Okul günlerimiz, gençlik yıllarındaki anılarımız ...

Merhaba, yazılarımı paylaşabilirsiniz, sonuçta paylaşmak için yazıldılar... Ancak lütfen emeğe saygı gösterin, isimsiz kullanılmalarına müsade etmeyin.

İlginize teşekkür ederim.


Fuat Diriker ağabey ile spor, sohbet, sevgi dolu bir gece

Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin Ağustos ayı toplantısı, 5 Ağustos 2010 perşembe akşamı, saat 18.00'den itibaren, Gönlüferah otelinin ikinci katındaki Lal salonunda yapıldı.


Ağustos yemeğinde, 34 Galatasaraylı, eşleri, aileleri, konukları bir araya geldi. Toplantı tarihinin yaz tatili dönemine denk gelmesinin, katılım açısından hem olumsuz, hem de olumlu etkileri vardı. Bursa'da bulunanların bir bölümü, tatillerini geçirmek üzere, şehir dışına gitmişlerdi. Buna karşılık, uzaklarda olanlar, tatil döneminden yararlanarak, Bursa'ya gelmişlerdi.

3 yıllığına Roman'yadaki Renault'da görevlendirilen Melih Sanver, toplantıya, konuğu Engin Çetiner ile ilk gelenler arasındaydı. Galatasaray'dan sonra, Théâtre National de Strasbourg'un oyunculuk bölümünün ikinci sınıfında öğrenimini sürdüren Selin Altıparmak (GSL 136), 2 Ağustos pazartesi Bursa'ya gelmiş, yemeğe annesi Süreyya hanım ile birlikte katılmıştı. İstanbul'da oturan, GSL 1959 mümessili Toygar Bilgin ağabey, Mudanya'daki yazlığından eşi Leyla hanımla birlikte gelmişti. Edis Adoran (GSL 1957) ağabey (Yalova), 4 Mart 2010 yemeğimize de katılmış, Ağustos yemeğine eşi Cemile hanımı ve kuzeni Gülşen Çakıoğlu'nu da getirmişti. 1964 mezunu Hamdi İyigün (İstanbul), Bursalı eşi Sema hanım ile birlikte gelmişti. Uygur Sümer (GSL 132) ve Michigan Ann Anbor'dan gelen kardeşi Doğan Sümer (GSL 136) yolda oldukları için, yemeğe yetişemediler.


Fuat Diriker, Aydın Ataberk, Edis Adoran (1957, Galatasaraylılar Derneği, Disiplin Kurulu üyesi), eşi Cemile hanım ve kuzeni Gülşen Çakıoğlu, Abdullah Dayı (1953) ve oğlulları Veli ile Cemil Dayı, Selin Altıparmak (GSL 136 , Strasbourg, Théâtre National de Strasbourg) ve annesi Süreyya hanım, Leyla - Toygar Bilgin (GSL 1959 mümessili), İbrahim Hızalan, İsmail Rodoplu, Tufan Kaleli, Sema - Hamdi İyigün (GSL 1964), Oktay Pehlivanoğlu (120), Tarık Yazıcı (120), Nagehan - Selahattin Özel, Üner - Erkut Varal, Gülden - Zeki Varal, Faruk Özcan, Selen - Baran Ünal, Özge Yılmaz Türker - Berk Türker, Melih Sanver ve konuğu Engin Çetiner, Eren Sözüçetin, (Edirneli) Ümit Özmerdiven Ağustos yemeğine katıldılar.


İstanbul'dan gelen Hamdi İyigün ile Bursa'da yaşayan Erkut Varal'ın kucaklaşmaları görülmeye değerdi. İki arkadaş, 1964'teki mezuniyetlerinden sonra ilk defa karşılaşıyorlardı. Aradan geçen 46 yılın acısını çıkartmak ister gibi, birbirlerine sıkı sıkı sarıldılar.


5 Ağustos 2010 perşembe akşamı, Galatasaray'ımızın, OFK Beograd ile UEFA Kupası 3. Ön Eleme rövanş maçı vardı. Daha konuklar gelmeden dev ekran kurulmuş, masa hazırlanmış, salon perdelerle karartılmış, duvarlar bayraklarla donatılmıştı.


Maç başlar, başlamaz, bütün nefesler tutuldu; kalpler heyecanla çarpmaya başladı, gözler ekrana kilitlendi.


İlk gol haberi salonu sevince boğdu; kadehler Galatasaray için kalktı. Güzel haberlerin devamı bekleniyordu.


Her gol haberinde, salonda bulunan herkes, kadehlerini bir kere daha Galatasaray'ın başarısı için kaldırıyordu.


Goller peşpeşe geldikçe, keyifler iyice arttı. Bu arada ikinci devre de başlamış, maçın sonucu yavaş yavaş belli olmaya başlamıştı.


Ekranda gösterge, 90ıncı dakikayı ve 5 - 1 lik galibiyet skorunu gösterince, Galatasaray'ın şerefine kaldırılan kadehlerin sayısı da, çoktan skora eşitlenmişti.


Maçın tamamlanmasından sonra, Aydın Ataberk, açılış konuşması için kürsüye geldi; konuklarına "Hoşgeldiniz" dedi; Galatasaray'ın başarısını kutladı ve camiadan haberler verdi:

- 3 Temmuz'da Güney Fransa Grubu pilavı yapıldı;
- 4 Temmuz'da Kapadokya pilavı yapıldı;
- 24 Temmuz'da Cunda pilavı yapıldı;
- 16 Temmuz'da Volkan Karsan kardeşimiz Birgül hanımla evlendi;
- Ağustos ayında gelen vefat haberleri hepimizi çok üzdü.

Geçtiğimiz ay, Bursa GSL ailesinde yaşananları özetledi:

- 16 Temmuz'da, Cem Cinol (104) Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi hastahanesinden taburcu oldu;
- 19 Temmuz'da Aslı Kurtoğlu Keseroğlu, Bursa Leroy Merlin'deki görevinden ayrılarak, eşi Kurtuluş Keseroğlu ile birlikte Romanya'ya gitti;
- 27 Temmuz'da Cenk Sermet'in oğlu Can Onur dünyaya geldi;
- 4 Ağustos'ta Erhan Keleşoğlu ağabeyimizin doğum günü vardı.

Gelecek hafta, 11 Ağustos çarşamba günü başlayacak Ramazan ayının herkese hayırlı olmasını diledi.


Gecenin onur konuğu, Galatasaray camiasının en kıdemlilerinden, 1921 doğumlu, 1939 mezunu 1327 Fuat Diriker ağabeyimizdi. Fuat Diriker ağabey İstanbul Teknik Üniversitesini 1945 yılında, inşaat yüksek mühendisi olarak bitirmişti.

Galatasaraylı dostların koyu sohbeti yemek boyunca devam etti:


Tufan Kaleli, Erkut Varal, İbrahim Hızalan, Üner Varal, Hamdi ve Sema İyigün


Nagehan - Selahattin Özel, Tufan Kaleli


İbrahim Hızalan, Leyla ve Toygar Bilgin


Selin Altıparmak - annesi Süreyya Altıparmak


Özge Yılmaz Türker - Berk Türker


Selen - Baran Ünal


Oktay Pehlivanoğlu - Tarık Yazıcı

Bursa GSL Derneği yemeğine ilk defa ya da uzun bir aradan sonra katılanlar kendilerini tanıttılar.


Edis Adoran ağabeyimiz, 1957 mezunuydu. Galatasaraylılar Derneği'nin Disiplin Kurulu üyesiydi. Bursa GSL Derneği'nin yemeklerini çok beğeniyordu. Bu gece de Yalova'dan eşi Cemile hanım ve kuzeni Gülşen Çakıoğlu ile birlikte gelmişti.


Toygar Bilgin ağabeyimiz, 1959 devresinin mümessiliydi. Geçtiğimiz yıl, 2009'da, 50ci yıl mezuniyet plaketlerini almışlardı.


1964 mezunu Hamdi İyigün'ün, soyadı nedeniyle lakabı "Bonjour" olmuştu.


2004 mezunu Selin Altıparmak öğrenimine Strasbourg'da devam ediyordu. Yaz tatili nedeniyle, Bursa'ya, ailesinin yanına gelmişti. İlk defa bir Galatasaray yemeğine katılmanın heyecanını yaşıyordu.


Grubumuzun en renkli ve canlı kişilerinden biri olan Melih Sanver'i uzun bir süredir göremiyorduk; özlemiştik. 3 yıllılığa Romanya'daki Renaul'ta görevlendirilmişti. Romanya ile ilgili izlenimlerini bizlerle paylaştı.


Sıra, Fuat Diriker ağabeyin sohbetine gelmişti. Fuat ağabey, Bursa GSL Derneği yemeğine katılabilmek için, şöförü ile birlikte, sabah 10.00 feribotuyla Bursa'ya gelmişti. Bir sonraki sabah dönecekti. Bursa'daki Galatasaraylılarla birlikte olmaktan çok mutluydu.

Babası Ahmet Nuri Diriker Paşa, hatıralarını "Cephelerde bir ömür" adlı kitapta toplamıştı (Scala yayıncılık, 2ci basım Ocak 2010). Kızları ve oğlu, Fuat ağabeyimizin de anılarını yazmasını istiyordu. Bursa toplantısı vesile olmuş, bir süredir Fuat ağabeyimiz de anılarını derlemeye başlamıştı. Toplantıya, el yazısıyla düzenlemiş taslakla katılmıştı. Hem profesyonel yaşamı, hem de okul yılları ile ilgili anılarını bizlerle paylaştı. Taslak yazıların bizde kalmasını rica ettiğimizde, düzenledikten sonra göndermeye söz verdi.


Konuşmasının sonunda Aydın Ataberk, Fuat Diriker ağabeye, Bursa GSL Derneği adına teşekkür belgesi ile Orhaneli'ndeki Galatasaray ormanına adına bir adet fidan dikildiğini belgeleyen sertifikayı verdi. Artık Fuat Diriker ağabeyimizin adı, Bursa Orhaneli ormanında nesiller boyu yaşayacaktı.


Selin Altıparmak, Fuat Diriker ağabeye, sarı-kırmızı çiçeklerden oluşan bir buket takdim etti. 1939 mezunu Fuat ağabeyimiz ile 2004 mezunu Selin arasında, tam 65 mezuniyet yılı farkı vardı. Fuat ağabeyin sevgi dolu bakışları ile Selin kardeşimizin saygı dolu bakışları, Galatasaraylılığı o kadar güzel vurguluyordu ki!


Fuat Diriker ağabeyimiz önce kendine verilen çiçeği kabul etti, sonra, büyük bir nezaket göstererek, çiçeği Selin Altıparmak'a armağan etti.


Spor, sohbet ve sevgi dolu bu gecenin sonunda, Bursa'daki Galatasaraylılar, iki grup halinde, Fuat Diriker ağabey ile birer anı fotoğrafı çektirdi.


Bu gece, herkes için çok anlamlıydı; çok özeldi; duygu doluydu; kardeşlik doluydu; unutulmazlar arasında yer alacaktı.


Fuat Diriker ağabeyimiz, Bursa GSL Derneği'nde geçirdiği bu gece ile ilgili duygularını, anı defterine şu satırlarla aktardı:


" Önce Galatasaray topluluğu ile beraber olduğum için çok mutluyum. Bu imkanı bana verdikleri için de Bursa G.S. Liselilere tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Bu arada ben bir bakımdan Bursalı sayılırım. Çünkü beni çok mutlu eden sevgili babam Bursalıdır. O kimse bir ara bizim lisemizde de hocalık etmiş, sanayi okullarını yeniden düzenlemiş, kıymetli bir eğitimcidir.

Eniştem Korgeneral Rasim Senger de Bursa Askeri Işık Lisesi'nin müdürlüğünü yapmıştır. Dolayısı ile ablamı ve yeğenlerimi ziyaret için sık sık Bursa'ya gelirdim.

Galatasaray'dan sınıf arkadaşım Roma Büyükelçisi Turhan Tuluğ da Bursa'lıdır.

Eski hatıralarımı tekrar hatırlattığı için tekrar, tekrar Bursa G.S.L. Derneği çok faal çok değerli başkanına candan teşekkürler; bütün G.S.L lilere bol bol sevgiler.

5.8.2010 - A. Fuat Diriker "

Saatler su gibi akıp gemiş, gece ilerlemişti. Bursa Galatasaray Liseliler Derneği'nin bir yemeği daha sona ermiş, yavaş, yavaş anılarda yerini almaya başlamıştı.

Hiç yorum yok:

Google
 

Sizlerden Gelenler ;

Sevgili Aydın; ağabeyin Mehmet'in Galatasaray Lisesinden sıra arkadaşıydım. Hatırlayacağını zannediyorum. Ayrıca bir de rahmetli Rahmi Ertin ortak dostumuzdu. Damadım ile kızımın sevgili amcaları idi. Uzun yıllar sonra, Mehmet'le buluştuk. İnşallah seninle de görüşürüz. Anılara Yolculuk siten, çocukluk ve ilk gençlik yıllarımdan, hayallerimde bile unutulmuş güzellikleri yeniden yaşamamı sağladı. Eline ve o güzel yüreğine sağlık. Görüşmek dileğiyle. Sevgiler.


Altuğ İşmen, 1 Mart 2010


----------------------------------------------------


Sayın Aydın Ataberk,


Çok çok güzel olmuş ellerinize ve emeklerinize sağlık. Eski bir İhsan Çizakcalı olarak ayrıca şu anda merhum abeyimin de çizakcanın ilk öğrencilerinden olması dolayısıyla eski Bursa'yı ve okulumu, yazılarınızda tekrar yaşamış oldum. Size minnettarlığımı ve şükranlarımı sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim.Saygılarımla


Erhan Kurtulan, Elk.Müh., 17 Aralık 2008


-------------------------------------------------------


Sevgili Aydin,Muhtesem bir eser yaratmissin. Seni kutlarim. Beni Ekvator Gine'sindeki yamyamlarin arasinda aglatmayi basardin. Saatlerce tek tek butun belgelere baktim. Tombul yanaklarindan opuyor ve seni tekrar kutluyorum. Artik bu birikimleri koyacagimiz bir web sitemizin olmasi gerekiyor. Ben de onu organize edeyim. Senin bu muhtesem birikimlerinle cok guzel bir siteye sahip olacagiz. Yakinda www.gsl97.org aramiza katilacak.Seni sevgiyle kucakliyorum.Mahmut Melih Kayahan, 9 Aralık 2008


---------------------------------------------------------


Sizlere tesadufen ogrendigim Sn Aydin ATABERK tarafindan hazirlanmis bir site adresi iletiyorum. İzlemeniz tavsiye olunur, harika bir calisma olmus. Ellerine ve yuregine saglik....


Öznur Dere, 24 Eylül 2008


--------------------------------------------------------------Sevgili Aydın bey, anılara yolculuk Blogunuzu inceledim. İnanılmaz bir şey. Ne çok emek var. Ben sizden daha genç :) olduğum için eskiye ait yazı ve görüntülerin bir kısmını özel yaşantımdan hatırladım ama çoğunu da geçmişe olan özel ilgimden dolayı hatırladım. Çok duygulandım. Ne olur bu yaptıklarınızı daha çok insan duysun, sizi daha çok insan tanısın. Sizi tanıyan bir kişi olmak benim için ne şans. Sizi çok seviyorum. Saygılarımla,


Sıdıka Parlak, 24 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Aydin Bey Gunaydin ,Ellerinize saglik, soyle bir goz atabildim henuz, ilk firsatta satir aralarinda kaybolmak isterim .Ozellikle benim icin de sizi tanimak cok buyuk bir sans .Saygilar, Sevgiler,Sibel Birçiçek, 25 Eylül 2008


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın ağbey,Bize tekrar muhteşem bir yolculuk yaptırdın güzel anılara.Ellerine sağlık ağbey bize böyle nefis güzellikler yarattığın için.


Sevgiler, saygılarSinan Acarel, 25 Eylül 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Kardesim Aydin,Candan tebrikler! Iyi ki boylesine guzel sunulan ve ozlem degeri yuksek anilarini bir gunlukte topladin ve e-postalarda kaybolmamalarini sagladin.Daha nice 5000'lere! Gerek icerik gerek sunudaki nitelik ilgiyi kendisi yaratiyor. Ne mutlu bizlere, ayni ailedeniz!Sevgilerle,


Tuncer Ören (1955), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Aydın Bey günaydınSizi kutluyorum. Bu azminiz ve paylaşma isteginiz hiç eksilmesin, artsın….SelamlarMustafa GEYVE, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------


GÜNAYDINLAR AYDIN ABİCİĞİM; NASILSINIZ?? "ANILARA YOLCULUKTA" DAHA 10 000'Cİ, 50 000'Cİ , 500 000'Cİ ZİYARETÇİLERE ULAŞMANIZ DİLEĞİYLE. BEN BÜTÜN KALBEMLE İNANIYORUMKİ AYDIN ABİMİN KALEMİNİN YALINLIĞI, SADELİĞİYLE ULAŞILABİLİR. YAZILARI OKURKEN DALIP BİR YERLERE GİTMEMEK İMKANSIZ.. SEVGİLER,SAYGILAR


Şükran Durgan, 26 Kasım 2008


---------------------------------------------------------------Sayin Aydin agabeyBoylesine guzel, degerli bir birikimi bir araya getirdiginiz ve bunu hazine degerindeki bir belgesellige donusturdugunuz için sizi kutlarim. Müzik dersini gösteren fotografta, sag basta yer alan muzik ogretmeni, Almanya'da muzik egitimi gormus, oglu da bir donem unlu bir fagotcu olan rahmetli Enver Haraçci hocamizdir. Karli kis gunlerinde, Ortakoy'de okulun onunden denize girer ve esasli bir sekilde yuzerdi.Grand Cour'da hocalar maçini gosteren fotografin sag tarafinda en bastaki siyah formali adi yazilmamis ogretmen de, Galatasaray Ilkokulu yavrukurtlari baskurtu ve de 1950'li 60'li yillarda Ortakoy'de ogretmenlik yapmis olan Huseyin hoca'dir.Saygilar, sevgilerTurgay Tuna 102, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sevgili Aydin Kardesim,Gercekten bir "online GS müzesi" yaratmisin, eline saglik ve tebrikler !Ender Enön ( 94 x1962), 26 Kasım 2008


-------------------------------------------------------------Çok güzel, çok sevindim.. Tebrik ederim Aydın Bey.Çok çok daha fazla kişiye ulaşması dileğiyle. Çünkü gerçekten çok güzel bir çalışma.Sevgi ve SaygılarımlaGizem Ertürk, 26 Kasım 2008


------------------------------------------------------------Sayın Aydın Ataberk,


Doğum yerim Bursa anılarına yaptığım gezintide, sizin de benim gibi halamın gelin gittiği konakta kurulan "Özel Yeni Okul"dan mezun olduğunuzu öğrendim. Yalnız ben 1957 mezunuyum.... Ne yazık ki daha sonra kurulan İhsan Çizakça Kolejinin kapandığını öğrendim. Merhum İhsan ve merhume Süheyla Çizakça'nın ruhları şad ve mekanları cennet olsun!Selamlarımla,


Beyza Üntuna, 28 Kasım 2008


Türkiye Cumhuriyeti, Atina-Pire Başkonsolosu


-------------------------------------------------------------Sevgili Aydın agabey ;


Henuz sadece ıkı bolumu okudum . Ikıncı bolum ozel ılgı alanıma gıren oyuncaklardı . Gecmıse donup o yokluktakı zenginliklerimizi hatirlamak çok güzel . Bir kez daha tesekkür ederim . Bence oyuncak dostu ve oyuncak müzesinin kurucusu sevgili Sunay Akın'la temasa geçip O'nun da sitene ulaşmasini saglarsan çok mutlu olacaktir .Sevgi ile kalin


Bünyat AKIN(104-106 V.S.), 14 Şubat 2008


------------------------------


Degerli KardeşimErol Günaydın ın arkasındaki ben Mehmet Ali ve yanımda Özer Berkay dan tebrikler,selamlar,sevgiler,ellerinize saglık.Özer Berkay ve ben GSLAAG den ayrıldık,resimde gördügünüz oturan GS a hizmet eden üç kardeşimize madalya ve plaket verdik.Tahminen 40 ın üstünde agabeyimiz,okul müdürümüz Meral Mercan ,kıymetlı GS lılar bu madalya ve plaketleri aldılar. Resim o tören sırasında çekildi.Bilgisayar kullanmada cok acemiyim,ancak daha çok gencim yaşım 73 yavaş yavaş öğreneceğim...Lütfen gslaag ye girin,orada devrelere girin,gsl55.free.fr dan hatıralara girin 2 sahife Necdet Mahfi Ayral ın kızı Jeyan hanımefendinin bana hediye ettiği üç albüm resim ve efemeraları tetkik edin.Bunlarıda dilerseniz kullanabilirsiniz.İyi günlerde görüşmek dileklerimle.M Ali Zeren, 17 Şubat 2008


----------------------------------


Aydin agabey,Dun gslaag sitesinde, yazilarinizda gezindim. Site harika, yazilariniz enfes, onlari toplanmis ve guzel sunulmus gormek icimi isitti. Hem sitenizin hem yazilarinizin duyurularini tekrar tekrar yapmaliyiz orada. Yapacagiz zaten. Dun bunu dusundum. Ilk olanakta ben de gerekeni yapacagim. (ilk vaktim oldugunda yani, affedin beni bu nedenle)Saygilarimla.Gün ARUN 113, 25 Şubat 2008


-----------------------------------Aydin Bey merhaba


Hazirladiginiz sitenin öncelikle Bursa sayfasini, daha sonra da müzik sayfalarini ve digerlerini inceledim. Paylastigimiz noktalari da gördüm. Böyle bir ise zaman ve emek harcamak, bunlara derlemek takdire sayan. Sizi kutluyor ve tüm günlerinizin bu sekilde verimli olmasini diliyorum. Selamlar.Mustafa GEYVE, 2 Mart 2008


-------------------------------


Sayin Ataberk,Blogunuz cok hosuma gitti.22 sene evvel biraktigim dunyanin en guzel sehri Istanbul'u bana tekrar gezdirdiniz.tesekkur ederimselam ve saygilarlaDavid HasdayNew York, 7 Mart 2008


-----------------------------------


Sayın Ataberk,Biraz önce oğlumun haber vermesiyle sitenize baktım. Elinize sağlık, kutluyorum. Ben de, unutulmuş, unutulmaya yüz tutmuş güzelliklerin arayışı, duyurulması çabasındayım. Blogunuzda sergilediğiniz bilgilere, belgelere kendi genelağ yerimde yer vermek, beni, ziyaretçilerimi pek sevindirecek, mutlu edecek. Bilmem izninizi alabilir miyim?Bu arada belirteyim, ilgilendiğim konular arasında dilimiz, müzik, yazın, sinema önde geliyor. Sinemayla ilgili bir kitabım (http://www.pandora.com.tr/urun.asp?id=110695 ), araştırma yazılarım, senaryolarım, öykülerim vb. var. Bir göz atabilirseniz, http://www.ilgilik.net/ size bir fikir verebilir sanıyorum.Başarılarınızın artarak sürmesi dileğiyle selamlarımı, saygılarımı sunuyorum.İnal Karagözoğlu, 10 Mart 2008


----------------------------------Aydın Abi,Tesadüfen”Anılara Yolculuk”Bloguna takıldım.Bir defada keşfedilemez.Dönüp dönüp bakacağım.Teşekkürler.Çok yaşa emi.Sevgiler,A.Şeref Türkmenoğlu, 22 Mart 2008


-----------------------------


Emeklerinize saglik, cok guzel olmus. Bir IEL ve ITU mezunu olarak da ayrica gurur duydum:) Saygilarimla,Aydin Gurel, 23 Nisan 2008


-------------------------


Merhaba Aydın Bey,Anılarda yolculuk sayfalarında gezinirken çocukluğuma gittim 4-5 yaşlarındaydım ve ilk defa film makinası görüyordum,İstanbul'dan Niyazi Dayı gelmişti ,Seher Nenemin kireç badanalı duvarına bir bez gerildi ve sizin eşinizin ve çocuklarınızın görüntüleriydi izlediklerimiz.Babanız parmaklarımı tutar birşeyler yapar hep eksik sayardı parmaklarımı onu güleryüzlü ve kocaman bir adam olarak hatırlıyorum çocukluğumdan.Ben kimmiyim? ben Ümit Arıcan'ın küçük kızı Safinaz'ım,her ne kadar hiç tanışmamış olsakta selamlar sevgiler...Safinaz KAROL, 31 Ekim 2008


-------------------------------Ağbi bu güzel sayfalarına bakmak saatlerimi aldı. Yapması kim bilir ne kadar zaman ve emek gerektirmiştir.Ailem 1965'de Bursaya taşınmıştı. Abdal Köprüsünün 5-6 ev yakınına. Heryer gibi oralar da artık tanınmaz olmuş. O yıllarda köprü sayfandaki (daha önce görmediğim) o resmine benziyordu gene az çok.Güzel günler...


Murat Kalınyaprak 109, 1 Ekim 2008


------------------------------------Aydın Bey sitenizi ziyaret ettim ve çok mutlu oldum. Lakin kendi çocukluğunun oyuncaklarını hatırlayıp bunu konu edip bugünün kuşaklarına aktaran maalesefki çok az büyüğümüz var. Yine maalesef ki geçmişe ait belleğimiz, sanki o güzelim oyuncakların yerine geçen modern oyuncaklarla birlikte yitip gitmaktedir.Aydın Bey, ben TRT çocuk televizyonu için eski ("Dedemin Oyuncağı) oyuncaklarımızı konu eden bir programın yapımcısıyım. Televizyonumuz Ekimde yayın hayatına başlayacaktır. Hazırlayacağım programda komuğumuza oyuncakla ilgili malzemeleri hazırlayarak ya da konuğumuzun desteğiyle; onun çocukluğunda yer etmiş bir oyuncağın yapım aşaması anlatımlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu konuda önerilerinizi paylaşmanız bizi sevindirecektir. Yapımını bildiğiniz bir oyuncak varsa ve bunu bizimle program çekimiyle paylaşırsanız çok memnun oluruz. Şimdiden desteğiniz ve oyuncaklara olan duyarlılığınız için teşekkür ederiz, saygılar sunarız.


Engin Yıldız, 21 Eylül 2008


---------------------------------


Aydın bey günaydın,sitenize meraktan hemen buradan bir göz attım. detaylı olarak evden bakacağız tabii. ellerinize ve yüreğinize sağlık diyorum. eski bursa ve istanbul resimleri çok ilgimi çekti. anlatımlarınızı da okuyacağım . tekrar teşekkürler. saygılarımızla,Cenk Özçelik, 13 Şubat 2008 çarşamba


-------------------------------


Aydin Bey supersiniz !!!! tebrikler.Ayşe Siner, 13 Şubat 2008 çarşamba


--------------------------------


Cok guzel. Super bir ani derlemesi. Size cok tesekkurler.Sanki o gunleri yasamis gibi hissettim. Sonsuz sevgi ve saygilarimlaAli Rıza Tuğluk, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------


Harika bir site tebrikler tebrikler Aydın beyciğim cok yararlı ve enteresan. Bu sitenizinden faydalanabilecek ve memnunlukla takip edecek dostlar var acaba onlara da izninizle adresinizi iletebilirmiyim ?Sevgiler ve tüm bu güzel şeylerin devamını getirmeniz dileyiğleFügen Evren, 13 Şubat 2008 Çarşamba


------------------------------------


Sevgili Aydın Ağabey;Çok güzel bir site olmuş.Ellerinize sağlık ve teşekkürler. Saygılar.Ahmet Dikencik, 13 Şubat 2008 Çarşamba


----------------------------------Aydın Beycigim ,bir ara sakin bir zamanda fırsat bulup okumak o güzel anlatımız esliginde kahvemi yudumlarken sizinle beraber gecmiste yolculuk yapmak isterim. Simdiden elinize, yureginize ve super hafızanıza saglık. SevgilerimleÖzlem Şenkoyuncu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Sevgili Aydın beyciğim merhaba.Anılara yolculuk'ta İstanbul'un o eski günlerini sanki yeniden yaşıyormuş gibi keyif aldım. Biliyorsun ben GS lı değilim. 1970 Maçka mezunuyum. O yıllarda İstanbul bir başkaydı.Geçen sene Sirkeci'deki Orient ekspres'te yaptığımız Eski dostlar yemeğine Yenikapıdan Sirkeciye yürüyerek gelmiştik.Bu yürüyüşten büyük keyif almıştım. Eski günleri ya'dederek beraberce yürümüş ve eski günleri anımsamıştık.Anılara yolculuk için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.Harun Masatoğlu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------------


Aydin bey,henuz tamamini okuyamadim ama okudugum bolumler ve fotograflar cok guzeldi.Elinize saglik. SelamlarSevgül Alper, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------


Ellerine saglik çok guzel olmusAli Meriçboyu, 13 Şubat 2008 Çarşamba


---------------------------------Ben de Aydın abimiz nerelere kayboldu diyordum. meğer yoğun bir çalışma içindeymiş. Blog'unuzu inceledim, çok beğendim. Yorum bile yazdım. Hayırlı olsun blogunuz.Çok güzel olmuş. Ellerinize, emeğinize sağlık. Ben de sizden gelen mailleri güzelce derleyip, bir directory açıp saklamaya çalışıyordum. Ama böylesi çok daha güzel oldu ve size çok yakıştı. Sevgiler,Yelda Dürüşken, 13 Şubat 2008 Çarşamba


-------------------------------Merhaba Aydin bey,Dun sayfaniza hizli bir bakis attim, simdi biraz daha bakacagim. Cok guzel olmus ellerinize saglikOldukca emek harcamissiniz. Harika gorunuyorSevil İnci Cankurt, 15 Şubat 2008 Cuma


---------------------------Nefis bir arşiv..paylaştığınız için teşekkürler..Saygılar..Ayfer Çırak, 15 Şubat 2008 Cuma


----------------------------------Sevgili Ataberklerimiz Bu kadar güzel resimleri bulmak eskiyi bizlere yaşatmak breh breh (Bu aferin demektir.)Ben torunlarla Erim babamla meşgul olduğu için of günümde temiz bir nefes oldu.Her ikinizide öpüyoruz ilk fırsatta buluşmak dileğiyle. Nur. Erim dede(artık amca değil.)Nursal Tarhan, 15 Şubat 2008 Cuma


------------------------------


Ozenle hazirlanmis bir blog...Teknik olarak kusursuz..Her sayfasini dikkatle okumak gerek...Hazirlayanin eline saglik...Yorumkar, 12 Şubat 2008


--------------------------------------


Aydın Ataberk'in eseri, beni de çok etkiledi.


Ahmet Kuzucu, 26 Subat 2008 salı