Okul günlerimiz, gençlik yıllarındaki anılarımız ...

Merhaba, yazılarımı paylaşabilirsiniz, sonuçta paylaşmak için yazıldılar... Ancak lütfen emeğe saygı gösterin, isimsiz kullanılmalarına müsade etmeyin.

İlginize teşekkür ederim.


GS'liler Bursa GSLD yemeklerinde buluşuyor - Aralık 2010


Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin Aralık ayı toplantısı, 2 Aralık 2010 perşembe akşamı, saat 19.30'dan itibaren, Gönlüferah Otelinin giriş katındaki Seraser salonunda yapıldı.


Aralık yemeğinde, 45 Galatasaraylı, eşleri, çocukları, konukları bir araya geldi.

İstanbul'dan: Renan Bilek ve Cevdet Dayıoğlu (Galatasaraylılar Derneği Divan ve Disiplin Kurulu Başkanı)

Antalya'dan: Levent Gürdöl ve eşi Günseli hanım (Antalya Galatasaray Liseliler Derneği Başkanı)

Yalova'dan: Ali Rıza Ondur (GSL 97)

Orhangazi'den: Aysun - Gürcan Oktayoğlu

Bursa'dan: Aydın Ataberk, H. Murat Toplu, Gülden - A. Zeki Varal, Üner - Erkut Varal, Mesut Gencer, Hüseyin Bayram, Serkan Pehlivan, Özge Erin, Nagehan - Selahattin Özel, Berk - Özge Türker, Filiz Özen Çiftçi, Aslı Karakitapoğlu, Elif - Cem Kürşad Hasanoğlu, Nurhan - Yavuz Bora Özer, Ercan Köne, Tufan Kaleli, Selen - Halil Akgül, Reyhan - Ergun Hadi Türkay, Abdullah Dayı, Veli Dayı, Cemil Dayı, Özgür Şendoğan, Doğan Yılmazipek, Hakan Tandoğdu, Noyan Akhan, Ayşe - Hüsnü Yazıcılar, İsmail Rodoplu, Şpresa - İbrahim Hızalan Aralık yemeğinde bir araya geldiler.


Türk müzisyen ve tiyatro oyuncusu 355 Renan Bilek (GSL 119) Büyükada'dan, Antalya Galatasaray Liseliler Derneği Başkanı Levent Gürdöl (GSL 106) ve eşi Günseli hanım Antalya'dan, şiddetli lodosa rağmen, maceralı bir yolculuktan sonra gelmişlerdi.


Hem Levent Gürdöl'ü, hem de Renan Bilek'i, Bursa'da hoş sürprizler bekliyordu. "Levent abisi"nin Bursa'ya geleceğini duyan Aslı Karakitapoğlu'nun heyecanı ve sevinci gözlerinden okunuyordu.


Bu geceye katılanları birer de armağan bekliyordu. Bursa'daki Galatasaray ormanının yaratılmasında ve yaşatılmasında büyük desteği ve emeği olan Orhaneli Orman İşletme Müdürü Hakkı Türkoğlu, bir gün öncesinden yüz adet ardıç ve kızılçam fidanı göndermiş, fidanlar özenle bir masaya yerleştirilmiş, kolay taşımak için, kağıt poşetler de temin edilmişti.


Hakkı Türkoğlu, fidanları, bir hafta kadar önce, Bursa Galatasaray Derneği Aralık yemeğinin konukları için, Orman İşletme Müdürlüğü fidanlığından, eliyle teker, teker seçmişti.


Konuklar, istedikleri ve beğendikleri fidanları, yemek sonrasında, salondan ayrılırken alacaklardı. Bu armağan, her yaştan Galatasaraylının çok ilgisini çekmişti.


Toplantının başlamasından sonra, Aydın Ataberk, açılış konuşması için kürsüye geldi, konuklarına "Hoşgeldiniz" dedi ve bu ay Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin kuruluşunun otuzaltıncı yıldönümü olduğunu söyledi.

Galatasaraylılar Birliği Başkanı Vedat Çuhadar ağabeyin Ankara'dan gönderdiği mesajı okudu:

" Sayın Aydın ATABERK,
Bursa Galatasaray Liseliler Derneği Başkanı

2 Aralıkta yapılacak akşam yemeği davetinizi büyük bir memnuniyetle aldım. Aralık ayının hem Derneğimiz hem kendim için yoğun etkinlikler içermesi nedeniyle katılamayacağımdan dolayı üzgünüm. İleri tarihteki bir yemeğinize davet beklemeden sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşamak için katılmak ümidiyle, şahsınızda tüm Bursalı kardeşlerimize sevgilerimizi iletir, saygılar sunarım.

Vedat ÇUHADAR
Galatasaraylılar Birliği Başkanı "

Haziran yemeğine konuk olan Dağhan Baydur da, cep telefonu mesajı göndermişti:

" Tüm GSlilere sevgi ve saygılar. Maalesef gelemedim. Biraz sonra NTV de canlı yayına katılacağım ama nedeni o değil. 2.12.2010 /19.55 "

Niğde'de bulunmaya devam eden Erhan Keleşoğlu ağabeyin de sevgi ve selamları vardı.

Aydın Ataberk, konuşmasına devamla camiadan haberler verdi:

- 6 Kasım'da, Galatasaraylılar Derneği'nde, "Deep Democracy Process" yöntemi ile Galatasaray'ın geleceği tartışıldı.
- 6 Kasım'da, Galatasaray Lisesi mezunu ve Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal (118) İstanbul Barosu Başkanı seçildi.
- Prof. Dr. Süheyl Batum (106) Ana Muhalefet Partisi CHP'nin Genel Sekreterliğine seçildi.

Geçtiğimiz ay Bursa GSL Derneği'nde yaşananları özetledi:

- 27 Kasım'da, Serhat Çelikyılmaz kardeşimizin DEV Mobilya Showroom'u açıldı.

Yakın gelecekte yaşanacakları hatırlattı:

- 11 Aralık cumartesi günü, 14.00'te, GSÜ'de, forum düzelenecek. "Galatasaray'da iletişim ne olmalıdır?" konusu değerlendirilecek.
- 12 Aralık pazar günü, 10.00'da, Galatasaray Eğitim Vakfı'nın, lisemizin 529cu kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği Galatasaray Şöleni yapılacak.
- 18 Aralık cumartesi günü, 11.00'de, GSLAAG yemeği Pera Palace'ta yapılacak.
- 27 Aralık pazartesi günü Galatasaraylılar Birliği'nin balosu yapılacak.


Konuklar arasında 97ci dönemden 132 Ali Rıza Ondur da vardı. İlk okul birinci sınıftan, 1953 yılından beri, Aydın Ataberk'in arkadaşıydı. İlk karşılaşmaları 57 yıl öncesine dayanıyordu. Ali Rıza Ondur'u herkes "Sarıyer ve Karaköy Börekçisi" olarak tanıyordu. Bir süreden beri bu işi bırakmıştı.


Şimdi kürsüde Antalya Galatasaray Liseliler Derneği Başkanı Levent Gürdöl vardı. Levent Gürdöl, Bursa'da, kendini evinde hissediyordu. Bu yaz devreye aldıkları lokalleri hakkında ayrıntılı bilgiler aktardı. Artık Bursa Galatasaray Liselilerin de, Antalya'da bir evi olduğunu söyledi.Levent Gürdöl, Aydın Ataberk'e, Antalya Galatasaray Liseliler Derneği'nin rozetini, Aydın Ataberk de, Levent Gürdöl'e, "Atatürk - Türk bayrağı ve Galatasaray" kompozisyonlu altın kaplama bir rozet ile Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin flamasını verdi.


Eşi Günseli hanım, bu ziyarette Levent Gürdöl'e eşlik ediyordu. İki başkan arasındaki dostluk görülmeye değerdi. Gecenin konuğu Renan Bilek de protokol masasındaki yerini almıştı.


Özgür Şendoğan, Renan Bilek'in 119cu devre arkadaşıydı. Uzun süreden beri görüşmemişlerdi. Dakikalarca kucaklaştılar, sarıldılar. Artık, ayrı kalmak istemiyorlardı.


Renan Bilek'in, bu akşam konuk olacağını bilen Özgür Şendoğan, okul yıllığını bulmuş, her ikisinin de sayfalarının fotokopisini hazırlamıştı. Okul yıllarındaki fotoğrafları, onları andırıyor muydu acaba?


Bu yemekte, birbirlerini bulan sınıf arkadaşları yalnız onlar değildi. 1950 döneminden Cevdet Dayıoğlu ile Doğan Yılmazipek ağabeyler yanyana oturmuşlardı. Cevdet ağabeyin geleceğini duyan Doğan ağabey, son günlerde geçirdiği rahatsızlığa rağmen, yemeğe katılmakta tereddüt etmemişti.


Yemek biraz ilerleyince, sahne yeniden düzenlendi; kürsü kenara çekildi; iskemle, nota sehpası, ayaklı mikrofon yerleştirildi .... ve Renan Bilek ....ya da tanınan ismiyle "Badem" gitarını eline aldı.


Bir gitar bu kadar mı konuşturulur; müziğe ve sohbete bu kadar mı hakim olunur .... Melodiler, dalga, dalga yayıldı; salonun bütün köşelerini kapladı....


Gilbert Becaud ile hüzünlenenler, Jacques Brel ile neşelendiler, Georges Moustaki ile el çırparak tempo tutmaya başladılar. Artık, nağmeler herkesi esir almış, sihirli dünyalara götürmüştü.


Bir yandan şarkı sözlerine hep birlikte eşlik ediyorlar; bir yandan el çırpıyorlardı. " ... Nathalie ..." ve " ... Gigi .. " ye sesleniyorlardı.


Kıdemli ağabeylerimizden Abdullah Dayı da, bu coşkuya kendini kaptırmıştı. Belli ki, son zamanlarda en keyifli anlarından biriydi. Yerinde duramaz olmuştu. Bütün melodileri mırıldanıyordu. Gözleri neşe saçıyordu.


İzleyicilerin arasındaki Dr Gürcan Oktayoğlu da artık yerinde duramaz olmuştu. Hemen "Badem"in yanına koştu. Zaman, zaman mikrofonu aldı; zaman, zaman, dinleyicilerle birlikte tempo tuttu.


Belli ki, Levent Gürdöl de bu geceden pek keyif almıştı. Fırtınalı bir havada yapılan yolculuğun yorgunluğu üzerinde olmasına rağmen, yüzünden neşesi, gözlerinden pırıltısı, ağzından melodisi hiç eksik olmadı.


"Badem" ile Aydın Ataberk, zaman, zaman sarmaş dolaş oldular. Aydın Ataberk de gitar çalmak, hiç değilse, tellerine dokunmak (!) istiyordu.


Renan Bilek, aynı zamanda "Öyle bir geçer zaman ki" dizisinde oynuyordu. Soner'in sağ kolu Süleyman rolündeydi. İyi bir insandı ama canı istediğinde hapishane basabiliyordu. Filiz Özen Çiftçi de Renan Bilek ile bir fotoğraf çektirdi.


Melodiler, melodileri, dakikalar, dakikaları, saatler, saatleri kovaladı. Gecenin sonuna yaklaşıldı. Bu arada gitarın tellerinden biri de kopmuştu. Aydın Ataberk, Renan Bilek'e Bursa GSL Derneği adına bir teşekkür belgesi ile Orhaneli'ndeki Galatasaraylılar Ormanına adına bir adet fidan dikildiğini belgeleyen sertifikayı verdi. Hepsi bu kadar da değildi; bu geceye katılamayan eşi Manolya hanım içinde ardıç cinsi bir fidan hediye etti.


Renan Bilek'e bir de sarı kırmızı çiçeklerden oluşan bir buket takdim etti. Bütün konuklar gibi, Hakan Tandoğdu da çok neşeliydi.


Konuklar artık ayağa kalkmış, fidanların bulunduğu masaya gelmiş, ardıç ve kızıçamların seçimine başlamışlardı. Levent Gürdöl ile Aydın Ataberk'i sarı kırmızı bir buket ve sarı kırmızı bir flama birbirlerine bağlıyordu.


Gençler de bir araya gelmiş, bir fotoğraf çekirmek istemişlerdi. Serkan Pehlivan ile H. Murat Toplu'nun şakalaşmalarından, fotoğraf defalarca tekrar edildi. Gene başarılı olunamadı. Elif - Cem Kürşad Hasoğlu, Hüseyin Bayram ve Özge Erin, bu olaylara tanık oluyorlardı.


2 Aralık gecesine katılanlar, toplu bir aile fotoğrafı da çektirerek, geceyi ölümsüzleştirdi.


Renan Bilek, bu gece ile ilgili duygularını, anı defterinde şöyle dile getirdi:

" Yıllar sonra Bursa'ya yeniden gelişimin sebebi olan Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'ne emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Ne güzel! 35ci sene bitti bu dernekte.

Ne güzel! Böylesi bir zamanda ben de buradayım.

Ne güzel! Hayatta bir dikili ağacımız olacak bu gece fidanlar sayesinde.

Ne güzel! Antalya Başkanımız da burada.

Ne güzel! Her ilde bir Sultani'li var.

Ne güzel! Her ilde bir dost, bir ev, bir yuva, bir kucak var!

Ne güzel! Koskoca bir aile var.

Yeniden, en kısa sürede görüşmek umuduyla....

Renan Bilek "

Gece bitmiş; Bursa programı bitmemişti.


Aydın Ataberk, Levent Gürdöl, Renan Bilek ve Halil Akgül, 3 Aralık cuma günü, rahmetli Özhan Canaydın ağabeyin oğlu Murat Canaydın'ı, fabrikasında ziyaret ettiler.Levent Gürdöl, Özhan Canaydın için hazırladığı bir plaketi, 18 Haziran 2006 tarihinden beri teslim etmeye çalışıyordu. Çeşitli defalar karşılaşmış olmalarına rağmen, bir türlü şartlar uygun olmamıştı. Şimdi bu plaket, artık oğlu Murat Canaydın'a emanet ediliyordu.


Renan Bilek ile Murat Canaydın yakın devre arkadaşlarıydı. Birbirlerini görür görmez tanıdılar. Sarıldılar, ayrılmak istemediler.


Rahmetli Özhan Canaydın'ın ağabeyin bürosu, adeta bir müze gibiydi, duvarlar, raflar, sehpalar hep anılarla doluydu. Ziyarete katılanlar, Murat Canaydın ve Mehmet İpekdokuyan ile birlikte bir fotoğraf çektirdiler.

Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin 2 Aralık yemeği ve 3 Aralık ziyaret programı sona ermiş, yavaş, yavaş anılarda yerini almaya başlamıştı.

Hiç yorum yok:

Google
 

Sizlerden Gelenler ;

Sevgili Aydın; ağabeyin Mehmet'in Galatasaray Lisesinden sıra arkadaşıydım. Hatırlayacağını zannediyorum. Ayrıca bir de rahmetli Rahmi Ertin ortak dostumuzdu. Damadım ile kızımın sevgili amcaları idi. Uzun yıllar sonra, Mehmet'le buluştuk. İnşallah seninle de görüşürüz. Anılara Yolculuk siten, çocukluk ve ilk gençlik yıllarımdan, hayallerimde bile unutulmuş güzellikleri yeniden yaşamamı sağladı. Eline ve o güzel yüreğine sağlık. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler.


Altuğ İşmen, 1 Mart 2010


----------------------------------------------------


Sayın Aydın Ataberk,


Çok çok güzel olmuş ellerinize ve emeklerinize sağlık. Eski bir İhsan Çizakcalı olarak ayrıca şu anda merhum abeyimin de çizakcanın ilk öğrencilerinden olması dolayısıyla eski Bursa'yı ve okulumu, yazılarınızda tekrar yaşamış oldum. Size minnettarlığımı ve şükranlarımı sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla


Erhan Kurtulan, Elk.Müh., 17 Aralık 2008


-------------------------------------------------------


Sevgili Aydin,Muhtesem bir eser yaratmissin. Seni kutlarim. Beni Ekvator Gine'sindeki yamyamlarin arasinda aglatmayi basardin. Saatlerce tek tek butun belgelere baktim. Tombul yanaklarindan opuyor ve seni tekrar kutluyorum. Artik bu birikimleri koyacagimiz bir web sitemizin olmasi gerekiyor. Ben de onu organize edeyim. Senin bu muhtesem birikimlerinle cok guzel bir siteye sahip olacagiz. Yakinda www.gsl97.org aramiza katilacak.Seni sevgiyle kucakliyorum.Mahmut Melih Kayahan, 9 Aralık 2008


---------------------------------------------------------


Sizlere tesadufen ogrendigim Sn Aydin ATABERK tarafindan hazirlanmis bir site adresi iletiyorum. İzlemeniz tavsiye olunur, harika bir calisma olmus. Ellerine ve yuregine saglik....


Öznur Dere, 24 Eylül 2008


--------------------------------------------------------------Sevgili Aydın bey, anılara yolculuk Blogunuzu inceledim. İnanılmaz bir şey. Ne çok emek var. Ben sizden daha genç :) olduğum için eskiye ait yazı ve görüntülerin bir kısmını özel yaşantımdan hatırladım ama çoğunu da geçmişe olan özel ilgimden dolayı hatırladım. Çok duygulandım. Ne olur bu yaptıklarınızı daha çok insan duysun, sizi daha çok insan tanısın. Sizi tanıyan bir kişi olmak benim için ne şans. Sizi çok seviyorum. Saygılarımla,


Sıdıka Parlak, 24 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Aydin Bey Gunaydin ,Ellerinize saglik, soyle bir goz atabildim henuz, ilk firsatta satir aralarinda kaybolmak isterim .Ozellikle benim icin de sizi tanimak cok buyuk bir sans .Saygilar, Sevgiler,Sibel Birçiçek, 25 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın ağbey,Bize tekrar muhteşem bir yolculuk yaptırdın güzel anılara.Ellerine sağlık ağbey bize böyle nefis güzellikler yarattığın için.


Sevgiler, saygılarSinan Acarel, 25 Eylül 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Kardesim Aydin,Candan tebrikler! Iyi ki boylesine guzel sunulan ve ozlem degeri yuksek anilarini bir gunlukte topladin ve e-postalarda kaybolmamalarini sagladin.Daha nice 5000'lere! Gerek icerik gerek sunudaki nitelik ilgiyi kendisi yaratiyor. Ne mutlu bizlere, ayni ailedeniz!Sevgilerle,


Tuncer Ören (1955), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Aydın Bey günaydınSizi kutluyorum. Bu azminiz ve paylaşma isteginiz hiç eksilmesin, artsın….SelamlarMustafa GEYVE, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------


GÜNAYDINLAR AYDIN ABİCİĞİM; NASILSINIZ?? "ANILARA YOLCULUKTA" DAHA 10 000'Cİ, 50 000'Cİ , 500 000'Cİ ZİYARETÇİLERE ULAŞMANIZ DİLEĞİYLE. BEN BÜTÜN KALBEMLE İNANIYORUMKİ AYDIN ABİMİN KALEMİNİN YALINLIĞI, SADELİĞİYLE ULAŞILABİLİR. YAZILARI OKURKEN DALIP BİR YERLERE GİTMEMEK İMKANSIZ.. SEVGİLER,SAYGILAR


Şükran Durgan, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------Sayin Aydin agabeyBoylesine guzel, degerli bir birikimi bir araya getirdiginiz ve bunu hazine degerindeki bir belgesellige donusturdugunuz için sizi kutlarim. Müzik dersini gösteren fotografta, sag basta yer alan muzik ogretmeni, Almanya'da muzik egitimi gormus, oglu da bir donem unlu bir fagotcu olan rahmetli Enver Haraçci hocamizdir. Karli kis gunlerinde, Ortakoy'de okulun onunden denize girer ve esasli bir sekilde yuzerdi.Grand Cour'da hocalar maçini gosteren fotografin sag tarafinda en bastaki siyah formali adi yazilmamis ogretmen de, Galatasaray Ilkokulu yavrukurtlari baskurtu ve de 1950'li 60'li yillarda Ortakoy'de ogretmenlik yapmis olan Huseyin hoca'dir.Saygilar, sevgilerTurgay Tuna 102, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Aydin Kardesim,Gercekten bir "online GS müzesi" yaratmisin, eline saglik ve tebrikler !Ender Enön ( 94 x1962), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Çok güzel, çok sevindim.. Tebrik ederim Aydın Bey.Çok çok daha fazla kişiye ulaşması dileğiyle. Çünkü gerçekten çok güzel bir çalışma.Sevgi ve SaygılarımlaGizem Ertürk, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sayın Aydın Ataberk,


Doğum yerim Bursa anılarına yaptığım gezintide, sizin de benim gibi halamın gelin gittiği konakta kurulan "Özel Yeni Okul"dan mezun olduğunuzu öğrendim. Yalnız ben 1957 mezunuyum.... Ne yazık ki daha sonra kurulan İhsan Çizakça Kolejinin kapandığını öğrendim. Merhum İhsan ve merhume Süheyla Çizakça'nın ruhları şad ve mekanları cennet olsun!Selamlarımla,


Beyza Üntuna, 28 Kasım 2008


Türkiye Cumhuriyeti, Atina-Pire Başkonsolosu


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın agabey ;


Henuz sadece ıkı bolumu okudum . Ikıncı bolum ozel ılgı alanıma gıren oyuncaklardı . Gecmıse donup o yokluktakı zenginliklerimizi hatirlamak çok güzel . Bir kez daha tesekkür ederim . Bence oyuncak dostu ve oyuncak müzesinin kurucusu sevgili Sunay Akın'la temasa geçip O'nun da sitene ulaşmasini saglarsan çok mutlu olacaktir .Sevgi ile kalin


Bünyat AKIN(104-106 V.S.), 14 Şubat 2008


------------------------------


Degerli KardeşimErol Günaydın ın arkasındaki ben Mehmet Ali ve yanımda Özer Berkay dan tebrikler,selamlar,sevgiler,ellerinize saglık.Özer Berkay ve ben GSLAAG den ayrıldık,resimde gördügünüz oturan GS a hizmet eden üç kardeşimize madalya ve plaket verdik.Tahminen 40 ın üstünde agabeyimiz,okul müdürümüz Meral Mercan ,kıymetlı GS lılar bu madalya ve plaketleri aldılar. Resim o tören sırasında çekildi.Bilgisayar kullanmada cok acemiyim,ancak daha çok gencim yaşım 73 yavaş yavaş öğreneceğim...Lütfen gslaag ye girin,orada devrelere girin,gsl55.free.fr dan hatıralara girin 2 sahife Necdet Mahfi Ayral ın kızı Jeyan hanımefendinin bana hediye ettiği üç albüm resim ve efemeraları tetkik edin.Bunlarıda dilerseniz kullanabilirsiniz.İyi günlerde görüşmek dileklerimle.M Ali Zeren, 17 Şubat 2008


----------------------------------


Aydin agabey,Dun gslaag sitesinde, yazilarinizda gezindim. Site harika, yazilariniz enfes, onlari toplanmis ve guzel sunulmus gormek icimi isitti. Hem sitenizin hem yazilarinizin duyurularini tekrar tekrar yapmaliyiz orada. Yapacagiz zaten. Dun bunu dusundum. Ilk olanakta ben de gerekeni yapacagim. (ilk vaktim oldugunda yani, affedin beni bu nedenle)Saygilarimla.Gün ARUN 113, 25 Şubat 2008


-----------------------------------Aydin Bey merhaba


Hazirladiginiz sitenin öncelikle Bursa sayfasini, daha sonra da müzik sayfalarini ve digerlerini inceledim. Paylastigimiz noktalari da gördüm. Böyle bir ise zaman ve emek harcamak, bunlara derlemek takdire sayan. Sizi kutluyor ve tüm günlerinizin bu sekilde verimli olmasini diliyorum. Selamlar.Mustafa GEYVE, 2 Mart 2008


-------------------------------


Sayin Ataberk,Blogunuz cok hosuma gitti.22 sene evvel biraktigim dunyanin en guzel sehri Istanbul'u bana tekrar gezdirdiniz.tesekkur ederimselam ve saygilarlaDavid HasdayNew York, 7 Mart 2008


-----------------------------------


Sayın Ataberk,Biraz önce oğlumun haber vermesiyle sitenize baktım. Elinize sağlık, kutluyorum. Ben de, unutulmuş, unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerin arayışı, duyurulması çabasındayım. Blogunuzda sergilediğiniz bilgilere, belgelere kendi genelağ yerimde yer vermek, beni, ziyaretçilerimi pek sevindirecek, mutlu edecek. Bilmem izninizi alabilir miyim?Bu arada belirteyim, ilgilendiğim konular arasında dilimiz, müzik, yazın, sinema önde geliyor. Sinemayla ilgili bir kitabım (http://www.pandora.com.tr/urun.asp?id=110695 ), araştırma yazılarım, senaryolarım, öykülerim vb. var. Bir göz atabilirseniz, http://www.ilgilik.net/ size bir fikir verebilir sanıyorum.Başarılarınızın artarak sürmesi dileğiyle selamlarımı, saygılarımı sunuyorum.İnal Karagözoğlu, 10 Mart 2008


----------------------------------Aydın Abi,Tesadüfen”Anılara Yolculuk”Bloguna takıldım.Bir defada keşfedilemez.Dönüp dönüp bakacağım.Teşekkürler.Çok yaşa emi.Sevgiler,A.Şeref Türkmenoğlu, 22 Mart 2008


-----------------------------


Emeklerinize saglik, cok guzel olmus. Bir IEL ve ITU mezunu olarak da ayrica gurur duydum:) Saygilarimla,Aydin Gurel, 23 Nisan 2008


-------------------------


Merhaba Aydın Bey,Anılarda yolculuk sayfalarında gezinirken çocukluğuma gittim 4-5 yaşlarındaydım ve ilk defa film makinası görüyordum,İstanbul'dan Niyazi Dayı gelmişti ,Seher Nenemin kireç badanalı duvarına bir bez gerildi ve sizin eşinizin ve çocuklarınızın görüntüleriydi izlediklerimiz.Babanız parmaklarımı tutar birşeyler yapar hep eksik sayardı parmaklarımı onu güleryüzlü ve kocaman bir adam olarak hatırlıyorum çocukluğumdan.Ben kimmiyim? ben Ümit Arıcan'ın küçük kızı Safinaz'ım,her ne kadar hiç tanışmamış olsakta selamlar sevgiler...Safinaz KAROL, 31 Ekim 2008


-------------------------------Ağbi bu güzel sayfalarına bakmak saatlerimi aldı. Yapması kim bilir ne kadar zaman ve emek gerektirmiştir.Ailem 1965'de Bursaya taşınmıştı. Abdal Köprüsünün 5-6 ev yakınına. Heryer gibi oralar da artık tanınmaz olmuş. O yıllarda köprü sayfandaki (daha önce görmediğim) o resmine benziyordu gene az çok.Güzel günler...


Murat Kalınyaprak 109, 1 Ekim 2008


------------------------------------Aydın Bey sitenizi ziyaret ettim ve çok mutlu oldum. Lakin kendi çocukluğunun oyuncaklarını hatırlayıp bunu konu edip bugünün kuşaklarına aktaran maalesefki çok az büyüğümüz var. Yine maalesef ki geçmişe ait belleğimiz, sanki o güzelim oyuncakların yerine geçen modern oyuncaklarla birlikte yitip gitmaktedir.Aydın Bey, ben TRT çocuk televizyonu için eski ("Dedemin Oyuncağı) oyuncaklarımızı konu eden bir programın yapımcısıyım. Televizyonumuz Ekimde yayın hayatına başlayacaktır. Hazırlayacağım programda komuğumuza oyuncakla ilgili malzemeleri hazırlayarak ya da konuğumuzun desteğiyle; onun çocukluğunda yer etmiş bir oyuncağın yapım aşaması anlatımlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu konuda önerilerinizi paylaşmanız bizi sevindirecektir. Yapımını bildiğiniz bir oyuncak varsa ve bunu bizimle program çekimiyle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden desteğiniz ve oyuncaklara olan duyarlılığınız için teşekkür ederiz, saygılar sunarız.


Engin Yıldız, 21 Eylül 2008


---------------------------------


Aydın bey günaydın,sitenize meraktan hemen buradan bir göz attım. detaylı olarak evden bakacağız tabii. ellerinize ve yüreğinize sağlık diyorum. eski bursa ve istanbul resimleri çok ilgimi çekti. anlatımlarınızı da okuyacağım . tekrar teşekkürler. saygılarımızla,Cenk Özçelik, 13 Şubat 2008 çarşamba


-------------------------------


Aydin Bey supersiniz !!!! tebrikler.Ayşe Siner, 13 Şubat 2008 çarşamba


--------------------------------


Cok guzel. Super bir ani derlemesi. Size cok tesekkurler.Sanki o gunleri yasamis gibi hissettim. Sonsuz sevgi ve saygilarimlaAli Rıza Tuğluk, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------


Harika bir site tebrikler tebrikler Aydın beyciğim cok yararlı ve enteresan. Bu sitenizinden faydalanabilecek ve memnunlukla takip edecek dostlar var acaba onlara da izninizle adresinizi iletebilirmiyim ?Sevgiler ve tüm bu güzel şeylerin devamını getirmeniz dileyiğleFügen Evren, 13 Şubat 2008 Çarşamba


------------------------------------


Sevgili Aydın Ağabey;Çok güzel bir site olmuş.Ellerinize sağlık ve teşekkürler. Saygılar.Ahmet Dikencik, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------Aydın Beycigim ,bir ara sakin bir zamanda fırsat bulup okumak o güzel anlatımız esliginde kahvemi yudumlarken sizinle beraber gecmiste yolculuk yapmak isterim. Simdiden elinize, yureginize ve super hafızanıza saglık. SevgilerimleÖzlem Şenkoyuncu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Sevgili Aydın beyciğim merhaba.Anılara yolculuk'ta İstanbul'un o eski günlerini sanki yeniden yaşıyormuş gibi keyif aldım. Biliyorsun ben GS lı değilim. 1970 Maçka mezunuyum. O yıllarda İstanbul bir başkaydı.Geçen sene Sirkeci'deki Orient ekspres'te yaptığımız Eski dostlar yemeğine Yenikapıdan Sirkeciye yürüyerek gelmiştik.Bu yürüyüşten büyük keyif almıştım. Eski günleri ya'dederek beraberce yürümüş ve eski günleri anımsamıştık.Anılara yolculuk için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.Harun Masatoğlu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------------


Aydin bey,henuz tamamini okuyamadim ama okudugum bolumler ve fotograflar cok guzeldi.Elinize saglik. SelamlarSevgül Alper, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Ellerine saglik çok guzel olmusAli Meriçboyu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


---------------------------------Ben de Aydın abimiz nerelere kayboldu diyordum. meğer yoğun bir çalışma içindeymiş. Blog'unuzu inceledim, çok beğendim. Yorum bile yazdım. Hayırlı olsun blogunuz.Çok güzel olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Ben de sizden gelen mailleri güzelce derleyip, bir directory açıp saklamaya çalışıyordum. Ama böylesi çok daha güzel oldu ve size çok yakıştı. Sevgiler,Yelda Dürüşken, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------Merhaba Aydin bey,Dun sayfaniza hizli bir bakis attim, simdi biraz daha bakacagim. Cok guzel olmus ellerinize saglikOldukca emek harcamissiniz. Harika gorunuyorSevil İnci Cankurt, 15 Şubat 2008 Cuma


---------------------------Nefis bir arşiv..paylaştığınız için teşekkürler..Saygılar..Ayfer Çırak, 15 Şubat 2008 Cuma


----------------------------------Sevgili Ataberklerimiz Bu kadar güzel resimleri bulmak eskiyi bizlere yaşatmak breh breh (Bu aferin demektir.)Ben torunlarla Erim babamla meşgul olduğu için of günümde temiz bir nefes oldu.Her ikinizide öpüyoruz ilk fırsatta buluşmak dileğiyle. Nur. Erim dede(artık amca değil.)Nursal Tarhan, 15 Şubat 2008 Cuma


------------------------------


Ozenle hazirlanmis bir blog...Teknik olarak kusursuz..Her sayfasini dikkatle okumak gerek...Hazirlayanin eline saglik...Yorumkar, 12 Şubat 2008


--------------------------------------


Aydın Ataberk'in eseri, beni de çok etkiledi.


Ahmet Kuzucu, 26 Subat 2008 salı