Okul günlerimiz, gençlik yıllarındaki anılarımız ...

Merhaba, yazılarımı paylaşabilirsiniz, sonuçta paylaşmak için yazıldılar... Ancak lütfen emeğe saygı gösterin, isimsiz kullanılmalarına müsade etmeyin.

İlginize teşekkür ederim.


İki dernek, iki kültür tek yürek oldu - Eylül 2010


Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin, Bursa Türk Fransız Kültür Derneği ile ortaklaşa düzenlediği Eylül ayı yemeği, 2 Eylül 2010 perşembe akşamı, saat 19.30'dan itibaren, Gönlüferah City otelinin -1ci katındaki Çekirge salonunun terasında .....

..... Bursa'daki Galatasaraylıların,
..... Bursa Türk Fransız Kültür Derneği üyelerinin,
..... Onur konuğu Osman Tanburacı ve eşinin,
..... Egeli Galatasaraylılar Birliği Başkanı Ayşe Öktener'in,
..... Ankara, Galatasaraylılar Birliği üyesi Üstün Cicioğlu'nun
..... Galatasaraylı Abla ve Ağabeyler Grubu Organizasyon Komitesi Üyesi Edis Adoran'ın,
..... Bursa Bahçeşehir Koleji Müdürü Muammer Paşa'nın,

ve

..... Fransa İstanbul Başkonsolosu Hervé Magro ve eşinin,
..... Fransa Bursa Fahri Konsolosu Mehmet Erbak'ın

katılımı ile yapıldı. İki derneğin ve iki kültürün tek yürek olduğu bu anlamlı gecede 68 kişi bir araya geldi.


Konuklar:
Hervé Magro, eşi Maria (Fransa İstanbul Başkonsolosu)
Mehmet Erbak (Fransa Bursa Fahri Konsolosu)
Osman Tanburacı ve eşi Vjollca
Ayşe Öktener (Egeli Galatasaraylılar Birliği Başkanı, GSL 109)
Üstün Cicioğlu (Ankara, Galatasaraylılar Birliği üyesi GSL 63-99)
Edis Adoran (Galatasaraylı Abla ve Ağabeyler Grubu Organizasyon Komitesi üyesi, GSL 1957)
Dr. Muammer Paşa (Bahçeşehir Koleji Müdürü)

Bursa GSL Derneği:
Aydın Ataberk, Cenk Sermet, Mine - Ercan Köne, Erol Özer, Ergün Yenigün, Serkan Pehlivan, H. Murat Toplu, Abdullah Dayı, Özge - Veli Dayı ve oğulları Kaan Alp (4 aylık), Tijen - Özgür Şendoğan, oğlu Alp (9 yaş), Ümit Özmerdiven, Hakan Tandoğdu, Ayşe - Hüsnü Yazıcılar, Üner - Erkut Varal, Ergun Hadi Türkay, oğlu Can Türkay, Tufan Kaleli, Şpresa - İbrahim Hızalan, kızları Selin, Filiz Özen Çiftçi, İsmail Rodoplu, Mesut Gencer, Özge Erin, Noyan Akhan, Birsen - Mustafa Öztürk, Kemal Keskin, Burçin - Melih İyigüllü, Mukadder Ezel Yılmaz, Gönül - Mete Savacı ve 2 konuğu, Uygur Sümer, Elif Ergin

Bursa Türk Fransız Kültür Derneği üyeleri:
Nevzat İspir, Aysel Kuyucak ve kızı, Gürkan Kaya, Vildan Yüzer, Serhat Uraş ve konuğu, Galip Uzunca, Şerafettin Gökalp, Seniha Öztürk, Ersen Yelkenkaya, Seher Gültekin, Nasser Aitsahel ve eşi, Hedi Majeri, Duygu Yargı


Bu özel gece için, Gönlüferah City Oteli Çekirge salonunun terasındaki hazırlıklar, günün çok erken saatlerinde başlamış; masalar ve iskemleler özenle dizilmiş; beyaz örtülerin üzerine, aynı renkte taze çiçekler yerleştirilmişti. Salon artık konuklarını ağırlamaya hazırdı.


Otelin girişine yerleştirilen tabelalar, gelenleri Çekirge salonuna yönlendiriyordu.


Ayşe Öktener (GSL 109), ilk gelen konuklar arasındaydı. 24 Temmuz'da Egeli Galatasaraylılar Birliği (EGS) Başkanlığına seçilmişti. Bu toplantıya katılabilmek için, öğle saatlerinde Cunda'dan yola çıkmıştı. Yemekten sonra da İstanbul'a devam edecekti.


Saatler 19.00'u geçmeye başladığında Bursa Türk Fransız Kültür Derneği üyeleri de gelmeye başladı. Herkesin yüzünden mutlulukları okunuyordu.


Fasıl heyetinin çalgılarından hafifçe yayılan klasik nağmeler, geceye ayrı bir renk ve anlam katıyordu.


19.30'da, Fransa Bursa Fahri Konsolosu Mehmet Erbak'ın eşliğinde, Fransa İstanbul Başkonsolusu Hervé Magro, eşi Maria Magro ile birlikte geldi.


Bursa Türk Fransız Kültür Derneği üyeleri, Mr Hervé Magro ve eşi ile birer hatıra fotoğrafı çektirdi.


Osman Tanburacı, bu geceye konuşmacı olarak davet edilmişti. Yemeğe, yeni evlendiği eşi Vjollca ile birlikte katıldı. Mehmet Erbak, Hervé Magro ve eşi, Ayşe Öktener ile birlikte protokol masında yer aldılar.


Aydın Ataberk, açılış konuşması için kürsüye geldi; konuklarına "Hoşgeldiniz" dedi; Galatasaray Topluluğu İşbirliği Kurulu Genel Sekreteri Türker Arslan'ın mesajını okudu ve camiadan haberler verdi:

- 23 Ağustos'ta İstanbul'da Özhan Canaydın parkı açıldı; Galatasaraylılar Derneği 103cü kuruluş yıldönümünü kutladı.

Geçtiğimiz ay Bursa GSL ailesinde yaşananları özetledi:

- 12 Ağustos'ta İbrahim Hızalan ağabeyimiz hafif bir rahatsızlık geçirdi; kısa dürede iyileşerek görevinin başına döndü.
- 29 Ağustos'ta Erhan Keleşoğlu ağabeyimizin annesi Melahat hanım vefat etti.

Gelecek günlerle ilgili bilgi verdi:

- 9 Eylül'de Şeker Bayramı kutlanacak.
- 18 Eylül'de Antalya Galatasaray Liseliler Derneği Lokalinin açılışı yapılacak. Gala yemeği düzenlenecek.


Mr Hervé Magro, 3 Eylül 2009 tarihinde Fransa İstanbul Başkonsolosu olmuştu. Birkaç saat sonra, görevinin birinci yıldönümü olacaktı.

Duygularını, anı defterinde şu satırlarla söze getirdi:


" Avec tous mes remerciements pour une très belle soirée, dans un endroit remarquable où nous avons pu ressentir toute la chaleur de la communauté des anciens de Galatasaray. Ils represtent une prècieuse présence pour la langue et la culture française dans un pays si important pour l'avenir.

En remerciant tout particulièrement l'association des anciens de Bursa pour son accueil et son activité. En l'assurant de tout mon soutient et de toute mon amitié.

Hervé Magro, Consul Général de France à Istanbul, 2 Septembre 2010 "


Aydın Ataberk, Mr Hervé Magro'ya Orhaneli'ndeki Galatasaraylılar Ormanına adına bir fidan dikildiğini belgeleyen sertifika verdi; eşi Maria Magro'ya iki yaşında sedir cinsi bir çam fidanı armağan etti.


Türkiye'mizin ve Bursa'mızın nadide kuruluşu Uludağ İçecek, bu yıl 80ci kuruluş yıldönümünü kutluyordu. Fransa Bursa Fahri Konsolosu ve Uludağ İçecek Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erbak, ilk günlerle ilgili anılarını anlatırken duygulu anlar yaşandı.


" Sevgili Galatasaray Liseliler,

Bir St Joseph'li olarak, 2 GS Liseli evladın babası olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. GS Lisesine girebilmeleri için annelerinin gösterdiği çabayı boşa çıkarmayan 2 evladın içindeki GS aşkını, birliğini, beraberliğini gördükçe hayranlığım daha da artmaktadır.

Camianıza şükranlarımı sunuyorum.

Mehmet Erbak, Bursa, 2 Eylül 2010 "


Aydın Ataberk, Mehmet Erbak'a, Galatasaraylılar Ormanına adına bir fidan dikildiğini belgeleyen sertifika verdi ve iki yaşında sedir cinsi bir çam fidanı armağan etti.


Söz sırası Ayşe Öktener'e gelmişti. Yeni kurulan Egeli Galatasaraylılar Birliği ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. 2ci Başkan Atilla Darmar da (GSL 92) bu geceye katılmak istiyordu. Bir yakınının sağlık sorunu nedeniyle Bursa'ya gelememişti.


" Sevgili Bursa Galatasaray Liseli kardeş ve ağabeylerim,

Bu mükemmel organizasyonda, Egeli Galatasaraylıları temsilen aranızda bulunmaktan çok mutluyum.

Sizleri tebrik ediyor; bütünlüğümüzün dünyanın her yerinde devamı için, hep birlikte çalışmalarımıza devam edelim diyorum.

EGS Birliği Başkanı Ayşe Öktener "


Aydın Ataberk, Ayşe Öktener'e, Galatasaraylılar Ormanına adına bir fidan dikildiğini belgeleyen sertifika verdi ve 24 ayar altın bir Galatasaray rozeti armağan etti.


Konuklar arasında bulunan Galatasaraylılar Birliği üyesi Üstün Cicioğlu (GSL 63-99), bu yemeğe katılabilmek için Ankara'dan gelmişti.


" Galatasaray Camiasının gök yüzünde en parlak kalabilen az sayıdaki kuruluşlarımızdan Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin bu yemeğine katılmakla bu parlayan yıldızımızı ve mensuplarını tanımak benim GS'lılık yaşamımın en güzel anılarından biridir.
Yaşasın Galatasaray ve Bursa Galatasaray Liseliler.

Üstün Cicioğlu, 63-99 Cici "


Üstün Cicioğlu'nun da artık, Bursa Orhaneli'ndeki Galatasaraylılar ormanında dikili bir ağacı vardı. Altın Galatasaray rozetini alırken, mutluluğu görülmeye değerdi.


Konuklar arasında bulunan Bahçeşehir Koleji Müdürü Dr. Muammer Paşa, kuruluşları ile ilgili bilgiler verdi; fansızca eğitim verdiklerini söyledi, gelecek ile ilgili projelerini anlattı.


Geceye katılan en genç Galatasaraylı, Özge ve Veli Dayı'nın oğulları Kaan Alp'ti. Annesinin kucağında meraklı gözlerle etrafı izliyordu.


Yemek salonuna kadar arabasıyla gelebilen şanslı bir gençti. İlerleyen saatlerde, derin bir uykuya daldı.


2 Eylül 2010 perşembe gecesi düzenlenen yemeği konuğu, değerli spor otoritesi, yazarı ve eleştirmeni, Yeni Şafak gazetesi yazarı, reklamcı ve Beyaz TV programcısı, televizyoncu 1594 Osman Tanburacı'ydı (GSL 98/99).


Keyifli ve ayrıntılı sohbeti bütün konuklar tarafından ilgi ile izlendi.


Yemekte bir araya gelen Oyak-Renaultlu Galatasaraylılar, Osman Tanburacı'ya, daha çok Galatasaray Spor Kulübü ile ilgili sorular yönelttiler.


Osman Taburacı, yemeğe, üç ay önce evlendiği eşi Vjollca ile birlikte gelmişti. Aydın Ataberk, Osman Tanburacı'ya teşekkür belgesi, eşi Vjollca'ya ise, evliliklerinin bir simgesi olarak, sedir cinsi bir çam fidanı armağan etti.


Bu yıl içerisinde Bursa'da çalışmaya başlayan Özge Erin (GSL 136), dernek adına, Osman Tanburacı'ya sarı-kırmızı çiçekerden oluşan bir buket verdi.


Osman Tanburacı, eşi Vjollca ve Özge Erin birlikte bir anı fotoğrafı çektirdiler.

Saatler su gibi akıp gemiş, gece ilerlemişti. Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin, Bursa Türk Fransız Kültür Derneği ile ortaklaşa düzenlediği yemek sona ermiş, yavaş, yavaş anılarda yerini almaya başlamıştı.

Hiç yorum yok:

Google
 

Sizlerden Gelenler ;

Sevgili Aydın; ağabeyin Mehmet'in Galatasaray Lisesinden sıra arkadaşıydım. Hatırlayacağını zannediyorum. Ayrıca bir de rahmetli Rahmi Ertin ortak dostumuzdu. Damadım ile kızımın sevgili amcaları idi. Uzun yıllar sonra, Mehmet'le buluştuk. İnşallah seninle de görüşürüz. Anılara Yolculuk siten, çocukluk ve ilk gençlik yıllarımdan, hayallerimde bile unutulmuş güzellikleri yeniden yaşamamı sağladı. Eline ve o güzel yüreğine sağlık. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler.


Altuğ İşmen, 1 Mart 2010


----------------------------------------------------


Sayın Aydın Ataberk,


Çok çok güzel olmuş ellerinize ve emeklerinize sağlık. Eski bir İhsan Çizakcalı olarak ayrıca şu anda merhum abeyimin de çizakcanın ilk öğrencilerinden olması dolayısıyla eski Bursa'yı ve okulumu, yazılarınızda tekrar yaşamış oldum. Size minnettarlığımı ve şükranlarımı sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla


Erhan Kurtulan, Elk.Müh., 17 Aralık 2008


-------------------------------------------------------


Sevgili Aydin,Muhtesem bir eser yaratmissin. Seni kutlarim. Beni Ekvator Gine'sindeki yamyamlarin arasinda aglatmayi basardin. Saatlerce tek tek butun belgelere baktim. Tombul yanaklarindan opuyor ve seni tekrar kutluyorum. Artik bu birikimleri koyacagimiz bir web sitemizin olmasi gerekiyor. Ben de onu organize edeyim. Senin bu muhtesem birikimlerinle cok guzel bir siteye sahip olacagiz. Yakinda www.gsl97.org aramiza katilacak.Seni sevgiyle kucakliyorum.Mahmut Melih Kayahan, 9 Aralık 2008


---------------------------------------------------------


Sizlere tesadufen ogrendigim Sn Aydin ATABERK tarafindan hazirlanmis bir site adresi iletiyorum. İzlemeniz tavsiye olunur, harika bir calisma olmus. Ellerine ve yuregine saglik....


Öznur Dere, 24 Eylül 2008


--------------------------------------------------------------Sevgili Aydın bey, anılara yolculuk Blogunuzu inceledim. İnanılmaz bir şey. Ne çok emek var. Ben sizden daha genç :) olduğum için eskiye ait yazı ve görüntülerin bir kısmını özel yaşantımdan hatırladım ama çoğunu da geçmişe olan özel ilgimden dolayı hatırladım. Çok duygulandım. Ne olur bu yaptıklarınızı daha çok insan duysun, sizi daha çok insan tanısın. Sizi tanıyan bir kişi olmak benim için ne şans. Sizi çok seviyorum. Saygılarımla,


Sıdıka Parlak, 24 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Aydin Bey Gunaydin ,Ellerinize saglik, soyle bir goz atabildim henuz, ilk firsatta satir aralarinda kaybolmak isterim .Ozellikle benim icin de sizi tanimak cok buyuk bir sans .Saygilar, Sevgiler,Sibel Birçiçek, 25 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın ağbey,Bize tekrar muhteşem bir yolculuk yaptırdın güzel anılara.Ellerine sağlık ağbey bize böyle nefis güzellikler yarattığın için.


Sevgiler, saygılarSinan Acarel, 25 Eylül 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Kardesim Aydin,Candan tebrikler! Iyi ki boylesine guzel sunulan ve ozlem degeri yuksek anilarini bir gunlukte topladin ve e-postalarda kaybolmamalarini sagladin.Daha nice 5000'lere! Gerek icerik gerek sunudaki nitelik ilgiyi kendisi yaratiyor. Ne mutlu bizlere, ayni ailedeniz!Sevgilerle,


Tuncer Ören (1955), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Aydın Bey günaydınSizi kutluyorum. Bu azminiz ve paylaşma isteginiz hiç eksilmesin, artsın….SelamlarMustafa GEYVE, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------


GÜNAYDINLAR AYDIN ABİCİĞİM; NASILSINIZ?? "ANILARA YOLCULUKTA" DAHA 10 000'Cİ, 50 000'Cİ , 500 000'Cİ ZİYARETÇİLERE ULAŞMANIZ DİLEĞİYLE. BEN BÜTÜN KALBEMLE İNANIYORUMKİ AYDIN ABİMİN KALEMİNİN YALINLIĞI, SADELİĞİYLE ULAŞILABİLİR. YAZILARI OKURKEN DALIP BİR YERLERE GİTMEMEK İMKANSIZ.. SEVGİLER,SAYGILAR


Şükran Durgan, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------Sayin Aydin agabeyBoylesine guzel, degerli bir birikimi bir araya getirdiginiz ve bunu hazine degerindeki bir belgesellige donusturdugunuz için sizi kutlarim. Müzik dersini gösteren fotografta, sag basta yer alan muzik ogretmeni, Almanya'da muzik egitimi gormus, oglu da bir donem unlu bir fagotcu olan rahmetli Enver Haraçci hocamizdir. Karli kis gunlerinde, Ortakoy'de okulun onunden denize girer ve esasli bir sekilde yuzerdi.Grand Cour'da hocalar maçini gosteren fotografin sag tarafinda en bastaki siyah formali adi yazilmamis ogretmen de, Galatasaray Ilkokulu yavrukurtlari baskurtu ve de 1950'li 60'li yillarda Ortakoy'de ogretmenlik yapmis olan Huseyin hoca'dir.Saygilar, sevgilerTurgay Tuna 102, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Aydin Kardesim,Gercekten bir "online GS müzesi" yaratmisin, eline saglik ve tebrikler !Ender Enön ( 94 x1962), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Çok güzel, çok sevindim.. Tebrik ederim Aydın Bey.Çok çok daha fazla kişiye ulaşması dileğiyle. Çünkü gerçekten çok güzel bir çalışma.Sevgi ve SaygılarımlaGizem Ertürk, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sayın Aydın Ataberk,


Doğum yerim Bursa anılarına yaptığım gezintide, sizin de benim gibi halamın gelin gittiği konakta kurulan "Özel Yeni Okul"dan mezun olduğunuzu öğrendim. Yalnız ben 1957 mezunuyum.... Ne yazık ki daha sonra kurulan İhsan Çizakça Kolejinin kapandığını öğrendim. Merhum İhsan ve merhume Süheyla Çizakça'nın ruhları şad ve mekanları cennet olsun!Selamlarımla,


Beyza Üntuna, 28 Kasım 2008


Türkiye Cumhuriyeti, Atina-Pire Başkonsolosu


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın agabey ;


Henuz sadece ıkı bolumu okudum . Ikıncı bolum ozel ılgı alanıma gıren oyuncaklardı . Gecmıse donup o yokluktakı zenginliklerimizi hatirlamak çok güzel . Bir kez daha tesekkür ederim . Bence oyuncak dostu ve oyuncak müzesinin kurucusu sevgili Sunay Akın'la temasa geçip O'nun da sitene ulaşmasini saglarsan çok mutlu olacaktir .Sevgi ile kalin


Bünyat AKIN(104-106 V.S.), 14 Şubat 2008


------------------------------


Degerli KardeşimErol Günaydın ın arkasındaki ben Mehmet Ali ve yanımda Özer Berkay dan tebrikler,selamlar,sevgiler,ellerinize saglık.Özer Berkay ve ben GSLAAG den ayrıldık,resimde gördügünüz oturan GS a hizmet eden üç kardeşimize madalya ve plaket verdik.Tahminen 40 ın üstünde agabeyimiz,okul müdürümüz Meral Mercan ,kıymetlı GS lılar bu madalya ve plaketleri aldılar. Resim o tören sırasında çekildi.Bilgisayar kullanmada cok acemiyim,ancak daha çok gencim yaşım 73 yavaş yavaş öğreneceğim...Lütfen gslaag ye girin,orada devrelere girin,gsl55.free.fr dan hatıralara girin 2 sahife Necdet Mahfi Ayral ın kızı Jeyan hanımefendinin bana hediye ettiği üç albüm resim ve efemeraları tetkik edin.Bunlarıda dilerseniz kullanabilirsiniz.İyi günlerde görüşmek dileklerimle.M Ali Zeren, 17 Şubat 2008


----------------------------------


Aydin agabey,Dun gslaag sitesinde, yazilarinizda gezindim. Site harika, yazilariniz enfes, onlari toplanmis ve guzel sunulmus gormek icimi isitti. Hem sitenizin hem yazilarinizin duyurularini tekrar tekrar yapmaliyiz orada. Yapacagiz zaten. Dun bunu dusundum. Ilk olanakta ben de gerekeni yapacagim. (ilk vaktim oldugunda yani, affedin beni bu nedenle)Saygilarimla.Gün ARUN 113, 25 Şubat 2008


-----------------------------------Aydin Bey merhaba


Hazirladiginiz sitenin öncelikle Bursa sayfasini, daha sonra da müzik sayfalarini ve digerlerini inceledim. Paylastigimiz noktalari da gördüm. Böyle bir ise zaman ve emek harcamak, bunlara derlemek takdire sayan. Sizi kutluyor ve tüm günlerinizin bu sekilde verimli olmasini diliyorum. Selamlar.Mustafa GEYVE, 2 Mart 2008


-------------------------------


Sayin Ataberk,Blogunuz cok hosuma gitti.22 sene evvel biraktigim dunyanin en guzel sehri Istanbul'u bana tekrar gezdirdiniz.tesekkur ederimselam ve saygilarlaDavid HasdayNew York, 7 Mart 2008


-----------------------------------


Sayın Ataberk,Biraz önce oğlumun haber vermesiyle sitenize baktım. Elinize sağlık, kutluyorum. Ben de, unutulmuş, unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerin arayışı, duyurulması çabasındayım. Blogunuzda sergilediğiniz bilgilere, belgelere kendi genelağ yerimde yer vermek, beni, ziyaretçilerimi pek sevindirecek, mutlu edecek. Bilmem izninizi alabilir miyim?Bu arada belirteyim, ilgilendiğim konular arasında dilimiz, müzik, yazın, sinema önde geliyor. Sinemayla ilgili bir kitabım (http://www.pandora.com.tr/urun.asp?id=110695 ), araştırma yazılarım, senaryolarım, öykülerim vb. var. Bir göz atabilirseniz, http://www.ilgilik.net/ size bir fikir verebilir sanıyorum.Başarılarınızın artarak sürmesi dileğiyle selamlarımı, saygılarımı sunuyorum.İnal Karagözoğlu, 10 Mart 2008


----------------------------------Aydın Abi,Tesadüfen”Anılara Yolculuk”Bloguna takıldım.Bir defada keşfedilemez.Dönüp dönüp bakacağım.Teşekkürler.Çok yaşa emi.Sevgiler,A.Şeref Türkmenoğlu, 22 Mart 2008


-----------------------------


Emeklerinize saglik, cok guzel olmus. Bir IEL ve ITU mezunu olarak da ayrica gurur duydum:) Saygilarimla,Aydin Gurel, 23 Nisan 2008


-------------------------


Merhaba Aydın Bey,Anılarda yolculuk sayfalarında gezinirken çocukluğuma gittim 4-5 yaşlarındaydım ve ilk defa film makinası görüyordum,İstanbul'dan Niyazi Dayı gelmişti ,Seher Nenemin kireç badanalı duvarına bir bez gerildi ve sizin eşinizin ve çocuklarınızın görüntüleriydi izlediklerimiz.Babanız parmaklarımı tutar birşeyler yapar hep eksik sayardı parmaklarımı onu güleryüzlü ve kocaman bir adam olarak hatırlıyorum çocukluğumdan.Ben kimmiyim? ben Ümit Arıcan'ın küçük kızı Safinaz'ım,her ne kadar hiç tanışmamış olsakta selamlar sevgiler...Safinaz KAROL, 31 Ekim 2008


-------------------------------Ağbi bu güzel sayfalarına bakmak saatlerimi aldı. Yapması kim bilir ne kadar zaman ve emek gerektirmiştir.Ailem 1965'de Bursaya taşınmıştı. Abdal Köprüsünün 5-6 ev yakınına. Heryer gibi oralar da artık tanınmaz olmuş. O yıllarda köprü sayfandaki (daha önce görmediğim) o resmine benziyordu gene az çok.Güzel günler...


Murat Kalınyaprak 109, 1 Ekim 2008


------------------------------------Aydın Bey sitenizi ziyaret ettim ve çok mutlu oldum. Lakin kendi çocukluğunun oyuncaklarını hatırlayıp bunu konu edip bugünün kuşaklarına aktaran maalesefki çok az büyüğümüz var. Yine maalesef ki geçmişe ait belleğimiz, sanki o güzelim oyuncakların yerine geçen modern oyuncaklarla birlikte yitip gitmaktedir.Aydın Bey, ben TRT çocuk televizyonu için eski ("Dedemin Oyuncağı) oyuncaklarımızı konu eden bir programın yapımcısıyım. Televizyonumuz Ekimde yayın hayatına başlayacaktır. Hazırlayacağım programda komuğumuza oyuncakla ilgili malzemeleri hazırlayarak ya da konuğumuzun desteğiyle; onun çocukluğunda yer etmiş bir oyuncağın yapım aşaması anlatımlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu konuda önerilerinizi paylaşmanız bizi sevindirecektir. Yapımını bildiğiniz bir oyuncak varsa ve bunu bizimle program çekimiyle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden desteğiniz ve oyuncaklara olan duyarlılığınız için teşekkür ederiz, saygılar sunarız.


Engin Yıldız, 21 Eylül 2008


---------------------------------


Aydın bey günaydın,sitenize meraktan hemen buradan bir göz attım. detaylı olarak evden bakacağız tabii. ellerinize ve yüreğinize sağlık diyorum. eski bursa ve istanbul resimleri çok ilgimi çekti. anlatımlarınızı da okuyacağım . tekrar teşekkürler. saygılarımızla,Cenk Özçelik, 13 Şubat 2008 çarşamba


-------------------------------


Aydin Bey supersiniz !!!! tebrikler.Ayşe Siner, 13 Şubat 2008 çarşamba


--------------------------------


Cok guzel. Super bir ani derlemesi. Size cok tesekkurler.Sanki o gunleri yasamis gibi hissettim. Sonsuz sevgi ve saygilarimlaAli Rıza Tuğluk, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------


Harika bir site tebrikler tebrikler Aydın beyciğim cok yararlı ve enteresan. Bu sitenizinden faydalanabilecek ve memnunlukla takip edecek dostlar var acaba onlara da izninizle adresinizi iletebilirmiyim ?Sevgiler ve tüm bu güzel şeylerin devamını getirmeniz dileyiğleFügen Evren, 13 Şubat 2008 Çarşamba


------------------------------------


Sevgili Aydın Ağabey;Çok güzel bir site olmuş.Ellerinize sağlık ve teşekkürler. Saygılar.Ahmet Dikencik, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------Aydın Beycigim ,bir ara sakin bir zamanda fırsat bulup okumak o güzel anlatımız esliginde kahvemi yudumlarken sizinle beraber gecmiste yolculuk yapmak isterim. Simdiden elinize, yureginize ve super hafızanıza saglık. SevgilerimleÖzlem Şenkoyuncu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Sevgili Aydın beyciğim merhaba.Anılara yolculuk'ta İstanbul'un o eski günlerini sanki yeniden yaşıyormuş gibi keyif aldım. Biliyorsun ben GS lı değilim. 1970 Maçka mezunuyum. O yıllarda İstanbul bir başkaydı.Geçen sene Sirkeci'deki Orient ekspres'te yaptığımız Eski dostlar yemeğine Yenikapıdan Sirkeciye yürüyerek gelmiştik.Bu yürüyüşten büyük keyif almıştım. Eski günleri ya'dederek beraberce yürümüş ve eski günleri anımsamıştık.Anılara yolculuk için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.Harun Masatoğlu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------------


Aydin bey,henuz tamamini okuyamadim ama okudugum bolumler ve fotograflar cok guzeldi.Elinize saglik. SelamlarSevgül Alper, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Ellerine saglik çok guzel olmusAli Meriçboyu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


---------------------------------Ben de Aydın abimiz nerelere kayboldu diyordum. meğer yoğun bir çalışma içindeymiş. Blog'unuzu inceledim, çok beğendim. Yorum bile yazdım. Hayırlı olsun blogunuz.Çok güzel olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Ben de sizden gelen mailleri güzelce derleyip, bir directory açıp saklamaya çalışıyordum. Ama böylesi çok daha güzel oldu ve size çok yakıştı. Sevgiler,Yelda Dürüşken, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------Merhaba Aydin bey,Dun sayfaniza hizli bir bakis attim, simdi biraz daha bakacagim. Cok guzel olmus ellerinize saglikOldukca emek harcamissiniz. Harika gorunuyorSevil İnci Cankurt, 15 Şubat 2008 Cuma


---------------------------Nefis bir arşiv..paylaştığınız için teşekkürler..Saygılar..Ayfer Çırak, 15 Şubat 2008 Cuma


----------------------------------Sevgili Ataberklerimiz Bu kadar güzel resimleri bulmak eskiyi bizlere yaşatmak breh breh (Bu aferin demektir.)Ben torunlarla Erim babamla meşgul olduğu için of günümde temiz bir nefes oldu.Her ikinizide öpüyoruz ilk fırsatta buluşmak dileğiyle. Nur. Erim dede(artık amca değil.)Nursal Tarhan, 15 Şubat 2008 Cuma


------------------------------


Ozenle hazirlanmis bir blog...Teknik olarak kusursuz..Her sayfasini dikkatle okumak gerek...Hazirlayanin eline saglik...Yorumkar, 12 Şubat 2008


--------------------------------------


Aydın Ataberk'in eseri, beni de çok etkiledi.


Ahmet Kuzucu, 26 Subat 2008 salı