.Çok çok daha fazla kişiye ulaşması dileğiyle. Çünkü gerçekten çok güzel bir çalışma.Sevgi ve SaygılarımlaGizem Ertürk, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sayın Aydın Ataberk,


Doğum yerim Bursa anılarına yaptığım gezintide, sizin de benim gibi halamın gelin gittiği konakta kurulan "Özel Yeni Okul"dan mezun olduğunuzu öğrendim. Yalnız ben 1957 mezunuyum.... Ne yazık ki daha sonra kurulan İhsan Çizakça Kolejinin kapandığını öğrendim. Merhum İhsan ve merhume Süheyla Çizakça'nın ruhları şad ve mekanları cennet olsun!Selamlarımla,


Beyza Üntuna, 28 Kasım 2008


Türkiye Cumhuriyeti, Atina-Pire Başkonsolosu


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın agabey ;


Henuz sadece ıkı bolumu okudum . Ikıncı bolum ozel ılgı alanıma gıren oyuncaklardı . Gecmıse donup o yokluktakı zenginliklerimizi hatirlamak çok güzel . Bir kez daha tesekkür ederim . Bence oyuncak dostu ve oyuncak müzesinin kurucusu sevgili Sunay Akın'la temasa geçip O'nun da sitene ulaşmasini saglarsan çok mutlu olacaktir .Sevgi ile kalin


Bünyat AKIN(104-106 V.S.), 14 Şubat 2008


------------------------------


Degerli KardeşimErol Günaydın ın arkasındaki ben Mehmet Ali ve yanımda Özer Berkay dan tebrikler,selamlar,sevgiler,ellerinize saglık.Özer Berkay ve ben GSLAAG den ayrıldık,resimde gördügünüz oturan GS a hizmet eden üç kardeşimize madalya ve plaket verdik.Tahminen 40 ın üstünde agabeyimiz,okul müdürümüz Meral Mercan ,kıymetlı GS lılar bu madalya ve plaketleri aldılar. Resim o tören sırasında çekildi.Bilgisayar kullanmada cok acemiyim,ancak daha çok gencim yaşım 73 yavaş yavaş öğreneceğim...Lütfen gslaag ye girin,orada devrelere girin,gsl55.free.fr dan hatıralara girin 2 sahife Necdet Mahfi Ayral ın kızı Jeyan hanımefendinin bana hediye ettiği üç albüm resim ve efemeraları tetkik edin.Bunlarıda dilerseniz kullanabilirsiniz.İyi günlerde görüşmek dileklerimle.M Ali Zeren, 17 Şubat 2008


----------------------------------


Aydin agabey,Dun gslaag sitesinde, yazilarinizda gezindim. Site harika, yazilariniz enfes, onlari toplanmis ve guzel sunulmus gormek icimi isitti. Hem sitenizin hem yazilarinizin duyurularini tekrar tekrar yapmaliyiz orada. Yapacagiz zaten. Dun bunu dusundum. Ilk olanakta ben de gerekeni yapacagim. (ilk vaktim oldugunda yani, affedin beni bu nedenle)Saygilarimla.Gün ARUN 113, 25 Şubat 2008


-----------------------------------Aydin Bey merhaba


Hazirladiginiz sitenin öncelikle Bursa sayfasini, daha sonra da müzik sayfalarini ve digerlerini inceledim. Paylastigimiz noktalari da gördüm. Böyle bir ise zaman ve emek harcamak, bunlara derlemek takdire sayan. Sizi kutluyor ve tüm günlerinizin bu sekilde verimli olmasini diliyorum. Selamlar.Mustafa GEYVE, 2 Mart 2008


-------------------------------


Sayin Ataberk,Blogunuz cok hosuma gitti.22 sene evvel biraktigim dunyanin en guzel sehri Istanbul'u bana tekrar gezdirdiniz.tesekkur ederimselam ve saygilarlaDavid HasdayNew York, 7 Mart 2008


-----------------------------------


Sayın Ataberk,Biraz önce oğlumun haber vermesiyle sitenize baktım. Elinize sağlık, kutluyorum. Ben de, unutulmuş, unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerin arayışı, duyurulması çabasındayım. Blogunuzda sergilediğiniz bilgilere, belgelere kendi genelağ yerimde yer vermek, beni, ziyaretçilerimi pek sevindirecek, mutlu edecek. Bilmem izninizi alabilir miyim?Bu arada belirteyim, ilgilendiğim konular arasında dilimiz, müzik, yazın, sinema önde geliyor. Sinemayla ilgili bir kitabım (http://www.pandora.com.tr/urun.asp?id=110695 ), araştırma yazılarım, senaryolarım, öykülerim vb. var. Bir göz atabilirseniz, http://www.ilgilik.net/ size bir fikir verebilir sanıyorum.Başarılarınızın artarak sürmesi dileğiyle selamlarımı, saygılarımı sunuyorum.İnal Karagözoğlu, 10 Mart 2008


----------------------------------Aydın Abi,Tesadüfen”Anılara Yolculuk”Bloguna takıldım.Bir defada keşfedilemez.Dönüp dönüp bakacağım.Teşekkürler.Çok yaşa emi.Sevgiler,A.Şeref Türkmenoğlu, 22 Mart 2008


-----------------------------


Emeklerinize saglik, cok guzel olmus. Bir IEL ve ITU mezunu olarak da ayrica gurur duydum:) Saygilarimla,Aydin Gurel, 23 Nisan 2008


-------------------------


Merhaba Aydın Bey,Anılarda yolculuk sayfalarında gezinirken çocukluğuma gittim 4-5 yaşlarındaydım ve ilk defa film makinası görüyordum,İstanbul'dan Niyazi Dayı gelmişti ,Seher Nenemin kireç badanalı duvarına bir bez gerildi ve sizin eşinizin ve çocuklarınızın görüntüleriydi izlediklerimiz.Babanız parmaklarımı tutar birşeyler yapar hep eksik sayardı parmaklarımı onu güleryüzlü ve kocaman bir adam olarak hatırlıyorum çocukluğumdan.Ben kimmiyim? ben Ümit Arıcan'ın küçük kızı Safinaz'ım,her ne kadar hiç tanışmamış olsakta selamlar sevgiler...Safinaz KAROL, 31 Ekim 2008


-------------------------------Ağbi bu güzel sayfalarına bakmak saatlerimi aldı. Yapması kim bilir ne kadar zaman ve emek gerektirmiştir.Ailem 1965'de Bursaya taşınmıştı. Abdal Köprüsünün 5-6 ev yakınına. Heryer gibi oralar da artık tanınmaz olmuş. O yıllarda köprü sayfandaki (daha önce görmediğim) o resmine benziyordu gene az çok.Güzel günler...


Murat Kalınyaprak 109, 1 Ekim 2008


------------------------------------Aydın Bey sitenizi ziyaret ettim ve çok mutlu oldum. Lakin kendi çocukluğunun oyuncaklarını hatırlayıp bunu konu edip bugünün kuşaklarına aktaran maalesefki çok az büyüğümüz var. Yine maalesef ki geçmişe ait belleğimiz, sanki o güzelim oyuncakların yerine geçen modern oyuncaklarla birlikte yitip gitmaktedir.Aydın Bey, ben TRT çocuk televizyonu için eski ("Dedemin Oyuncağı) oyuncaklarımızı konu eden bir programın yapımcısıyım. Televizyonumuz Ekimde yayın hayatına başlayacaktır. Hazırlayacağım programda komuğumuza oyuncakla ilgili malzemeleri hazırlayarak ya da konuğumuzun desteğiyle; onun çocukluğunda yer etmiş bir oyuncağın yapım aşaması anlatımlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu konuda önerilerinizi paylaşmanız bizi sevindirecektir. Yapımını bildiğiniz bir oyuncak varsa ve bunu bizimle program çekimiyle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden desteğiniz ve oyuncaklara olan duyarlılığınız için teşekkür ederiz, saygılar sunarız.


Engin Yıldız, 21 Eylül 2008


---------------------------------


Aydın bey günaydın,sitenize meraktan hemen buradan bir göz attım. detaylı olarak evden bakacağız tabii. ellerinize ve yüreğinize sağlık diyorum. eski bursa ve istanbul resimleri çok ilgimi çekti. anlatımlarınızı da okuyacağım . tekrar teşekkürler. saygılarımızla,Cenk Özçelik, 13 Şubat 2008 çarşamba


-------------------------------


Aydin Bey supersiniz !!!! tebrikler.Ayşe Siner, 13 Şubat 2008 çarşamba


--------------------------------


Cok guzel. Super bir ani derlemesi. Size cok tesekkurler.Sanki o gunleri yasamis gibi hissettim. Sonsuz sevgi ve saygilarimlaAli Rıza Tuğluk, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------


Harika bir site tebrikler tebrikler Aydın beyciğim cok yararlı ve enteresan. Bu sitenizinden faydalanabilecek ve memnunlukla takip edecek dostlar var acaba onlara da izninizle adresinizi iletebilirmiyim ?Sevgiler ve tüm bu güzel şeylerin devamını getirmeniz dileyiğleFügen Evren, 13 Şubat 2008 Çarşamba


------------------------------------


Sevgili Aydın Ağabey;Çok güzel bir site olmuş.Ellerinize sağlık ve teşekkürler. Saygılar.Ahmet Dikencik, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------Aydın Beycigim ,bir ara sakin bir zamanda fırsat bulup okumak o güzel anlatımız esliginde kahvemi yudumlarken sizinle beraber gecmiste yolculuk yapmak isterim. Simdiden elinize, yureginize ve super hafızanıza saglık. SevgilerimleÖzlem Şenkoyuncu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Sevgili Aydın beyciğim merhaba.Anılara yolculuk'ta İstanbul'un o eski günlerini sanki yeniden yaşıyormuş gibi keyif aldım. Biliyorsun ben GS lı değilim. 1970 Maçka mezunuyum. O yıllarda İstanbul bir başkaydı.Geçen sene Sirkeci'deki Orient ekspres'te yaptığımız Eski dostlar yemeğine Yenikapıdan Sirkeciye yürüyerek gelmiştik.Bu yürüyüşten büyük keyif almıştım. Eski günleri ya'dederek beraberce yürümüş ve eski günleri anımsamıştık.Anılara yolculuk için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.Harun Masatoğlu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------------


Aydin bey,henuz tamamini okuyamadim ama okudugum bolumler ve fotograflar cok guzeldi.Elinize saglik. SelamlarSevgül Alper, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Ellerine saglik çok guzel olmusAli Meriçboyu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


---------------------------------Ben de Aydın abimiz nerelere kayboldu diyordum. meğer yoğun bir çalışma içindeymiş. Blog'unuzu inceledim, çok beğendim. Yorum bile yazdım. Hayırlı olsun blogunuz.Çok güzel olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Ben de sizden gelen mailleri güzelce derleyip, bir directory açıp saklamaya çalışıyordum. Ama böylesi çok daha güzel oldu ve size çok yakıştı. Sevgiler,Yelda Dürüşken, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------Merhaba Aydin bey,Dun sayfaniza hizli bir bakis attim, simdi biraz daha bakacagim. Cok guzel olmus ellerinize saglikOldukca emek harcamissiniz. Harika gorunuyorSevil İnci Cankurt, 15 Şubat 2008 Cuma


---------------------------Nefis bir arşiv..paylaştığınız için teşekkürler..Saygılar..Ayfer Çırak, 15 Şubat 2008 Cuma


----------------------------------Sevgili Ataberklerimiz Bu kadar güzel resimleri bulmak eskiyi bizlere yaşatmak breh breh (Bu aferin demektir.)Ben torunlarla Erim babamla meşgul olduğu için of günümde temiz bir nefes oldu.Her ikinizide öpüyoruz ilk fırsatta buluşmak dileğiyle. Nur. Erim dede(artık amca değil.)Nursal Tarhan, 15 Şubat 2008 Cuma


------------------------------


Ozenle hazirlanmis bir blog...Teknik olarak kusursuz..Her sayfasini dikkatle okumak gerek...Hazirlayanin eline saglik...Yorumkar, 12 Şubat 2008


--------------------------------------


Aydın Ataberk'in eseri, beni de çok etkiledi.


Ahmet Kuzucu, 26 Subat 2008 salı